Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Namiesto naháňania zločincov naháňali Pokémonov. Dvojica policajtov dostala padáka

Každý má priority nastavené inak.


Mobilná hra Pokémon Go, ktorá bola spustená v roku 2016, sa stala obrovským fenoménom. Technológie rozšírenej reality, ktoré spájali náš fyzický svet s tým virtuálnym, boli v tom čase pomerne nové a milióny hráčov podľahli predstave naháňania Pokémonov priamo v uliciach svojho mesta.

Medzi miliónmi nadšených fanúšikov Pokémon Go by sme našli aj Louisa Lozana and Erica Mitchella, dvojicu skúsených policajtov z Los Angeles. Ako ukázali dokumenty z vyšetrovania prípadu z roku 2017, Lozano a Mitchell brali hru skutočne vážne. Dokonca ešte vážnejšie ako svoju vlastnú prácu ochrancov zákona a poriadku, uvádza Kotaku.

Shutterstock

Dokazuje to prípad, keď policajti odmietli vyhovieť žiadosti o pomoc s prípadom lúpeže, ktorú im adresoval veliaci dôstojník. Namiesto toho sa pustili do naháňačky za Snorlaxom, ktorý sa objavil v ich blízkosti. Hneď nato sa pridal aj Togetic, čomu uniformovaní muži fakt nemohli odolať. Služba-neslužba, Pokémon volá!

Shutterstock

O tomto veľmi zvláštnom nastavení priorít Lozana a Mitchella existuje nespochybniteľný dôkaz. Autá policajtov v Los Angeles sú vybavené audiovizuálnym nahrávacím zariadením, ktoré zaznamenalo každé jedno slovo, ktoré z úst mužov zaznelo počas jazdy služobným vozidlom. Napriek tomu po obvineniach dvojica klamala nadriadeným a snažila sa svoj lov na Pokémonov utajiť.

Lozano a Mitchell boli z policajného zboru Los Angeles vylúčení a nepomohli žiadne námietky. Neuspeli ani argumentom, že audiovizuálny záznam nemôže byť použitý ako dôkaz, pretože ide o zásah do súkromia. V ich príbehu sa ale predsa nachádza aspoň niečo pozitívne – Mitchell úspešne chytil Snorlaxa a Lozanovi sa po ťažkom boji podarilo zajať Togetica.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť