Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 7.2.2023
sk
Vanda
cz
Veronika, Verona

Namiesto naháňania zločincov naháňali Pokémonov. Dvojica policajtov dostala padáka

Každý má priority nastavené inak.


Mobilná hra Pokémon Go, ktorá bola spustená v roku 2016, sa stala obrovským fenoménom. Technológie rozšírenej reality, ktoré spájali náš fyzický svet s tým virtuálnym, boli v tom čase pomerne nové a milióny hráčov podľahli predstave naháňania Pokémonov priamo v uliciach svojho mesta.

Medzi miliónmi nadšených fanúšikov Pokémon Go by sme našli aj Louisa Lozana and Erica Mitchella, dvojicu skúsených policajtov z Los Angeles. Ako ukázali dokumenty z vyšetrovania prípadu z roku 2017, Lozano a Mitchell brali hru skutočne vážne. Dokonca ešte vážnejšie ako svoju vlastnú prácu ochrancov zákona a poriadku, uvádza Kotaku.

Shutterstock

Dokazuje to prípad, keď policajti odmietli vyhovieť žiadosti o pomoc s prípadom lúpeže, ktorú im adresoval veliaci dôstojník. Namiesto toho sa pustili do naháňačky za Snorlaxom, ktorý sa objavil v ich blízkosti. Hneď nato sa pridal aj Togetic, čomu uniformovaní muži fakt nemohli odolať. Služba-neslužba, Pokémon volá!

Shutterstock

O tomto veľmi zvláštnom nastavení priorít Lozana a Mitchella existuje nespochybniteľný dôkaz. Autá policajtov v Los Angeles sú vybavené audiovizuálnym nahrávacím zariadením, ktoré zaznamenalo každé jedno slovo, ktoré z úst mužov zaznelo počas jazdy služobným vozidlom. Napriek tomu po obvineniach dvojica klamala nadriadeným a snažila sa svoj lov na Pokémonov utajiť.

Lozano a Mitchell boli z policajného zboru Los Angeles vylúčení a nepomohli žiadne námietky. Neuspeli ani argumentom, že audiovizuálny záznam nemôže byť použitý ako dôkaz, pretože ide o zásah do súkromia. V ich príbehu sa ale predsa nachádza aspoň niečo pozitívne – Mitchell úspešne chytil Snorlaxa a Lozanovi sa po ťažkom boji podarilo zajať Togetica.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť