Naozaj prestali Američania piť pivo kvôli koronavírusu?

To by sa u nás stať nemohlo.

Zdroj: CDC, Macau Photo Agency, Haus of Zeros -Unsplash

Koronavírus je momentálne spolu s voľbami témou číslo jedna. Ak má náhodou niekto soplík, tak je to jednoznačne koronavírus a v prípade, že máš kamoša, ktorý bol v zahraničí, nechceš ho aspoň dva týždne vidieť.

Medzi ľuďmi vzbudzuje rôzne reakcie: niektorým je to v zásade jedno a iní idú nakúpiť desať kíl múky do obchodu. Američania sa k tomu postavili svojsky, o čom informoval portál The Daily Dot.

Prestali piť Američania pivo kvôli vírusu?

Na internete sa objavila informácia, že Američania prestali piť pivo Corona, lebo si ho spájali s koronavírusom. CNN vo svojom tweete zverejnilo, že až „38 % Američanov by za žiadnych okolností nekúpilo pivo Corona, kvôli koronavírusu“. V tweete bol tiež dodatok o tom, že medzi korovanírusom a pivom Corona nie je žiadna súvislosť. Iba to jednoducho podobne znie.

Zatiaľ čo na Slovensku majú mnohí ľudia v chladničke pivo Corona práve kvôli tomu, že im ho pripomenul koronavírus, niektorí Američania sa mu vyhýbajú ako čert krížu. Samozrejme, že netrvalo dlho a ľudia sa začali na tejto reakcii Američanov smiať.

Povedzme si však pravdu, tu sú zas prázdne regály s múkou a antibakteriálnym mydlom. Vitamíny, ovocie a zelenina sú nedotknuté. A až vďaka koronavírusu poniektorí prišli na to, že si majú umývať ruky.

„Predstav si, že si CEO a strácaš milióny iba preto, lebo tvoji zákazníci sú idioti.“

Naozaj sa boja Američania Corony?

Je pravda, že niektorí Američania si zamieňajú pivo Corona s koronavírusom, a preto sa mu začali vyhýbať. Ľudia v USA reálne zadávajú do Googlu výrazy ako “corona beer virus“. Vyhľadávanie týchto výrazov v posledných mesiacoch značne stúplo.

Ukázalo sa však, že 38 % percent Američanov, ktorí sa rozhodli nepiť pivo Corona kvôli vírusu, bol údaj trochu vytrhnutý z kontextu. Tých 38 % ľudí pravdepodobne pivo Corona aj tak nepije a nekupuje a nemá to v konečnom dôsledku žiaden súvis s vírusom.

16 % ľudí odpovedalo na otázku, či si myslia, že je medzi pivom a vírusom nejaký súvis, že sú z toho zmätení. Iba 4 % ľudí, ktorí bežne pijú pivo Corona, odpovedali, že ho kvôli koronavírusu prestanú piť.

Macau Photo Agency, Unsplash

Zdroj: The Daily Dot, Google, Huffpost

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 viet, ktoré by si svojim deťom pri výchove rozhodne nemal hovoriť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME