Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada
Zdroj: ©Shutterstock

Naozaj sa to stáva. 16 prípadov, keď niekto na svadbe vyriekol námietku

Niektorí ľudia nevedia, kedy držať jazyk za zubami.

„To sa deje iba vo filmoch,“ mávneš rukou, keď niekto spomenie námietky na svadbe, no pravdou je, že sem-tam sa to stane aj v skutočnosti. Tu máš hneď niekoľko dôkazov. Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o historky zo svadieb, ktoré boli prerušené nečakanými námietkami, a musíme skonštatovať – pri niektorých bude trápne ešte aj tebe.

1. Prvá aj posledná svadba vo Vegas, na ktorej som bol. Mladomanželia našli na ulici bezdomovca, ktorý sľúbil, že im výmenou za sendvič zo Subwayu pôjde za svedka. Namietal, pretože v sendviči boli čierne olivy a on tam chcel zelené.

2. Počas kamarátovho obradu vonku zúrila strašná búrka. Keď kňaz vyriekol otázku, či niekto namieta, vonku zahrmelo tak, že sa otriasla zem, niekde blízko kostola udrel blesk a vypadla nám elektrina. „To sa nepočíta,“ skonštatoval kňaz a osvetlený len plamienkami sviečok pokračoval ďalej.

3. Môj otec si bral svoju tretiu ženu. Môj nevlastný brat mal vtedy asi šesť, a keď sa kňaz opýtal, či má niekto niečo proti, pomaličky sa prihlásil o slovo. Otec, úplne šokovaný, sa ho opýtal, čo sa mu nepáči, a malý na to odpovedal: „Najprv mi musíš sľúbiť, že ma stále budeš brávať na ryby, kedykoľvek budem chcieť.“

4. Otec jeden čas robil dobrovoľníka v kostole, a tak bol priamym svedkom námietky, ktorú netromfne už hádam nič. Otec ženícha (a nielen jeho, ale počkajme si na to) sa postavil a priznal, že ženích a nevesta sú vlastne súrodenci. Mohol sa vyjadriť aj trochu skôr. Vysvitlo, že pár už má spolu dieťa.

Shutterstock

5. Moja sestra sa mi za to smeje dodnes. Mala som asi štyri, boli sme na svadbe, a keď sa farár spýtal na námietky, ostalo – pre mňa – veľmi trápne ticho. Tak som sa chopila iniciatívy a z plných pľúc zajačala na celý kostol: „Som Cookie Monster, ňom, ňom, ňom!“ Našťastie to ženích aj nevesta zobrali s humorom.

6. Som kňaz. Uprostred jednej z mojich svadieb jeden z hostí vyskočil zo sedadla a zakričal, že ženích je už údajne ženatý. A bola to pravda. Chalan bol Srb, o našich svadobných zákonoch toho očividne veľa nevedel a ani mu nepadlo, že svadba v kostole je z legálneho hľadiska úplne normálna, právoplatná svadba. Preto pár dní pred ňou dotiahol svoju nevestu na úrad a zobrali sa najprv tam.

Mohlo by ťa zaujímať:

Svadba nie je vždy krásna a romantická. Ľudia sa podelili o tie najhoršie, na ktorých kedy boli

7. Bola to kamarátova svadba a jeden z jeho príbuzných dal akémusi náhodnému dieťaťu dvacku, keď uprostred obradu vtrhne do kostola a povie: „Ocko, prosím, neber si tú zlú tetu.“ Mal to byť vtip, ale nikto sa nesmial. Naozaj nikto.

8. Keď si otec bral moju nevlastnú mamu, mladší brat bol ešte úplný krpec. Smial sa na všetkom a smial sa nahlas. Keď sa kňaz opýtal, či má niekto nejaké námietky, prišlo mu náramne vtipné, ako všetci stíchli, a začal sa rehotať, až lavice nadskakovali. Ani sme sa nenazdali, celý kostol bol od smiechu v slzách a obrad sa musel na pár minút prerušiť, aby sa všetci dali dokopy.

Shutterstock

9. Dnes už bývalá manželova kamarátka zahlásila: „Vieš o tom, že jeho rodičia chcú, aby si zobral mňa? A aj by sa tak stalo, keby som ho neodmietla.“ Moji svokrovci ju nemôžu vystáť. A po tomto extempore už ani môj muž.

10. Nebola to oficiálna námietka, ale keď si mama brala môjho otca, jej otec krúžil autom okolo kostola asi polhodinu a omieľal jej stále dookola, že vôbec nemusí zastaviť, ona tam vôbec nemusí ísť a môže ju odviezť naspäť domov. Márne. Dnes sú svoji viac ako tridsať rokov a jeho otec si nakoniec predsa našiel k tomu môjmu cestu.

11. Manželkin strýko, ktorý vlastnil farmu, na ktorej sme sa brali, sa pri otázke o námietkach postavil. Jeho syn (náš svedok) naňho okamžite štekol, nech „si sadne a čuší“. Poslúchol ho… asi na dvanásť sekúnd, potom sa opäť postavil, ukázal na nebo a povedal: „Ak nepohneme zadkami, tak zmokneme ako myši.“ A mal pravdu – nad farmou sa začalo blýskať a okrem nevesty nikto nedobehol dovnútra suchý.

12. Sesternica si brala Kórejčana. Jeho strana rodiny aj s nejakými kamarátmi prileteli na svadbu do Štátov, a keď sme sa dostali k námietkam, akási baba zhruba v jeho veku vybehla s plačom pred oltár a začala naňho kričať niečo po kórejsky. Všetci sme vydedukovali, že má asi niečo proti. Nakoniec vysvitlo, že to bola jeho kamarátka z detstva, ktorej v škôlke sľúbil, že si ju zoberie za ženu, a ona nevedela zniesť, že ju vymenil za Američanku. Svedkovia ju museli vyviesť.

Shutterstock

13. Ženíchova matka nenávidela nevestu. Počas svadobnej hostiny nevesta tancovala so ženíchovým otcom, keď zrazu s plačom vybehla zo sály a nikto nerozumel, čo sa vlastne deje. Ženíchov otec jej na žiadosť svojej manželky ponúkol päťtisíc za to, aby si zbalila veci, odišla a dala manželstvo anulovať. Obaja mali smolu. Už je to viac ako tridsať rokov, stále sú spolu, majú 2 krásne deti a je im dobre.

14. Kamarát sa ženil z donútenia. Jeho rodičia to tak chceli, a hoci nevesta bola veľmi pekná, správala sa k nemu odporne a my sme to všetci dobre vedeli. Keď prišiel rad na námietky, jeho brat vytiahol mobil a na plné pecky pustil pesničku „What Is Love“. Obrad sa nakoniec nedokončil.

Odporúčame prečítať:

Film, za ktorý sa Leonardo DiCaprio hanbí, je v USA zakázaný. O čom vlastne je?

15. Písali sa deväťdesiate roky a ja som dostal pozvánku na svadbu chalana, s ktorým som bol na vojne. Bral si spolužiačku z vysokej, veľmi pobožnú Talianku. Uprostred obradu do kostola vtrhla očividne na mol ožratá ženská, nadávala po taliansky a kričala na nevestu, že sa nemôže vydávať v bielom, lebo nie je panna. Všetci zhrozene čakali, čo sa bude diať ďalej, keď sa tu zrazu postavila ženíchova mama a zakričala: „Manuela, drž hubu! Všetci vieme, že si to nechávaš pichať do zadku!“ Tak. A bolo vybavené.

16. „Zničila si mi život, Amy!“ začal vrieskať akýsi chlap počas obradu. „Dúfam, že počas medových týždňov budeš vidieť moju tvár, kam sa pozrieš!“ Ešte chvíľu jačal, potom sa zobral a odišiel z kostola. Všetci boli zarazení. Najviac z toho, že nevesta sa vôbec nevolala Amy.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť