Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek
Zdroj: ©Metro-Goldwyn-Maye

Napätie aj humor. 10 tipov na skvelé filmy, ktoré Netflix nedávno pridal do svojej ponuky

Streamovací gigant pridal do svojej ponuky viacero zaujímavých titulov.

Čo nové si pre nás Netflix pripravil v posledných týždňoch? Je toho celkom dosť, do jeho ponuky pribudli filmy najrôznejších žánrov. Máme tu akčný triler, vojnový drasťák, romantickú komédiu či dokumentárnu hitovku. Snáď si teda z tejto ponuky 10 pozoruhodných snímok vyberieš aj ty.

1. Rozhnevaný muž

Parádna kriminálka Rozhnevaný muž od Guya Ritchieho patrí k tomu najlepšiemu, čo nám minulý rok priniesol. Príbeh sa točí okolo záhadného H. (Jason Statham), ktorý začne pracovať v bezpečnostnej spoločnosti a prevážať v kamiónoch stovky miliónov dolárov.

To je ale, samozrejme, magnet na rôznych zlodejov. Ritchie tentokrát ostal nezvyčajne pri zemi a nenaservíroval nám žiadny prekombinovaný scenár. Ale vôbec to nevadí, keďže Rozhnevaný muž má skvelé tempo, parádne akčné scény a solídnu dávku napätia. Výborná práca!

2. The Tinder Swindler

Najnovší dokumentárny hit The Tindler Swindler od Felicity Morris sme ti predstavili aj v samostatnej recenzii. Sledujeme v ňom trojicu žien, ktoré sa stali obeťami sofistikovaného podvodníka Simona Levieva. Ten pôsobil ako dokonalý a bohatý muž.

Mohlo by ťa zaujímať:

Dokumentárny hit The Tinder Swindler z dielne Netflixu valcuje Slovensko. Príbeh rafinovaného podvodníka by ti nemal ujsť

V skutočnosti ale svoje obete okrádal o obrovské sumy peňazí. Snímka je obratne natočená, nechýba jej napätie, ale aj niekoľko mrazivých momentov. Veľmi dobrá ukážka toho, čo sa stane, ak na internete natrafíš na charizmatického sociopata a manipulátora.

3. Top Gun

Kultovka Top Gun je ti určite dobre známa. A pokiaľ nie, teraz si tento akčný kúsok Tonyho Scotta môžeš zapnúť na Netflixe. Hlavným hrdinom je letec Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise), ktorý nemá príliš veľký zmysel pre pravidlá a autoritu, ale v kokpite sa mu nemôže nikto rovnať. Vyrovnať sa ale bude musieť hlavne s démonmi vlastnej minulosti.

Snímka sa môže pochváliť ukážkovou audiovizuálnou stránkou, parádnymi leteckými scénami a sympatickým hereckým obsadením. Pravda, je to trochu patetické, ale to už k tomu tak nejako patrí. Druhý diel s podtitulom Maverick dorazí do našich kín tento rok.

4. Šialene bohatí Aziati

Romantická komédia Šialene bohatí Aziati od Jona M. Chu sa stala v Spojených štátoch obrovským hitom, ale zaujať iste dokáže aj našich divákov. Hlavnou hrdinkou je profesorka Rachel Chu (Constance Wu), ktorá svojho priateľa Nicka (Henry Golding) sprevádza na svadbu jeho najlepšieho kamaráta do Singapuru.

Ide o jej prvú cestu do Ázie a navyše je trochu nervózna zo stretnutia s Nickovou rodinou. To ale ešte netuší, že Nick jej zo svojho života zatajil viacero prekvapivých vecí. Šialene bohatí Aziati je slušná romantická komédia s fajn hercami a príjemným humorom. Ak sa teda chceš pobaviť a trochu dojať, je to správna voľba.

5. Šarlatán

Pozoruhodná česká dráma Šarlatán od Agnieszky Holland rozpráva skutočný príbeh Jana Mikoláška (Ivan Trojan), ktorý vládne neuveriteľnými liečiteľskými schopnosťami. Pomáha komukoľvek, kto ho o to požiada, ale zároveň sa musí vysporiadať s vlastnými traumami a tiež s predstaviteľmi komunistickej moci, ktorí mu idú po krku.

Šarlatán je výborne natočený, má skvelú atmosféru a zaujme aj nevšedným príbehom. Herci, samozrejme, tiež podávajú vynikajúce výkony. Rozhodne ide o jeden z najlepších českých filmov posledných rokov a bola by škoda ho prehliadnuť.

6. Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

Vojnovou drámou Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu sa Mel Gibson po dlhšej dobe osobných škandálov vrátil do prvej hollywoodskej ligy. Vyrozprával v nej skutočný príbeh Desmonda Dossa (Andrew Garfield), ktorý slúži ako vojak počas druhej svetovej vojny. Kvôli svojej viere ale odmieta nosiť zbraň a zabíjať.

Namiesto toho je odhodlaný liečiť a zachraňovať zranených vojakov. Gibson nám ukázal vojnové peklo bez príkras a s veľkým naturalizmom a Andrew Garfield opäť predviedol bezchybný výkon (odniesol si zaň nomináciu na Oscara). Film si odniesol šesť nominácií na Oscara a získal dve zlaté sošky.

7. Musíme si pomáhat

Netflix v posledných týždňoch doplnil svoju ponuku hneď o niekoľko skvelých českých filmov, takže by bola škoda aspoň niektoré z nich nezmieniť. Pozornosť odporúčame venovať najmä vojnovej tragikomédii Musíme si pomáhať od Jana Hřebejka.

Tá ťa zavedie do temného obdobia druhej svetovej vojny. Manželia Čížkovci (Anna Šišková a Bolek Polívka) sa rozhodnú riskovať a ukryť vo svojom byte žida Davida Wienera (Csongor Kassai), ktorý utiekol z koncentračného tábora.

Nebezpečenstvo však nehrozí len zo strany Nemcov, ale aj českých kolaborantov. Musíme si pomáhať je právom radený medzi najlepšie české filmy vôbec. Skvelí herci, silná téma a perfektne prepracované postavy. Snímka si odniesla nomináciu na Oscara za najlepší zahraničný film.

8. Samotáři

Za zmienku určite stojí aj kultová dramédia Samotári od Davida Ondříčka. Príbeh sa odohráva na sklonku 90. rokov v Prahe a sleduje skupinu mladých ľudí, ktorí sa trápia so vzťahovými problémami. To všetko v opare marihuanového dymu.

Samotári predstavujú naozaj výborne zachytený genius loci 90. rokov, bodujú výbornými hercami a postavami a (ako inak) nesmrteľnými hláškami. Zaslúžená kultovka.

9. Železná lady

Životopisnú drámu Železná lady natočila Phyllida Lloyd a bližšie sa v nej pozrela na posledné roky premiérky Margaret Thatcher (Meryl Streep). Tá sa v spomienkach a halucináciách vracia do zásadných momentov svojho života a zároveň histórie Veľkej Británie.

Meryl Streep predviedla, ako vždy, absolútne omračujúci výkon (ocenený Oscarom), hoci je pravda, že film mohol ísť viac pod kožu a pridať na komplexnosti. Napriek tomu ale za pozretie určite stojí. Z dvoch nominácií na Oscara premenil obe sošky.

10. Pelíšky

Dramédia Pelíšky od Jana Hřebejka je skrátka kult, bez ktorého si už ani nevieme predstaviť Vianoce. Príbeh dvoch pražských rodín v zlomových rokoch 1967-1968 však spoľahlivo pobaví úplne kedykoľvek.

Miroslav Donutil, Jiří Kodet, Simona Stašová, Bolek Polívka, Eva Holubová či Emília Vášaryová podávajú prvotriedne výkony, scenár prekypuje dnes už legendárnymi hláškami a v závere dokáže aj zamraziť a dojať. Nádhera!


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.