Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa
Zdroj: ©Universal Pictures

Napätie aj zábava. 10 skvelých filmov, ktoré Netflix v poslednej dobe pridal do svojej ponuky

Do ponuky Netflixu pribudlo viacero zaujímavých titulov.

Na Netflix v posledných dňoch a týždňoch dorazilo pomerne veľké množstvo kvalitných filmov. Či už dávaš prednosť komédiám, hororom alebo sci-fi, prídeš si na svoje. V tomto článku ti prinášame výber desiatich titulov z katalógu Netflixu, ktorým sa oplatí venovať pozornosť.

1. Čierna krv

Výborná dráma Čierna krv od Paula Thomasa Andersona rozpráva príbeh nekompromisného ropného magnáta Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis). Začínal ako zlatokop, ale čoskoro dal prednosť obchodovaniu s čiernym zlatom: ropou. Okrem neho sú významnými hráčmi v príbehu aj fanatický kazateľ Eli Sunday (Paul Dano) a Plainviewov nevlastný syn H. W. (Dillon Freasier).

Ako už býva v prípade Andersonových filmov zvykom, aj Čierna krv je po všetkých stránkach dokonalým dielom. Strhujúco natočeným, herecky bezchybným a myšlienkovo podnetným. Snímka si odniesla osem nominácií na Oscara, pričom získala sošku za najlepšiu kameru a najlepšieho herca v hlavnej úlohe (Daniel Day-Lewis).

2. Neviditeľný

Výborný sci-fi horor Neviditeľný natočil Leigh Whannell. V centre príbehu je Cecilia (Elisabeth Moss), ktorá utečie násilníckemu a psychopatickému priateľovi Adrianovi (Oliver Jackson-Cohen). Následne sa dozvedá, že spáchal samovraždu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Videli sme skvelý mrazivý horor Neviditeľný. Toto je 5 dôvodov, prečo by si mal vyraziť do kina

Lenže okolo Cecilie sa začínajú diať podivné veci a zdá sa, akoby bol Adrian stále v jej okolí. Whannellovi sa podarilo nakrútiť napínavý, po audiovizuálnej stránke prepracovaný horor, ktorý ťa zaháčkuje už od prvých minút a nepustí až do konca. A Elisabeth Moss predvádza famózny výkon. Výborná práca.

3. Emma.

Najnovšia adaptácia známeho románu Emma. od Jane Austen vznikla pod režisérskou taktovkou Autumn de Wilde. Mladá Emma Woodhouse (Anya Taylor-Joy) má mimoriadny talent na zoznamovanie ľudí, v ktorých dokáže podnietiť lásku. Aspoň to si myslí.

Jej dohadzovanie však neostane bez následkov. Emma. je sympatická komédia, ktorú ťahajú najmä skvelí herci (okrem Anye Taylor-Joy hlavne Bill Nighy, Mia Goth či Johnny Flynn). Skrátka príjemný zážitok, a to aj pre tých, ktorí románom Jane Austen príliš neholdujú.

4. Nočné mory z temnôt

Slušnú hororovú jednohubku Nočné mory z temnôt natočil talentovaný André Øvredal (a ako producent sa na nej podieľal Guillermo del Toro). Snímka sa točí okolo skupiny tínedžerov, ktorí v opustenom dome objavia tajomnú knihu plnú strašidelných príbehov.

Problém nastane, keď zistia, že kniha nie je fikciou a prízraky a obludy z nej ožívajú aj v realite. Snímka osloví príjemne pochmúrnou atmosférou, zaujímavými bubákmi a solídnymi hereckými výkonmi mladých hercov. Nie je to síce film, ktorý by sa stal kultom, ale za pozretie určite stojí.

5. Identita

Horor Identita patrí už k rokom overeným žánrovkám. Natočil ho James Mangold a rozohral v ňom príbeh niekoľkých postáv, ktoré sa navzájom nepoznajú a ktoré počas silnej búrky nájdu útočisko v opustenom moteli. Netrvá ale dlho a začnú jeden po druhom umierať.

Identita sa môže pochváliť kvalitnými hercami (John Cusack, Alfred Molina, Ray Liotta, Amanda Peet či Rebecca DeMornay), funkčným napätím a hlavne poriadne prekvapivou šokujúcou pointou. Ak si film teda doteraz nevidel, nič viac si o ňom nezisťuj a pusti si ho. Ľutovať nebudeš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť