Napínavé thrillery a emotívne drámy, ktoré sa odohrávajú len v jednom konkrétnom priestore

Niekedy stačí len jedna lokácia na to, aby vás film totálne uchvátil.

Už sme si tak nejako zvykli, že filmy sa často odohrávajú na veľkom množstve lokácií, často ide aj o pomerne exotické miesta. Niekedy ale stačí len jedna miestnosť, niekoľko hercov a dobrý scenár na to, aby filmári dokázali divákov kompletne pohltiť.

V dnešnom článku vám predstavíme výber fantastických filmov, ktoré sa odohrávajú na jednom mieste, resp. v jednej lokácii. Nájdeme medzi nimi horory, drámy, ale aj napínavé thrillery.

Kocka

Niekoľko ničnetušiacich obetí a bludisko plné pascí. Režisér Vincenzo Natali natočil v troch miestnostiach za pár šupiek parádny horor, ktorý sa už stal kultovou klasikou. Dominoval mu najmä skvelý nápad, atmosféra a inteligentný scenár. Dočkal sa aj dvoch pokračovaní, tie však už viac-menej nestoja za zmienku. V najbližších rokoch by sme sa údajne mali dočkať remaku.

Metóda

Menej známy film, ale rozhodne by ste ho nemali vynechať. Metóda sa odohráva počas pracovného pohovoru na funkciu top manažéra. Na túto pozíciu majú zálusk hneď niekoľkí uchádzači. Tento pohovor však nebude úplne taký, ako čakali, ale poriadne sa pohrá s ich psychikou. Metóda je veľmi dobre zrežírovaný a napísaný film, ktorý vás udrží v napätí až do konca.

Povraz

Povraz od Alfreda Hitchcocka asi nepatrí k jeho úplne najznámejším filmom, dokonca aj sám pán režisér ho neskôr zavrhol, ale treba povedať, že stále ide o skvelý počin. Odohráva sa v jednom byte a je natočený akoby na jeden záber. Dvaja muži sa rozhodnú spáchať dokonalú vraždu a následne telo skryť v blízkosti ničnetušiacich hostí. Rozohrajú tak veľmi nebezpečnú hru.

12 rozhnevaných mužov

12 rozhnevaných mužov patrí do zlatého fondu svetovej kinematografie. Pokiaľ ste tento skvost nevideli, urýchlene to napravte. Neľakajte sa roku výroby, aj dnes ide o plne funkčnú drámu o dvanástich členoch poroty, ktorí musia rozhodnúť o vine či nevine mladíka obvineného z vraždy.

Dospieť k jednotnému cieľu však nebude jednoduché a jednotliví členovia poroty začnú postupne odhaľovať svoje vlastné charaktery.

127 hodín

Biografická dráma 127 hodín rozpráva príbeh Arona Ralstona, ktorému sa pri zliezaní skál v národnom parku Canyonlands prihodí šialená nehoda. Ocitne sa v pasci a k dispozícii má len malé množstvo jedla. Filmu, pravdaže, dominuje najmä skvelý výkon Jamesa Franca v hlavnej úlohe, ale aj sústredená réžia Dannyho Boyla. Snímka si odniesla 6 nominácií na Oscara, jednu z nich si odniesol aj Franco.

Locke

Môže šoférujúci Tom Hardy stačiť na strhujúci zážitok? Veru môže! Hlavný hrdina Ivan Locke urobí osudovú chybu, keď zdvihne zvoniaci telefón. Od tej chvíle sa spustia udalosti, ktoré môžu úplne zničiť Ivanovu kariéru, rodinu a celý doterajší život.

Carnage

Výborné prevedenie úspešnej divadelnej hry do filmovej podoby. Rodičia dvoch chlapcov sa stretnú, aby si vyjasnili menšiu roztržku svojich ratolestí. Stretnutie je však napäté a zdá sa, že dávno dospelí ľudia, ktorí by mali tento banálny problém vedieť vyriešiť, sa sami správajú skôr ako deti.

Výborné dialógy, pozoruhodné myšlienky a skvelí herci (Christoph Waltz, Kate Winslet, Jodie Foster a John C. Reilly) zaručujú, že sa nudiť rozhodne nebudete.

Pochovaný zaživa

Solídna thrillerová dávka adrenalínu s Ryanom Reynoldsom v hlavnej úlohe. Paul je v Iraku unesený a pochovaný zaživa. Má len zapaľovač, mobil a obmedzenú zásobu kyslíka. Aj napriek tomu, že situácia sa zdá byť beznádejná, Paul sa nechystá vzdať tak ľahko. Výborne zrežírovaný a napínavý film, ktorý ukazuje, že aj z jednoduchého nápadu sa dá vytvoriť strhujúci zážitok.

The Breakfast Club

V subžánri inteligentných tínedžerských dramédií patrí práve The Breakfast Club k najlepším titulom. V Amerike ide o obrovský kult, na ktorý dodnes nadväzuje množstvo tvorcov. Škoda, že u nás nie je tak známy. Skupina povahovo rôznych stredoškolákov musí za trest stráviť sobotu v škole. Postupne sa však dajú do reči a zistia, že možno nie sú takí odlišní, ako si pôvodne mysleli.

Telefónna búdka

Režisér Joel Schumacher je tak trochu rozporuplný tvorca. Na svojom konte má famózne filmy, ale aj vyložené prepadáky. Telefónna búdka, našťastie, patrí do prvej skupiny. Vlastne sa dá povedať, že možno ide o Schumacherov najlepší film.

Hlavným hrdinom je cynický manažér Stuart v podaní Colina Farrella. Ten jedného dňa na ulici zdvihne telefón v búdke. Tajomný hlas mu oznámi, že keď hovor preruší, Stuart zomrie.

Titulná fotka: Fox Searchlight Pictures, Lionsgate

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Všetko, čo sa v našom živote zmení príchodom dospelosti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME