Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Napísal list na rozlúčku, svoju manželku zapálil, seba nakoniec nezabil. Neskôr zapieral, potom sa v slzách priznal

Ohavná vražda, ktorá sa stala na strednom Slovensku.


Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, otvoril v utorok hlavné pojednávanie so Štefanom B., ktorého obžaloba viní zo spáchania obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Vlani v septembri trýznivým spôsobom zavraždil svoju exmanželku, ktorú pod zámienkou urovnania vzájomných problémov vylákal do auta a pri obci Tesárske Mlyňany vozidlo podpálil.

Podľa obžaloby si Štefan B. na to vopred zadovážil akcelerátor horenia – benzín a spôsobil požiar interiéru auta. Žene sa z neho nepodarilo uniknúť, za niekoľko minút sa udusila splodinami horenia.

polícia, súd, obvinený, vražda, Slovensko, skutok
TASR

Vraj ju mal stále rád

„Som vinný. Úprimne ľutujem, čo sa stalo,“ reagoval Štefan B., ktorý pri čítaní obžaloby aj pri vyhlásení o vine neustále plakal. „Nikto si nevie predstaviť, čo som prežíval, keď som sa od psychiatričky dozvedel, že nežije. Odvtedy nežijem ani ja. Myslel som si, že prežila,“ dodal obžalovaný a vyjadril sústrasť celej svojej rodine.

Ako pred súdom vypovedal, po rozvode žil s exmanželkou v spoločnej domácnosti, stále ju mal rád. Bola nezamestnaná, o rodinu a domácnosť sa údajne nestarala a navyše si našla iného muža. Senát ŠTS po priznaní nevykonáva dokazovanie o vine, iba to, ktoré má vplyv na rozhodnutie o výške trestu. Očakáva sa, že ešte v utorok vyhlási rozsudok.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje