Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Keď si bol malý, tak si považoval lezenie na strom alebo skákanie cez potok za náročné skúšky tvojej odvahy. S tým, ako ti pribúdajú roky, sa menia aj tieto skúšky odvahy. Už to nie je skákanie cez potok, lozenie na strom alebo zvonenie na zvončeky u cudzích ľudí. Akonáhle sa ocitneš v tom zvláštnom období života, ktorému sa hovorí dospelosť, medzi náročné životné skúšky budú patriť úplne iné veci.

Naozaj ísť v piatok na párty?

Je piatok poobede, ty máš toho po celom týždni akurát tak dosť. Najradšej by si sa zababušil pod perinu, objednal si pizzu a pozeral seriály. No tvoj kamoš má narodeninovú oslavu a ty sa doslova premáhaš, aby si sa tam vôbec vybral. Keď sa nebodaj opiješ, tak ti tá opica trvá minimálne do ďalšieho piatku. Už sa ti nechce podstupovať tieto veci, chceš mať svoj pokoj.

Tired Cat GIF - Find & Share on GIPHY

Neminúť v Ikei polku výplaty

Poznáš to, potrebuješ kúpiť len dve misky a zrazu odchádzaš s novým bielizníkom a kobercom, ktorý sa ti bude tak skvele hodiť do izby. Inokedy si podobné peniaze míňal na alkoholické nápoje, teraz sú to doplnky do tvojho domova. Nuž, priority sa postupom času menia.

Kúpiť v potravinách iba to, čo naozaj potrebuješ

Niekedy sa musíš poriadne premáhať, aby si vôbec do toho obchodu išiel. V momente, keď ideš po jeden jogurt, skončí sa to zväčša tak, že odchádzaš s plným náručím vecí. „No, však mali akciu,“ je zväčša tvoj argument, prečo si nekúpil jogurt, ale všetko iné namiesto toho áno.

Fikri Rasyid, Unsplash

Nerozčuľovať sa nad mladšou generáciou

Ide nám na nervy, keď staré babky na nás zazerajú a hundrú si popod nos, napríklad kvôli nášmu oblečeniu. Ale keď my robíme to isté, pozorujúc decká, ktoré si užívajú piatok s fľašou vodky v ruke, tak to je úplne v pohode. Nedokážeme pochopiť ich slovník, obliekanie a ani vystupovanie. My sme takí neboli. Hej, lebo my sme boli natoľko originálni, že sme boli takmer všetci emo.

Ísť si kúpiť nové spodné prádlo

Chvalabohu, že nakupovanie ponožiek sa stalo oveľa zábavnejším vďaka rôznym motívom, ktoré na nich sú. Avšak k nakupovaniu spodného prádla ťa len máločo donúti. Zväčša sa ti o to postará Ježiško a ty tento kúsok oblečenia nosíš, až kým sa ti nerozpadne. Tak malicherná vec, no ty nevieš ani len to, kde ju máš kupovať. A potom, keď vidíš tu cenu… za taký kúsok látky?!

Season 2 Premiere GIF by Rock This Boat: New Kids On The Block - Find & Share on GIPHY

Reklamovať nejaký tovar

Chvalabohu za všetky veci, ktoré sa dajú vyriešiť online. Prečo musíš vždy s pribúdajúcimi rokmi riešiť viac papierovačiek?

Oslovenie človeka, ktorý sa ti páči

Tu sa vraciame do tých rokov, keď sme mali sladkých 15 a začali sme objavovať to niečo menom láska. Momentálne sme veľmi podobne pokakaní z oslovenia niekoho, kto nám učaroval. Ako vtedy. Nuž, vtedy stačilo človeka prezváňať a došlo mu to, teraz ho followneš na Instagrame a polajkuješ mu všetky fotky, kde je sám.

Eliott Reyna, Unsplash

Spoznávanie nových ľudí

V momente, keď sa ocitneš mimo školy a stane sa z teba pracujúci človek, tvoje možnosti na spoznávanie nových ľudí sú veľmi okresané. Keď sa aj ocitneš na mieste, kde sú nejakí noví ľudia, tak ty skončíš nakoniec v rohu miestnosti so psom v lone.

Odpovedanie na otázky o tvojej budúcnosti

Nezáleží na tom, či sa stretneš s kamarátmi z výšky, alebo ťa spovedá tvoja babka. Keď prichádza na otázky: „A čo, nejaký byt alebo dom sa nechystáš kúpiť? A frajera/frajerku už máš? Už máš vek na deti…‘‘ tebe sa postavia chlpy na zátylku a najradšej by si sa vyparil. Po týchto rozhovoroch doma sedíš a pozeráš do bielej steny, rozmýšľajúc nad svojou existenciou.

Arrested Development Reaction GIF - Find & Share on GIPHY


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.