Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Národná zoo Bojnice získala samicu pandy červenej

Dostala meno Bambu a má približne 11 mesiacov.


Novú samicu pandy červenej získala Národná zoologická záhrada Bojnice. Dostala meno Bambu, má približne 11 mesiacov a na Slovensko pricestovala zo slovinskej Zoo Ľubľana. Informovala o tom v piatok vedúca odboru marketingu a propagácie bojnickej zoo Andrea Klasová.

Samicu získala bojnická zoo ešte v apríli na základe rokovaní s koordinátorom pre tento druh. „Volá sa Bambu, ale ošetrovatelia v Slovinsku ju volali aj Ola. Po prevoze 24. apríla strávila ešte nejaký čas u nás v karanténe, kde sme sledovali jej zdravotný stav. Momentálne ju už ale môžu vidieť návštevníci vo výbehu pandy červenej hneď na začiatku návštevníckej trasy,“ povedal vedúci zoologického úseku Národnej zoologickej záhrady Bojnice Andrej Duchoň.

Pôvodne boli v expozícii pandy červenej dva samce. Starší z nich však pre zhoršujúci sa zdravotný stav minulý rok uhynul. „Z tohto dôvodu sme sa začali zaujímať o možnosť získať do chovu samicu, čo sa nám napokon podarilo,“ ozrejmil Duchoň. Samcovi Maovi, ktorý má takmer osem rokov, tak od júna tohto roka robí spoločnosť samica Bambu.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.