Naši predkovia boli vraj atraktívnejší ako dnešní Slováci. Odborník vysvetľuje, čo je za tým

Čo si myslíš o jeho teórii?


Tvárový analytik Shafee Hassan má teóriu, v ktorej tvrdí, že ľudia sú s každou ďalšou generáciou menej atraktívni. Podnetom k tomuto tvrdeniu sa mu stala otázka, prečo bolo kedysi v ročenkách toľko atraktívnych tvárí. Informoval o tom web Mail Online.

Našu tvár podľa Hassana ovplyvňujú moderné stravovacie návyky, znečistené ovzdušie a voda, spánkový režim, ale aj orofaciálne návyky. Takisto tínedžeri kedysi výzorovo pôsobili staršie. Podľa analytika existuje viacero teórií, ktoré vysvetľujú spomenutú zmenu.

Hypotéza funkčného matrixu

Najviac sa hovorí o hypotéze funkčného matrixu. Vývin tváre je vraj závislý od toho, do akej miery ju zaťažujeme, čo platí najmä pre čeľusť a sánku. Tie majú nemalý vplyv na to, či niekoho vnímame ako atraktívneho alebo nie.

Tvár a jej výzor môžu ovplyvniť dokonca aj choroby. Ak dieťa v detstve prekoná infekciu prínosových dutín, jeho čeľusť sa bude vyvíjať inak, ako by sa vyvíjala v prípade dieťaťa, ktoré toto ochorenie neprekonalo. Kvôli chorobe totiž dieťa viac dýchalo ústami, následkom čoho sa kosti vyvinuli nesprávne.

Shutterstock

Deformáciou trpí až 70 % populácie

Hassan uvádza, že podobnou deformáciou trpí až 70 % populácie západného sveta. Ide najmä o nerovné zuby. Podľa webu Dental Press Journal of Orthodontics má až 22 % celosvetovej populácie predkus. Hassan tvrdí, že ľudia sú práve následkom spomenutých vecí menej atraktívni.

Kapely, ktoré musíš vidieť naživo: Ohúria ťa nápaditým dizajnom pódia, pôsobivými kulisami, lietajúcimi objektmi či veľkolepou pyrotechnikou

Odporúčame prečítať:

Kapely, ktoré musíš vidieť naživo: Ohúria ťa nápaditým dizajnom pódia, pôsobivými kulisami, lietajúcimi objektmi či veľkolepou pyrotechnikou


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné