cz
Zbyšek

Našim hokejistom úvodný zápas nevyšiel. V napínavom dueli podľahli Nemecku

Slovákom sa majstrovstvá sveta začali zápasom s náročným súperom.

Slováci svoju cestu na majstrovstvách sveta začali súbojom s Nemeckom. V súčasnosti je Nemecko silným súperom, čoho dôkazom sú skvelé umiestnenia na nedávnych svetových šampionátoch. Najlepším dôkazom je minuloročné striebro z turnaja hosteného Fínskom a Lotyšskom.

Rozpačitý začiatok

Zápas sa začal veľmi dynamicky a niekoľkých veľkých šancí sa už v úvode dočkali oba tímy. Po vylúčení Martina Pospíšila si Nemci presilovku dlho neužili, pretože sa vylučovalo aj na ich strane. Na trestnú lavicu putoval Leonhard Pföderl. Štyridsaťsekundovú slovenskú presilovku po krátkej hre štyroch na štyroch naši reprezentanti nevyužili.

V polovici prvej tretiny sa Nemcov podarilo dostať pod tlak. Po obrovskej šanci pred nemeckou bránou sa tempo na chvíľu uvoľnilo. V 13. minúte bol vylúčený Daniel Fischbuch. Dvojminútovú početnú prevahu Slováci nevyužili. Hudáčkovu skvelú prihrávku v 19. minúte Tatar nepremenil. Krátko nato neuspel ani Regenda so svojím únikom a prvá dvadsaťminútovka sa tak skončila bezgólovo.

TASR

Gólová prestrelka

Na začiatku druhej tretiny sa Slováci dostali do niekoľkých veľkých šancí. Nemec nepremenil prihrávku od Slafkovského, neuspela ani dvojica Sukeľ a Daňo. Cehlárik zachytil Nemcom puk, avšak ani táto akcia sa nedočkala gólovej koncovky. Slovákom sa viditeľne darilo ohrozovať nemeckú bránku. Philipp Grubauer však nič nepustil.

Situácia sa pre slovenský tím hrozivo skomplikovala vylúčením dvoch slovenských hráčov. Po vylúčení Matúša Sukeľa za krosček dostal trest 2+2 Peter Čerešňák. Nemeckého hráča Čerešňák zasiahol hokejkou do tváre tak, že mu spôsobil krvavé poranenie.

Prevahu o dvoch hráčov Nemci rýchlo zúročili a Dominik Kahun skóroval. Slovenský tím si vyžiadal coach’s challenge (trénerskú výzvu) pre postavenie nemeckého hráča v našom bránkovisku. Rozhodca však rozhodol gól ponechať v platnosti.

Počas náročnej hry piatich proti trom sa Slovákom niekoľkokrát podarilo oslobodiť. Po návrate Cehlárika na ľad Nemci opäť uspeli v koncovke. Jonas Müller presnou strelou zvýšil nemecký náskok na 2:0.

TASR

V pätnástej minúte sa vystriedalo niekoľko nebezpečných šancí na oboch stranách, gól však nepadol. Slovákom sa ale podarilo tlak na nemeckú bránu pritvrdiť a autorom kontaktného gólu sa v 37. minúte stal Marek Hrivík. Útočník švédskeho klubu Leksands IF si pripísal prvý úspešný zásah slovenského tímu na tohtoročnom šampionáte.

Mohlo by ťa zaujímať:

MS v hokeji 2024: Ako vyzerá zákulisie JOJ SPORT a na aké zaujímavé mená a program sa môžeme tešiť?

Fantastický návrat do zápasu znamenala akcia, na ktorej konci Martin Feherváry prekonal Grubauera a vyrovnal na 2:2. Ostravar Aréna bola vo vytržení!

Radosť netrvala dlho. Len tridsať sekúnd pred koncom druhej tretiny sa naši hráči dopustili chyby a zadarmo darovali Nemcom puk. Nemci na nič nečakali a strela Lukasa Kälbleho skončila za Škorvánkom. Nemecko sa opäť dostalo do vedenia.

Zápas Slovensko-Nemecko priniesol veľmi kvalitný a napínavý hokej. Slováci tohtoročné majstrovstvá sveta otvorili náročným duelom.
TASR

Tretia tretina

Tretiu tretinu začal nemecký tím akosi roztržito. Súper robil chyby v obrane aj v striedaní. Stačilo však jediné zaváhanie slovenskej obrany na to, aby Nemci opäť získali dvojgólový náskok. V 45. minúte štvrtý nemecký gól strelil Marc Michaelis.

V 47. minúte vylúčenie Frederika Tiffelsa umožnilo Slovákom znížiť. Marek Hrivík znížil na 3:4. Dlho sme sa však netešili, pretože na základe nemeckej coach’s challenge rozhodca uznal ofsajd a slovenský gól anuloval.

TASR

Po ďalšej veľkej presilovkovej slovenskej šanci sa pri nemeckej bránke strhla šarvátka. Rozhodcovia však situáciu upokojili a následne rozdali tresty. Na trestnú lavičku putovali Pospíšil a Slafkovský, na nemeckej strane Szuber. Hra v poslednej desaťminútovke riadneho hracieho času sa niesla vo veľmi energickom duchu a priniesla mnoho kvalitných akcií na oboch stranách.

V 55. minúte skóroval Hudáček. Asistencie si pripísali Slafkovský a Hrivík. Krátko nato Slováci predviedli ďalšiu peknú akciu, Pospíšil však nenašiel Kelemena pred nemeckou bránou. Nemci opäť dokázali na slovenský gól zareagovať. Leonhard Pföderl strelil gól na 3:5, čím svojmu tímu opäť doprial dvojgólový náskok.

Ani po odvolaní brankára sa Slovákom nepodarilo dorovnať. Nemci zasiahli prázdnu bránku. Len 15 sekúnd pred koncom Sukeľ znížil. Slovensko prehralo s Nemeckom 4:6.

Ďalší zápas odohrá slovenská reprezentácia v nedeľu 12.5. o 12:20 hod. Súperom bude Kazachstan.