Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Predstav si, že otvoríš vchodové dvere a čaká tam na teba jedlo. Celkom fajn v prípade, že si si nejaké objednal, ale ešte stonásobne viac fajn, ak nie. Čo urobíš? Spochybníš silu osudu? Poprieš fakt, že ťa má tam hore niekto naozaj rád, že si všemocné sily predsa len uvedomujú, aký nah*vno rok pre nás pripravili a snažia sa to aspoň čiastočne odškodniť teplou večerou? Asi ťažko.

Zoberieš ho, poďakuješ, zješ. Bodka. Možno to nie je úplne kóšer, ani politicky korektné, ale v tej chvíli ti je pravdepodobne tri-päť, či ti za to jedného dňa zabuchne svätý Peter dvere do neba rovno pred nosom. Máš na prahu jedlo zadara, tak neotáľaš. Podobné myšlienkové pochody mali aj susedia neznámej ženy, z ktorej sa vďaka namosúrenému odkazu stal internetový virál. 

Zo zatúlaného jedla sa stal susedský škandál

Žena si na večeru objednala cestoviny. Aplikácia jej poslala notifikáciu, že by sa objednané jedlo malo nachádzať u nej pred dverami, keď ich však otvorila, čakalo ju sklamanie. Žiadne jedlo tam nebolo. Kontaktovala teda donášku a tá jej ochotne zaslala fotografiu doručeného jedla, aby bolo jasné, že si ho kuriér neprivlastnil.

My neighbors who took a delivery that didn’t belong to them. from trashy

Vtedy už žena vedela, koľká bije. Dvere na fotografii totiž nepatrili jej, ale susedom, no skôr ako ho odtiaľ stihla zobrať, jedlo zmizlo. Nahnevaná a hladná sa rozhodla, že to takto nenechá a napísala drahým susedom nepríjemný odkaz: „Ahoj, sused! Videla som, že si dostal moje jedlo. Snáď ti ešte stále leží v žalúdku, ja som sa na tie cestoviny totiž celkom tešila.“ 

Ľudia na internete dali za pravdu susedom

„Pracovník donášky sa pomýlil, ale nebol problém vyjsť von a zistiť, že jedlo je u vás. Mimochodom, viem, že ho máte vy, lebo Door Dash poskytuje fotografie donášky,“ zavŕšila svoj emocionálny výlev a pridala aj fotografiu inkriminovaného jedla, ktorého sa, nanešťastie, nikdy nedočkala. Po tom, čo fotka odkazu obletela internety, sa však žena veľkých sympatií nedočkala. 

Shutterstock

Väčšina ľudí sa totiž postavila na stranu susedov. „Úprimne, čo mali akože robiť? Chodiť od dverí k dverám, klopať a pýtať sa ľudí, či si náhodou neobjednali jedlo?“ spýtal sa jeden z komentujúcich. „Okrem toho, ako má človek vedieť, že to jedlo je naozaj jeho a tiež sa nechce len zadarmo najesť?!“

Ďalší zase podotkli, že sme uprostred globálnej pandémie a každý z nás by sa mal vyhýbať kontaktu s cudzími ľuďmi tak veľmi, ako to je len možné. „Ten odkaz je úbohý,“ vyjadril sa zase ktosi iný, narážajúc na to, že pasívna agresia nie je skoro nikdy správnym riešením. To by racionálny dospelý človek asi vedieť mal, nie?

[poll id=“104″]

Zdroj: BasicBaby / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť