Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Či už si sľúbila kamoške, že vyvenčíš jej neznesiteľného brata s postpubertálnym akné alebo si sa pod vplyvom piatkového mixu vodky, tequilly a straty súdnosti namotal na babu nudnú až hrôza a nepodarilo sa ti z vášho prvého rande vyvliecť, týmto si zaistíš aspoň to, že sa už ďalšia schôdzka neuskutoční.

A keď už trpíš ty, je, samozrejme, viac než spravodlivé urobiť aj tomu druhému z nasledujúcej hodiny alebo aj dvoch (ak je pravý sadomasochista) ozajstné peklo.

1. Začni trápnym tichom. A ani sa ho nepokúšaj prelomiť. Nie je to síce originálne, ale ani to nevyžaduje veľa námahy – a o to práve ide. Načo sa snažiť kvôli niekomu, koho máš absolútne na háku?

2. Vyhni sa komplimentom – a keď máš pocit, že musíš niečo povedať, zaobaľ urážku tak, aby vyzerala ako kompliment. Napríklad: „Som rád, že si môžem vyjsť s niekým takto obyčajným. Väčšinou beriem na rande krásne baby / nabúchaných fešákov a furt na nás ostatní čumia… je fajn, že ty taká / taký nie si.“

3. Keď už sa pustíš do dialógu, ber to ako príležitosť otočiť to na dlhý a nudný monológ o ničom, napríklad o sebe, alebo ešte lepšie, o ozaj blbých témach. Ideálne sú: tvoji ex, tvoje osobné neistoty, nevyžiadané detaily o tvojom sexuálnom živote, ale aj čosi abstraktnejšie, ako napríklad politika, peniaze, náboženstvo alebo rovno čosi také ako potraty.

A rozhodne nezanedbávaj detaily, najmä tie nechutné. Ak nedonútiš druhú stranu zvracať, nestojí to za to.

https://pxhere.com/en/photo/1533493

4. K blbým témam nevyhnutne patria blbé poznámky. Ak sa nevieš zmôcť na priame urážky, tak aspoň poznamenaj, že by si sa rád vyspal so svojou sexy spolubývajúcou alebo že máš sklony k incestu.

5. Nevynechaj telesné tekutiny. Či už to zahŕňa nedbalé prskanie slín počas toho, ako trúsiš debilné kecy, ak si skutočný hardcorista, tak to rovno, slušne povedané, „prežeň s alkoholom“ a poriadne svojho protivníka ovracaj.

A keby tvoje rande napriek všetkej tvojej snahe malo chuť na záverečný bozk – o čom sa dá oprávnene pochybovať – skús si to načasovať tak, aby si mu/jej kýchol do pusy. To by malo definitívne zruinovať každý náznak romantiky.

6. Čo nedokážu zaobstarať tekutiny, to doplnia telesné zvuky. Či už od teba alebo od tvojho spoločníka, či už z jedného, druhého či ďalšieho (?) otvoru, môžeš sa spoľahnúť, že už ani jeden z vás nebude mať chuť si to zopakovať. Iba ak je tvoje rande fakt perverzné.

7. Ak už cítiš potrebu rozrozprávať sa, môžeš to využiť na nariekanie nad svojím životom alebo v podstate nad hocičím, čo ti len trochu vadí. Prípadne naopak – buď prehnane až neznesiteľne pozitívny. Málokto dokáže zniesť neustály príval či už pozitívnej alebo negatívnej energie. Touto zbraňou môžeš spáliť svoje rande na prach. Ha ha ha!

https://pxhere.com/en/photo/1449811

8. Ak máte rande v reštaurácii, bez ohľadu na to, či si chlapec alebo dievča, objednávaj za svoju spoločníčku a zásadne to, čo nechce. Prezradí ti, že nemá rada brokolicu? Objednaj jej brokolicovú polievku, brokolicové hranolky a ak sa dá, tak aj brokolicový koláč. V nejakej hipsterskej urbánno-urbánnej vegánskej raw kaviarni-coffee shope iste také robia.

9. Stále ti visí na krku? Skús sa na svojho spoločníka otvorene posťažovať čašníčke, keď príde prebrať všetky vaše brokolicové objednávky alebo hoci aj ľuďom pri vedľajšom stole. Hlavne nahlas, tak, aby to všetci počuli – vrátane tvojho spoločníka. Načo by ste sa mali cítiť trápne a nepríjemne len vy dvaja, keď to môžete preniesť na celý personál, prípadne na celý podnik?

10. Nič nezavŕši nepodarenú schôdzku lepšie než klasická katastrofa ako z filmu. Môže to byť čokoľvek od obligátneho obliatia vínom až po „náhodné“ podpálenie vlasov prakticky komukoľvek, ale ak sa ti to podarí práve tvojmu spoločníkovi, máš body navyše. Či skôr strhnuté, ale práve o to nám ide.

11. V každom prípade nechaj zaplatiť druhú stranu. Ešte stále sme nastavení tak, že džentlemen pozýva, a ak si chalan, práve toto je ideálna príležitosť túto dogmu prelomiť a vzoprieť sa patriarchálnej spoločnosti!

Ocení to len skutočne zarytá feministka, ale náznak kyslého úsmevu sa iste nájde aj na jej tvári. Ak si dievča, skús zájsť do extrému – naobjednávaj si kopec drahých vecí, ospravedlň sa, že ideš na „dámy“ a odtiaľ nenápadne zdúchni. A je po rande!

Maze Runner Run GIF by 20th Century Fox Home Entertainment - Find & Share on GIPHY

12. Možno si však džentlmen, ktorý nadovšetko ctí galantnosť a rozlúčiť sa skrátka musíš. Pamätaj si teda, že podanie ruky je v tomto prípade ako objatie, a teda úplne stačí. Dávaj teda pozor, aby si neprejavil nadmieru citu a stisk skús mať ako zdochnutá ryba.

Bozku sa vyhni za každú cenu. Hoci, ak si pozorne plnil bod za bodom, je viac než pravdepodobné, že tvoje rande ti najradšej tak maximálne zamáva na rozlúčku z električky a už ťa nebude chcieť nikdy v živote vidieť.


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť