Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Tak sa po nejakom čase opäť vraciame do magického sveta čarodejníkov. Tretí film série Fantastické zvery s podtitulom Tajomstvá Dumbledora opäť zrežíroval David Yates podľa scenára J. K. Rowling (ktorej tentokrát pomáhal aj dvorný scenárista série Harry Potter Steve Kloves). Dostaneme očakávanú fantasy pecku?

Boj proti temnému čarodejníkovi začína!

Príbeh sa odohráva niekoľko rokov po udalostiach dvojky. Moc temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda (Mads Mikkelsen) rastie a on sám sa chystá na rozhodujúci útok. Ak by zvíťazil, podrobil by si celý čarodejnícky svet.

Continental Film

Albus Dumbledore (Jude Law) tomu chce za každú cenu zabrániť, ale sám to nedokáže. Dá teda dohromady tím čarodejníkov (a jedného mukla) pod vedením magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne) a vyšle ich na nebezpečnú misiu. Ich cieľom bude zmariť Grindelwaldove plány. Môže sa im to ale podariť?

Trailery lákajú na magické fantasy dobrodružstvo

Okrem spomenutých hercov vo filme uvidíme aj Ezru Millera, Alison Sudol, Dana Foglera, Jessicu Williams, Katherine Waterston, Calluma Turnera, Fionu Glascott či Williama Nadylama. Po škandále Johnnyho Deppa, ktorý prehral súd s bulvárom The Sun, ktorý ho označil za násilníka, bola jeho úloha preobsadená Madsom Mikkelsenom.

Hoci nás to trochu mrzí, keďže Depp bol ako Grindelwald viac než dobrý, zdá sa, že Mikkelsen bude viac než dôstojnou náhradou. Z trailerov sa zdá, že nás opäť čaká slušná dávka mágie a fantasy dobrodružstva. Návrat do sveta Harryho Pottera vždy stojí za to a Fantastické zvery dokázali rozohrať svoj príbeh pomerne zaujímavo.

Yates má s týmto svetom bohaté skúsenosti (okrem predchádzajúcich dvoch dielov Fantastických zverov režíroval aj štyri filmy potterovskej série) a po audiovizuálnej stránke pôjde opäť evidentne o poctivú prácu. A zrejme sa v novom filme pozrieme aj do Rokfortu. Sme zvedaví, ako to celé dopadne. Dozvieme sa to už 14. apríla 2022.

Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť