Návšteva zubára tak, ako ju všetci veľmi dobre poznáme!

Zubár je ako tvoj prvý sex s frajerom. Tiež ti sľúbi, že bude nežný a že to nebude bolieť.

Medzi najhoršie bolesti jednoznačne patrí aj bolesť zubov. Každý z nás pozná ten pocit, že by si najradšej všetky sám vytrhol, keby to nebolelo ešte viac. Zanedbaná dentálna hygiena a genetika si vyberá svoju daň presne vtedy, keď to najmenej čakáš a v noci sa zobudíš na príšernú bolesť. Od dnes nespíš a už ani neješ.

Najprv skúsiš všetky babské recepty. Vyskúšaš alpu, cesnak, cibuľu a aj kurkumu. No po pár dňoch si prišiel na to, že alternatívna medicína v tomto smere nemá uplatnenie, keďže tam máš určite hlboký kaz, ktorý nielenže napadol celú tvoju zubnú dreň, ale je až niekde vzadu za mozgom. Bolesti sa stupňujú a ty rozmýšľaš nad tým, koľko by asi tak stáli fazety alebo rovno celý umelý chrup, nech už máš pokoj. Čo je ešte horšie, v tom delíriu po ôsmej tabletke si si to aj naozaj gúglil a od tej ceny ťa rovno oddr*alo, ale aspoň si si na pár hodín pospal.

Strach musí ísť bokom a tak hneď ráno smeruješ do ordinácie. Čakáreň je klasicky plná, ale tebe to už ani nevadí. Si tu, budeš zachránený. Sestrička a nakoniec aj samotný pán zubár, ktorému by si najradšej vybozkával riť, len aby ti pomohol, ťa celkom určite sprdnú za to, že bolestivé prípady majú prísť hneď ráno! Vysvetlíš im, že už tam čakáš dve hodiny? Nie, nevysvetlíš! Chceš predsa prestať umierať a tak dnes nie je na pláne konštatovanie zlého stavu slovenského zdravotníctva. Dnes to bude len ospravedlnenie a smutné psie oči.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/help-new-girl-nick-miller-FqAwoNjVneJxK)

Fantómová bolesť zubov je akýsi nevídaný odporný jav na tejto planéte, keď ťa bolí spodná päťka a pritom to je vrchná sedmička. Röntgen ju odhalil, sviňu jednu. Na rad prichádza vŕtačka a odsávačka. Zubár je istý druh sadistického nadšenca. Nevrav nám, že si si párkrát nevšimol v jeho očiach tú iskričku šťastia, keď ho môže (ten kaz) dostať von za každú cenu! A tu prichádza naraz hneď niekoľko problémov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dentist-WAuMMjLDP03Xq)

Za prvé, kam sa to máš dočerta pozerať? Civieť na jeho obočie a počítať všetky chĺpky? Kukať sa mu do očí a snažiť sa komunikovať telepaticky? Hore je to ostré svetlo a tak len hľadáš nejaký vhodný uhol, nech ti nemusí byť zvyšok tohto ,,príjemného“ sedenia ešte aj trápne. Druhý problém nastáva vtedy, keď si zubár myslí, že je vhodný čas začať debatku. A ty len sedíš s otvorenou hubou a na otázku: ,,A čo vaši? Ako sa majú?“ odpovedáš len uuh, o-e.

Zubár je ako tvoj prvý sex s frajerom. Tiež ti sľúbi, že bude nežný a že to nebude bolieť. A ty naivne uveríš. Je tam! Je dnu a bolí to! Až s tebou podskočilo a divíš sa, že tá vŕtačka neprerazila von cez tvoje oko. V tomto momente si uvedomíš, že ti už bude len lepšie. Ten vytúžený blažený pocit, že ho našiel (ten kaz) a že si viac nemusíš prikladať mrazenú zeleninu na líce a chodiť zdrogovaný. Vkladá ti tam liečivú vložku, určite vyrobenú z jednorožca, pretože je priam zázračná. ,,Ak nebude nič bolieť, o dva týždne príď, zaplombujeme. Nech sa páči, jednu obličku poprosíme!“ Myslel si si, že sa budeš znova usmievať, ale nie, nebudeš. Musíš sa rozhodnúť či chceš klasickú čiernu plombu alebo si dáš bielu a pravdepodobne nebudeš mať na nájom. No zato budeš bezďák s tým najkrajším úsmevom. Veď máš biele výplne.

Bolesť neustúpila, len sa zmiernila a tak pri najbližšej návšteve tvoj zúbok umiera a vyťahujú sa z neho všetky nervy. Ústa máš už otvorené tak dlho, že začínaš chápať ako sa zrejme cíti pornoherčka po kvalitnej robote. Aby si pri tom neskolaboval, dostaneš injekciu. Pravdepodobne dve, najpravdepodobnejšie rovno tri. Nikdy si sa nechcel pozrieť na to, aká veľká tá injekcia je, ale pocitovo vieš, že má asi tak desať centimetrov. Vyhŕknu ti slzičky a už len čakáš, kedy sa z teba stane poloretard, ktorému z jedného kútika tečie slinka, sám si nevie vypláchnuť ústa a nedokáže ani rozprávať. 

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dentist-WmAO70duHgyQM)

Po tej celej šarapate s neidentifikovateľnými nástrojmi ti tam ostal len taký malý pahýľok, ktorý sa za pár rokov určite definitívne rozpadne. No ty to nevzdáš, veríš v samovyliečovacie schopnosti svojho tela a tak návrh na 300 eurovú korunku, rázne odmietaš. (Pravda je tá, že na ňu jednoducho nemáš.) Psychicky sa začneš pripravovať na to, že raz pôjde celý von. Je zvláštne, ako sa svet hýbe dopredu, zatiaľ čo sa zuby stále trhajú rovnako ako v 17. storočí. Sestrička ti drží hlavu a zubár bojuje o dušu, pretože tá sviňa nechce ísť von. Toľko krvi si veru ešte asi nevidel. Ostal už len obrovský kráter, kde si na isté obdobie budeš odkladať zvyšky potravy, ale ešte predtým, budeš musieť odpuchnúť, ty syseľ a pojesť pár medikamentov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dentist-Rs8yxFNAVb4uQ)

Pri predkladaní účtu len skrývaš slzy a vyťahuješ svoje posledné peniaze. Vonku si už ale sám a tak si utieraš tú slinu, čo ti ešte stále tečie a aj prvé slzičky. Sľubuješ, že si nakúpiš ústne vody, špáradlá, medzizubné kefky všetkých tvarov a veľkostí a zuby si budeš čistiť minimálne 25-krát denne a ak raz budeš mať deti, budeš ich nútiť k tomu, aby sa stali zubármi.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
29
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako zabaliť darček tak, aby toho druhého skoro porazilo?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME