Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 7.12.2023
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Nadšenci vzrušenia a adrenalínu žijúci v Japonsku si už čoskoro budú môcť znova vychutnať svoje obľúbené horské dráhy, keďže sa otvárajú zábavné parky v celej krajine.

Medzi novými prevádzkovými usmerneniami je aj jedna špecifická požiadavka, ktorá by im, chtiac-nechtiac, mohla robiť problém. Nesmú totiž na kolotočoch či horských dráhach kričať. Informuje o tom portál CNN.

Profimedia

Neľahká požiadavka

Keďže Japonsko tento týždeň zrušilo výnimočný stav, skupina hlavných prevádzkovateľov zábavných parkov dala dokopy súbor usmernení, ktoré majú zaistiť bezpečnosť hostí a personálu v súvislosti s Covid-19.

Jedným z tých netradičnejších je aj zákaz kriku, čo je pri adrenalínovom charaktere niektorých atrakcií nie úplne splniteľná požiadavka. Je zakázané kričať z nadšenia, vzrušenia či z akéhokoľvek iného dôvodu.

Strašiť môžu iba s bezpečným odstupom

Medzi ďalšie, o trochu klasickejšie opatrenia, patrí aj zvýšená hygiena, pravidelná kontrola telesnej teploty a nosenie rúška, pričom sa kladie veľký dôraz na dôležitosť dodržiavania bezpečnej vzdialenosti. V pokynoch sa takisto uvádza, že ak je pre niektorých zamestnancov náročné nosiť rúška kvôli charakteru ich práce (zabávači), mali by byť od návštevníkov vzdialení najmenej jeden meter.

Pracovníci zábavných parkov by mali s ľuďmi nadväzovať čo najkratšie rozhovory, a ak je to možné, nahradiť ich gestami, mimikou a usmievať sa len očami. Takisto sa majú vyhýbať všetkým fyzickým interakciám s návštevníkmi, ako sú napríklad objatia. V dokumente sa tiež uvádza, že „duchovia“ v strašidelných domoch môžu naháňať hrôzu taktiež iba s bezpečným odstupom. 

Sankcie nie sú stanovené

Otváranie zábavných parkov v Japonsku je individuálne, niektoré už otvorili, iné ešte neohlásili dátum, kedy tak učinia. Okrem publikovaných usmernení podaktoré z nich implementovali aj vlastné pravidlá.

Zatiaľ ide vo všeobecnosti iba o pokyny, neboli určené žiadne sankcie, ak ľudia porušia stanované pravidlá. Čiže nie je jasné, ako budú potrestaní ľudia, ktorí si na horskej dráhe z plných pľúc zavrieskajú…

Profimedia

Zdroj: CNN


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.