Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Nadšenci vzrušenia a adrenalínu žijúci v Japonsku si už čoskoro budú môcť znova vychutnať svoje obľúbené horské dráhy, keďže sa otvárajú zábavné parky v celej krajine.

Medzi novými prevádzkovými usmerneniami je aj jedna špecifická požiadavka, ktorá by im, chtiac-nechtiac, mohla robiť problém. Nesmú totiž na kolotočoch či horských dráhach kričať. Informuje o tom portál CNN.

Profimedia

Neľahká požiadavka

Keďže Japonsko tento týždeň zrušilo výnimočný stav, skupina hlavných prevádzkovateľov zábavných parkov dala dokopy súbor usmernení, ktoré majú zaistiť bezpečnosť hostí a personálu v súvislosti s Covid-19.

Jedným z tých netradičnejších je aj zákaz kriku, čo je pri adrenalínovom charaktere niektorých atrakcií nie úplne splniteľná požiadavka. Je zakázané kričať z nadšenia, vzrušenia či z akéhokoľvek iného dôvodu.

Strašiť môžu iba s bezpečným odstupom

Medzi ďalšie, o trochu klasickejšie opatrenia, patrí aj zvýšená hygiena, pravidelná kontrola telesnej teploty a nosenie rúška, pričom sa kladie veľký dôraz na dôležitosť dodržiavania bezpečnej vzdialenosti. V pokynoch sa takisto uvádza, že ak je pre niektorých zamestnancov náročné nosiť rúška kvôli charakteru ich práce (zabávači), mali by byť od návštevníkov vzdialení najmenej jeden meter.

Pracovníci zábavných parkov by mali s ľuďmi nadväzovať čo najkratšie rozhovory, a ak je to možné, nahradiť ich gestami, mimikou a usmievať sa len očami. Takisto sa majú vyhýbať všetkým fyzickým interakciám s návštevníkmi, ako sú napríklad objatia. V dokumente sa tiež uvádza, že „duchovia“ v strašidelných domoch môžu naháňať hrôzu taktiež iba s bezpečným odstupom. 

Sankcie nie sú stanovené

Otváranie zábavných parkov v Japonsku je individuálne, niektoré už otvorili, iné ešte neohlásili dátum, kedy tak učinia. Okrem publikovaných usmernení podaktoré z nich implementovali aj vlastné pravidlá.

Zatiaľ ide vo všeobecnosti iba o pokyny, neboli určené žiadne sankcie, ak ľudia porušia stanované pravidlá. Čiže nie je jasné, ako budú potrestaní ľudia, ktorí si na horskej dráhe z plných pľúc zavrieskajú…

Profimedia

Zdroj: CNN


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť