Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Nebinárni ľudia oslavujú. Budú mať svoje zastúpenie v populárnej hre The Sims 4

Tvorcovia sa rozhodli do hry zaradiť inkluzívny jazyk.


Fanúšikom videohier iste netreba sériu The Sims zdĺhavo predstavovať. V skratke povedané je hra simulátorom života. Ovládaš v nej niekoľko rôznych „simíkov“ a buduješ im vzťahy, kariéru a rodinu. Jej tvorcovia sa zároveň rozhodli vyjsť v ústrety aj nebinárnym ľuďom.

Ako napísal portál PinkNews, spoločnosť Maxis do hry The Sims 4 plánuje zaradiť aj možnosť vytvorenia nebinárnych postáv (teda takých, ktoré sa striktne neidentifikujú mužom ani ženou) a zapracovať aj s nimi spojený inkluzívny jazyk. Fanúšikovia sa tohto kroku dožadovali už dlhšie a dokonca spustili aj petíciu, ktorá nazbierala viac ako 20-tisíc podpisov.

Electronic Arts

Víťazstvo pre nebinárnych ľudí

Tvorcovia uviedli, že sa možnosťou zaviesť do hry nebinárne postavy zaoberali už od mája tohto roku a napokon sa rozhodli do toho ísť. Dôkladne si problematiku naštudovali a v januári 2022 plánujú predstaviť ďalšie, už konkrétnejšie kroky, ako to bude vyzerať.

Fanúšikovia tieto správy prijali s ohromnou radosťou aj slzami dojatia. Podľa nich ide o víťazstvo nebinárnych ľudí, ktorí tak budú mať v hre vlastné zastúpenie.

Electronic Arts

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť