Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta
Zdroj: ©Columbia Pictures / MovieStillsDB

Nebol len Chandlerom z Priateľov. 10 ďalších skvelých úloh Matthewa Perryho

Matthew Perry má na konte viacero pozoruhodných snímok.

Filmových fanúšikov včera zasiahla veľmi smutná správa. Obľúbený herec Matthew Perry zomrel. Preslávila ho úloha sarkastického Chandlera Binga z kultového seriálu Priatelia.

Perry však nebol len seriálový herec, ale mal na konte aj viacero zaujímavých celovečerákov. V tomto článku si ho pripomenieme prostredníctvom 10 filmov.

1. Iba blázni sa ponáhľajú

Romantickú dramédiu Iba blázni sa ponáhľajú natočil Andy Tennant. Hlavným hrdinom je úspešný manažér Alex (Matthew Perry), ktorý strávi noc so živelnou Isabel (Salma Hayek). Zdalo by sa, že pôjde len o jednorazovú záležitosť, lenže všetko sa skomplikuje, keď Isabel zistí, že je tehotná.

Iba blázni sa ponáhľajú je sympaticky nenáročná komédia, ktorá dokáže dobre pobaviť. Perry a Hayek majú medzi sebou slušnú chémiu a filmu nechýbajú ani emócie.

2. Takmer hrdinovia

Dobrodružná westernová komédia Takmer hrdinovia vznikla pod režisérskym dohľadom Christophera Guesta. Príbeh sa točí okolo nesúrodej dvojice Leslie Edwardsa (Matthew Perry) a Bartholomewa Hunta (Chris Farley). Tí sa rozhodnú prekonať expedíciu Lewisa a Clarka a byť prvými ľuďmi, ktorí prejdú celé Spojené štáty až k Tichému oceánu.

Netreba snáď zdôrazňovať, že po ceste zažijú celý rad šialených dobrodružstiev. Takmer hrdinovia je vcelku slušná zábava, ktorá ťaží najmä zo silnej ústrednej hereckej dvojice. Ideálna oddychovka.

3. Traja do tanga

Romantickú komédiu Traja do tanga natočil Damon Santostefano. Hlavným hrdinom je architekt Oscar Novak (Matthew Perry), ktorému sa však v jeho kariére príliš nedarí. Osud mu ale prihrá možnosť pracovať na veľkom kultúrnom a obchodnom centre známeho magnáta Charlesa Newmana (Dylan McDermott).

KVÍZ: Vieš, za akými skvelými vynálezmi a nápadmi stoja Slováci?

Mohlo by ťa zaujímať:

KVÍZ: Vieš, za akými skvelými vynálezmi a nápadmi stoja Slováci?

Aby toho nebolo málo, tak Oscar musí dohliadnuť na jeho milenku Amy (Neve Campbell). Oscar sa do nej zamiluje, lenže je tu háčik. Amy ho považuje za geja.

Traja do tanga sú vcelku zábavnou komédiou. V domovských Spojených štátoch bola síce prijatá negatívne, pokiaľ však hľadáš nenáročnú pohodovku, nebudeš sklamaný.

4. Môj sused zabijak

Krimi komédia Môj sused zabijak od Jonathana Lynna sa točí okolo nenápadného zubára Nicholasa Oseranskyho (Matthew Perry), ktorý žije s manželkou Sophie (Rosanna Arquette) a svokrou (Carmen Ferland).

Tie ho nemajú príliš v láske a aby toho nebolo málo, Nicholas musí splácať dlhy za svojho svokra. Keď sa však do susedstva prisťahuje zabijak Jimmy Tudeski (Bruce Willis), rozbehne sa kolotoč šialených situácií.

Môj sused zabijak bol jedným z najúspešnejších titulov z Perryho filmovej tvorby. U divákov bodoval čiernym humorom, kvalitným obsadením aj zábavnými scenáristickými zvratmi.

5. Slúžiť Sáre

Romantická komédia Slúžiť Sáre od Reginalda Hudlina rozpráva o Joeovi (Matthew Perry), ktorý dodáva legálne dokumenty komukoľvek, kto si jeho služby zaplatí. Slušným podnikateľom aj mafiánom.

Jeho ďalšou obeťou sa má stať Sara Moore (Elizabeth Hurley). Jej manžel si Joea najal, aby mu obstaral rozvodové dokumenty. Sara sa však nechce vzdať tak ľahko.

Tejto komédii sa v kinách príliš nedarilo. Pozbierala skôr negatívne kritiky a finančne tiež prepadla. Napriek tomu však nejde o mizerný film. Matthew Perry aj tu vytiahol niekoľko vtipných hlášok a s Elizabeth Hurley mu to naozaj pristalo. Takže, prečo nie?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.