Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Nečakane zomrel herec, ktorého sme mohli vidieť v Harrym Potterovi aj v Star Wars

Bol to skutočný veterán fantasy žánru.


Z Londýna prišla smutná správa. Pred stanicou King’s Cross skolaboval herec Paul Grant (56). Ako píše The Guardian, privolaná záchranka mu nedokázala pomôcť.

Hoci Paul Grant nepatrí k zvučným menám Hollywoodu, vo filme sme ho videli asi všetci. Vďaka svojej výške 132 centimetrov sa osvedčil ako predstaviteľ rozličných fantastických bytostí nízkeho vzrastu. Vo filme Harry Potter a Kameň mudrcov sa predviedol ako jeden zo škriatkov.

Profimedia

Grant takisto stvárnil Ewoka vo filme Hviezdne vojny: Návrat jediho a v niektorých scénach sa chopil roly droida R2-D2. Zahral si po boku Toma Cruisea vo filme Legenda (1985) a pri natáčaní Labyrintu (1986) mal tú česť spoznať Davida Bowieho a Jennifer Conelly. Objavil sa aj v klasickom fantasy filme Willow (1988).

Profimedia

V roku 2014 herec priznal, že väčšinu svojich peňazí rozhádzal na alkohol, drogy a prostitútky a tento dekadentný životný štýl ho priviedol k tomu, že sa odcudzil svojim príbuzným. V čase smrti Grant žil s priateľkou Maria Dwyer, mal dve dcéry a jedného syna.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje