Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Nečakaný krok. V tomto obchode si Slováci cigarety už nekúpia

Je to podľa teba správny krok?


Ak patríš medzi fajčiarov, tak asi nebudeš veľmi nadšený. Obľúbený obchodný reťazec prichádza s veľkou novinkou, ktorú čakal asi málokto. Ako informuje portál Aktuality, v tomto obchode si Slováci už cigarety nekúpia. Reč je o Kauflande.

Ako sme sa dozvedeli, od mája sa spoločnosť rozhodla skončiť s predajom cigariet, ale aj ďalších tabakových výrobkov vo svojich predajniach. Nemusíš však hneď zúfať, dostaneš sa k nim aj naďalej, presnejšie u predajcov priamo v prevádzke.

„Zákazníci si už v rámci našej predajnej plochy nezakúpia tabakové výrobky,“ uviedla pre Aktuality.sk hovorkyňa Kauflandu Lucia Vargová. Samotná zmena sa týka úplne všetkých predajní na Slovensku, tých je v súčasnosti okolo 80.

Mohlo by ťa zaujímať:

Nenechaj si ujsť zľavu, aká tu ešte nebola. S naším PREMIUM sa počas leta nudiť nebudeš

Ako ďalej vysvetľuje Vargová, široká ponuka cigariet či ďalších tabakových výrobkov bude v prevádzkach Kauflandu naďalej dostupná. Na rozdiel od väčšiny obchodov, prevádzky tohto nemeckého reťazca majú inak usporiadaný hypermarket, v ktorom sa nachádzajú aj iní predajcovia.

„Tabakové výrobky, rovnako ako napríklad aj mäsové výrobky, lekárenský sortiment či iné špeciálne produkty do domácnosti, sú lokalizované mimo priestoru hypermarketu, kde sa predávajú potraviny,“ vysvetľuje maloobchodný analytik Ľubomír Drahovský.

Uvidíme, ako k tejto téme pristúpia v budúcnosti aj ďalšie obchody, no zatiaľ je veľmi nepravdepodobné, že prestanú s predajom tabakových výrobkov.

Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.