Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Nečakaný suvenír z Chorvátska. Žena si z dovolenky doniesla 18 živých škorpiónov

Údajne nejde o prvý takýto prípad!


Dovolenkové suveníry môžeme vo všeobecnosti rozdeliť do dvoch kategórií – žiadané (miestna pálenka, exotická sladkosť, magnetka na chladničku) a nežiadané (hnačka, exotická choroba, tehotenstvo od neznámeho).

Občas sa človeku prihodí aj také, že si domov prinesie nepozvaného zvieracieho hosťa.

Čierni pasažieri

Cestovateľka zo susedného Rakúska si nechceného zvieracieho návštevníka priniesla z dovolenky v Chorvátsku. Ako píše web NDTV, išlo dokonca o celú rodinku! Pri vybaľovaní kufrov totiž žena zistila, že sa v taške nachádza mama škorpión a jej 17 čerstvých ratolestí.

+++ Blinde Passagiere Natternbach +++Einsatz Nr.: 272/2022Heute Nachmittag wurden wir von einer Dame aus Natternbach…

Posted by Tierhilfe Gusental – THG on Saturday, July 23, 2022

Je to pohľad, na ktorý je pripravený len málokto a žena z Natternbachu bola preto pochopiteľne riadne vystrašená. Kontaktovala organizáciu Tierhilfe Gusental, ktorá sa zaoberá odchytom a starostlivosťou o zvieratá. Škorpióny odobrala a po krátkom pobyte v zoo v Linzi ich poslala na cestu naspäť do Chorvátska.

Nie je to až taká vzácnosť!

NDTV uvádza, že ide už o tretí prípad z Horného Rakúska, keď sa stalo niečo podobné. V júni jedna dovolenkárka objavila škorpióna až tri týždne po svojom návrate z Chorvátska. Zdá sa, že ide o skutočne bežnú vec, ktorá sa môže prihodiť aj mnohým Slovákom.

Shutterstock

Jeden zo známych cestovateľských tipov hovorí, že kufre by sme nemali klásť na dlážku a taktiež je dobré odložiť ich zatvorené (najlepšie do skrine, na skriňu, alebo na akékoľvek ťažko dostupné miesto). Výrazne sa tým zníži pravdepodobnosť, že sa vnútri usalaší nejaký tvor. Primárne sa tento tip týka švábov, zdá sa však, že škorpión je nový šváb.

Sú neškodné

Napriek obrovskému šoku, ktorý nález škorpióna v batožine vyvolá, nie je dôvod na obavu. Pokiaľ hovoríme o Chorvátsku. V krajine sa vyskytuje päť druhov škorpiónov, z ktorých ani jeden nedokáže človeku spôsobiť výraznú ujmu.

Shutterstock

Uštipnutie síce nikoho nezabije, určite však nepatrí k príjemným zážitkom. Bolí, svrbí a opúcha. Človek by preto nemal so zvieraťom manipulovať sám a na mieste je volať odborníka.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť