Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Nečakaný suvenír z Chorvátska. Žena si z dovolenky doniesla 18 živých škorpiónov

Údajne nejde o prvý takýto prípad!


Dovolenkové suveníry môžeme vo všeobecnosti rozdeliť do dvoch kategórií – žiadané (miestna pálenka, exotická sladkosť, magnetka na chladničku) a nežiadané (hnačka, exotická choroba, tehotenstvo od neznámeho).

Občas sa človeku prihodí aj také, že si domov prinesie nepozvaného zvieracieho hosťa.

Čierni pasažieri

Cestovateľka zo susedného Rakúska si nechceného zvieracieho návštevníka priniesla z dovolenky v Chorvátsku. Ako píše web NDTV, išlo dokonca o celú rodinku! Pri vybaľovaní kufrov totiž žena zistila, že sa v taške nachádza mama škorpión a jej 17 čerstvých ratolestí.

+++ Blinde Passagiere Natternbach +++Einsatz Nr.: 272/2022Heute Nachmittag wurden wir von einer Dame aus Natternbach…

Posted by Tierhilfe Gusental – THG on Saturday, July 23, 2022

Je to pohľad, na ktorý je pripravený len málokto a žena z Natternbachu bola preto pochopiteľne riadne vystrašená. Kontaktovala organizáciu Tierhilfe Gusental, ktorá sa zaoberá odchytom a starostlivosťou o zvieratá. Škorpióny odobrala a po krátkom pobyte v zoo v Linzi ich poslala na cestu naspäť do Chorvátska.

Nie je to až taká vzácnosť!

NDTV uvádza, že ide už o tretí prípad z Horného Rakúska, keď sa stalo niečo podobné. V júni jedna dovolenkárka objavila škorpióna až tri týždne po svojom návrate z Chorvátska. Zdá sa, že ide o skutočne bežnú vec, ktorá sa môže prihodiť aj mnohým Slovákom.

Shutterstock

Jeden zo známych cestovateľských tipov hovorí, že kufre by sme nemali klásť na dlážku a taktiež je dobré odložiť ich zatvorené (najlepšie do skrine, na skriňu, alebo na akékoľvek ťažko dostupné miesto). Výrazne sa tým zníži pravdepodobnosť, že sa vnútri usalaší nejaký tvor. Primárne sa tento tip týka švábov, zdá sa však, že škorpión je nový šváb.

Sú neškodné

Napriek obrovskému šoku, ktorý nález škorpióna v batožine vyvolá, nie je dôvod na obavu. Pokiaľ hovoríme o Chorvátsku. V krajine sa vyskytuje päť druhov škorpiónov, z ktorých ani jeden nedokáže človeku spôsobiť výraznú ujmu.

Shutterstock

Uštipnutie síce nikoho nezabije, určite však nepatrí k príjemným zážitkom. Bolí, svrbí a opúcha. Človek by preto nemal so zvieraťom manipulovať sám a na mieste je volať odborníka.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.