Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

S pandémiou koronavírusu sa stále trápi celý svet, ale vďaka vakcínam máme nádej, že naše životy sa čoskoro vrátia do normálu. Žiaľ, kvôli konšpiračným teóriám sa mnoho ľudí odmieta nechať zaočkovať. Aj na Slovensku už v tomto ohľade vznikla kampaň, ktorá má za cieľ presvedčiť ľudí, že sa očkovania nemusia báť a že len vakcína je cesta zo začarovaného kruhu lockdownov a testovaní.

Ako píše portál CNN, v americkom štáte Michigan sa rozhodli motivovať ľudí k očkovaniu pomerne netradične. Každý, kto sa nechá zaočkovať a následne sa preukáže patričným dokladom, totiž dostane zdarma marihuanový joint! S týmto nevšedným nápadom sa vytasila predajňa marihuany Greenhouse of Walled Lake. V Michigane je užívanie marihuany ako rekreačnej drogy legálne, takže prečo sa nepokúsiť motivovať ľudí týmto spôsobom?

„Všetci sme vystresovaní, ale dúfame, že vakcína ukončí túto pandémiu. Chceme tiež odmeniť ľudí, ktorí tomu pôjdu napred a nechajú sa zaočkovať,“ povedal novinárom Jerry Millen, majiteľ prevádzky. „Ak týmto spôsobom môžem aspoň trochu pomôcť tomu, aby pandémia skončila, tak do toho pôjdem.“

Akcia platí do konca februára, hoci Millen prezradil, že konečný deadline sa možno bude posúvať. Všetko bude závisieť od záujmu ľudí, ako aj od toho, koľko z nich sa skutočne nechá zaočkovať. „Podporujeme slobodu voľby, každý si môže vybrať, čo urobí, ale je dôležité, aby ľudia urobili kroky na zastavenie pandémie tým, že ostanú doma a budú nosiť rúško. Alebo tým, že sa nechajú zaočkovať, ak sa preto rozhodnú,“ dodal Millet.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť