Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

S pandémiou koronavírusu sa stále trápi celý svet, ale vďaka vakcínam máme nádej, že naše životy sa čoskoro vrátia do normálu. Žiaľ, kvôli konšpiračným teóriám sa mnoho ľudí odmieta nechať zaočkovať. Aj na Slovensku už v tomto ohľade vznikla kampaň, ktorá má za cieľ presvedčiť ľudí, že sa očkovania nemusia báť a že len vakcína je cesta zo začarovaného kruhu lockdownov a testovaní.

Ako píše portál CNN, v americkom štáte Michigan sa rozhodli motivovať ľudí k očkovaniu pomerne netradične. Každý, kto sa nechá zaočkovať a následne sa preukáže patričným dokladom, totiž dostane zdarma marihuanový joint! S týmto nevšedným nápadom sa vytasila predajňa marihuany Greenhouse of Walled Lake. V Michigane je užívanie marihuany ako rekreačnej drogy legálne, takže prečo sa nepokúsiť motivovať ľudí týmto spôsobom?

„Všetci sme vystresovaní, ale dúfame, že vakcína ukončí túto pandémiu. Chceme tiež odmeniť ľudí, ktorí tomu pôjdu napred a nechajú sa zaočkovať,“ povedal novinárom Jerry Millen, majiteľ prevádzky. „Ak týmto spôsobom môžem aspoň trochu pomôcť tomu, aby pandémia skončila, tak do toho pôjdem.“

Akcia platí do konca februára, hoci Millen prezradil, že konečný deadline sa možno bude posúvať. Všetko bude závisieť od záujmu ľudí, ako aj od toho, koľko z nich sa skutočne nechá zaočkovať. „Podporujeme slobodu voľby, každý si môže vybrať, čo urobí, ale je dôležité, aby ľudia urobili kroky na zastavenie pandémie tým, že ostanú doma a budú nosiť rúško. Alebo tým, že sa nechajú zaočkovať, ak sa preto rozhodnú,“ dodal Millet.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.