Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Dovolenka, služobná cesta či prasknuté potrubie doma… dôvodov na ubytovanie v hoteloch je množstvo, no dôvodov, prečo sa tam neubytovať, je ešte omnoho viac.

Toto je 22 tých najkurióznejších z nich. Varovanie – po prečítaní tohto článku môžeš byť v budúcnosti paranoidný, čo sa hotelových izieb týka.

1. Biele návliečky na perinách či vankúšoch majú svoje opodstatnenie. Navodzujú atmosféru čistoty a novoty aj napriek tomu, že je realita od týchto dvoch javov na míle vzdialená. Ako bonus, väčšina telesných tekutín, ktorá sa s posteľným prádlom dostane do kontaktu, je práve bielej farby. Super, však?

2. Jej, na sedačke je letmo pohodená deka, ktorá už na prvý pohľad kričí „zababuš sa do mňa“. Pomaly sa k tebe zakráda predstava chladného večera, horúceho čaja, dobrej knihy… a práve táto deka je jej neodmysliteľnou súčasťou. No, bolo by tomu tak, aj keby ste tušili, že sa neprala už minimálne rok? Väčšina hotelov totiž po odchode hostí vymení posteľnú bielizeň predtým, ako do izby dorazí ďalšia várka. Na deku sa to však väčšinou nevzťahuje, a preto sa tento mäkučký kúsok látky stáva neresiskom všakovakých baktérií.

https://www.booking.com/hotel/tr/the-sofa-residences.sk.html

3. Myslel si si, že po tvojom odchode chyžná zoberie poháre do jedálne a tam ich jeden po druhom vydrhne, až v nich uvidí svoj odraz aj so všetkými vráskami? Tak to si si myslel veľmi zle. Maximálne ich opláchne vodou priamo v kúpeľni na izbe, no niekedy sa nešťastné poháre nedočkajú ani toho. Jeden prieskum dokonca ukázal, že v niektorých hoteloch používajú na čistenie týchto pohárov rovnaké špongie a handry, ako na podlahu.

4. Je pochopiteľné, že so sebou na dovolenku neťaháš celé kuchynské vybavenie. O to príjemnejšie je zistenie, že sa čo-to nachádza priamo na izbe. Menej príjemné zistenie je to, že sa tieto spotrebiče čistia… dalo by sa povedať, že veľmi sporadicky. Kanvica, ktorou si si ráno zalial kávu (do toho špinavého pohára), nevidela prípravok na odstraňovanie vodného kameňa hádam nikdy. Veď si si určite všimol tie malé srandy, čo ti plávali na povrchu, len si sa ich rozhodol v rámci zachovania dobrého duševného rozpoloženia ignorovať.

https://www.independent.co.uk/life-style/underwear-boil-hotel-kettles-spread-bacteria-health-risk-heather-hendrickson-hostels-a7909941.html

5. Predstav si chyžnú (ale nie takú tú „pornoidnú“, proste normálnu tetuchu so zmetákom). A teraz si predstav, že toto žieňa má na starosti sto izieb a každá musí – aspoň na pohľad – vyzerať do dvoch hodín čisto a reprezentatívne. Myslíš, že má šancu stráviť na každej izbe pol hodinu len pucovaním ovládača na televíziu?! Asi ťažko. To však určite nezastaví pána, ktorý ešte dve minúty dozadu obšťastňoval svoju nežnú polovičku, prepnúť kanál. Chceš mať na ruke cudziu vagínu? Nie?! Tak radšej ten ovládač polož.

6. Kúpeľňa by mala byť synonymom čistoty a je jedno, či sa bavíme o hotelovej alebo tej, čo máme doma. Minimálne v tej hotelovej tomu tak ale nie je. Portál na plánovanie dovolenky Travelmath uverejnil výsledky svojho prieskumu, podľa ktorého je umývadlo a plocha v jeho okolí priam epicentrom baktérií. Nachádza sa ich tam v porovnaní so zvyškom izby najviac. Preventívne si teda zubnú kefku nechaj radšej v kozmetickej taštičke.

https://www.wyndhamberlinexcelsior.com/en/rooms

7. Vírivka je nepriateľ. Ľudia do nej cikajú. Ľudia do nej v niektorých prípadoch vypúšťajú aj iné telesné odpadové látky. Ľudia v nich súložia. Ľudia sa v nich opíjajú. Opití ľudia v nich potom zvracajú. A personál? Ten v nej z času na čas vymení vodu, no o akejsi dezinfekcii či hĺbkovom čistení sa hovorí len veľmi veľmi málo.

8. Klasická vaňa na tom nie je o nič lepšie. O činnostiach, ktoré v nich hoteloví hostia vykonávajú, platí to isté ako v predošlom bode. Čo sa čistenia týka, toho sa im dostáva o trochu viac. Avšak naň používajú špongie, s ktorými predtým vydrhli celý zvyšok hotela – od chodby až po toalety. Takže výsledok aj tak stojí za prd makový.

http://www.dubaichronicle.com/2015/02/07/10-luxury-bathrooms-must-see/

9. Vidíš tú krásnu sedačku, ktorá je súčasťou vášho apartmánu? Predstav si, koľko prasačiniek sa na takej priestrannej sedačke dá robiť. Už máš v hlave určite minimálne tri polohy, v ktorých by si na nej svoju drahú mohol vyprášiť do bezvedomia. Garantujem ti však, že rozhodne nie si jediný, ktorý takto uvažoval a chúďa sedačku proti jej vôli zneužil na účely erotického charakteru. Lenže… koľkokrát do roka doma tepuješ gauč? Tepuješ ho vlastne? A vôbec – už si niekedy ten gauč čistil akýmkoľvek spôsobom? Nie?! No vidíš. Tak prečo myslíš, že to robia oni?

10. Je možné, že tam sú roztoče. A ploštice. A všelijaká iná háveď, ktorú na prvý pohľad nevidno. Niekedy si teda z dovolenky môžeš priniesť aj iný suvenír ako magnetku či pohľadnicu…

https://www.express.co.uk/life-style/health/1005700/bed-bug-bites-signs-how-to-get-rid-of

11. Neminutý šampón, kondicionér či sprcháč ničí planétu. Len v Spojených štátoch končia na skládkach milióny použitých mydiel a sprchových gélov. Denne. A len z hotelov. Takže tvoje nové motto by malo byť – kradnem sprcháče z hotelov, ale robím to pre planétu, nie preto, že som žgrloš.

12. Tabuľka s nápisom nerušiť ti nezaručuje, že ťa naozaj nebudú rušiť. Šokantné, však? V prvom rade, pokiaľ to tam máš vyvesené už dvadsaťštyri hodín, chyžná vojde dovnútra už len z princípu – aby skontrolovala, či sa ti niečo nestalo. To je ten lepší prípad. V tom horšom, ktorý však rozhodne nie je ojedinelý, ti tam bez chochmesu vtrhne kedykoľvek, lebo práve ide okolo. A je jej naozaj tri-päť, že si práve vo vreckovom zrkadielku na posteli obzeráš zlatú žilu.

https://www.lonelyplanet.com/news/2018/01/17/us-hotels-do-not-disturb-signs/

13. Niekedy sa v hotelovej izbe vznáša akýsi nepríjemný puch, ktorého sa nemožno zbaviť. Hoci otvoríš okno a solídnu hodinu vetráš ako blázon aj napriek tomu, že je november a už si necítiš prsty, len čo ho zavrieš, smrad je späť. V takých prípadoch hľadaj príčinu v klimatizácii. Tú totiž akosi zabúdajú čistiť a čo sa nečistí, tak…? Presne tak, tam sa hromadia baktérie. A tie nie sú charakteristické práve vôňou konvaliniek.

14. Je možné, že tam niekto zomrel. A je možné, že to bolo pred hodinou. Čakali ste, že medzi tým, ako niekto v hotelovej izbe navlečie drevené pyžamo a tým, ako je miestnosť opäť k dispozícii ničnetušiacim hosťom, je nejaká čakacia doba? Obradný rituál, ktorý trvá minimálne tri týždne a zahŕňa pravidelné návštevy kňaza, šalviu a riekanky starých materí? Asi ťažko. Čas sú peniaze. Izba sa jednoducho vyprace, vydezinfikuje a hotovo. A celý tento proces trvá omnoho kratšie, ako by sa mohlo zdať.

http://www.hospitalityrisksolutions.com/2011/02/28/hotel-industry-crime-risks-missouri-hotel-disruptive-party-room-turns-into-multiple-murder-crime-scene-lack/

15. Koberce sú tmavé. Alebo vzorované. Nie preto, že by to bolo trendy, ale preto, že je to veľmi dobrý strategický ťah. Ťah, ktorý ušetrí upratovačkám hodiny ročne na dôkladnom čistení podlahy. Tmavý alebo vzorovaný koberec totiž špinu ľahko skryje a bežný hosť nemá ako zistiť, že tepovač nevidel už možno aj roky.

16. Ochranka nie vždy ochraňuje. Je to paradoxné, ale bohužiaľ, je to pravda. Štatistiky dokazujú, že práve ochrankári sú tí, ktorí sa najčastejšie dopúšťajú priestupkov na pracovisku. Koniec koncov – majú neobmedzený prístup do tvojej izby a nie každý z nich vie odolať pokušeniu sa v nej trošku pokutrať.

http://security-company-london.com/blog/hotel-security-in-london-uk-8/

17. Upratovanie roznáša baktérie. Malo by síce robiť presný opak, no akosi sa nedarí. Dôvod je prostý – upratovačka nevymieňa handru po každej izbe, nemení nadstavce na mop pred tým, ako z vstupnej chodby prejde do kúpeľne, nepoužije čistú špongiu, keď po záchode začne pucovať umývadlo. A tak namiesto toho, aby sa baktérie ničili, sa vlastne len roznášajú z miesta na miesto.

18. Pred tebou tam spalo naozaj veľa ľudí. Je to pochopiteľné, bavíme sa predsa o hoteloch. Avšak, mnoho ľudí nevie, aké číslo si pod týmto pojmom predstaviť. My ho teda trošku konkretizujeme. Priemerný počet ľudí, aký sa vyspí v jednej hotelovej posteli, je zhruba dvetisíc sto. Číslom 2 100. To je celkom dosť – nie?

https://www.tripsavvy.com/sleep-better-in-a-hotel-room-4061496

19. Káva nie je taká skvelá, akoby si si myslel. Aspoň, čo sa tej hotelovej týka. Stále je to síce parádny životabudič, no tento životabudič sa pripravuje v kávovare, ktorý sa môže pýšiť rôznymi kvalitami… rozhodne však nie svojou udržiavanou čistotou. Prieskumy ukazujú, že v bežnom hotelovom kávovare je až 67 rôznych druhov baktérií.

20. Uteráky sa neperú. Väčšinou nie denne. A teda nie tak často, ako ti ich „vymieňajú za čisté“. Takéto dennodenné pranie by si vyžadovalo množstvo pracích prostriedkov a to by bolo finančne náročné. Jednoduchšie a ekonomicky prijateľnejšie je ich len vyžehliť a postriekať osviežovačom, aby voňali ako čistučké, aj keď nie sú.

https://www.cntraveler.com/stories/2015-02-05/hotels-may-be-tracking-you-with-a-linen-chip

21. Nie vždy možno dôverovať pozitívnym recenziám. Žijeme v dobe, kde sa dá sfalšovať už hádam všetko – od rigoróznej práce až po internetové recenzie od „nezaujatých hostí“. Nebuďte teda prekvapení, keď sa dovalíte na hotel a zistíte, že to, čo písali dôveryhodné recenzie na internete, nemá so skutočnosťou nič spoločné. Väčšinu týchto pozitívnych odoziev si totiž hotel píše sám – najmä ak ide o ich vlastný web.

22. Samovraždy v hoteloch sú akýmsi fenoménom, ktorý sa stal predmetom mnohých výskumov. Podarilo sa vypátrať, že ľudia, ktorí sa rozhodnú ukončiť svoj život práve v hoteli, sú väčšinou domáci, žijúci neďaleko. Množstvo hotelov na jednom mieste dokonca priamoúmerne ovplyvňuje počet hotelových samovrážd. Čím viac hotelov, tým viac samovrahov sa rozhodne so životom skoncovať práve v nich.

https://www.everypixel.com/image-11574508615829013006

Zdroje: bestlifeonline.com, bustle.com, storypick.com, listverse.com, travelmath.com
Titulná fotka: 123rf.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť