Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 22.11.2024
sk
Cecília
cz
Cecílie

Dovolenka, služobná cesta či prasknuté potrubie doma. Dôvodov na ubytovanie sa v hoteloch je množstvo, no dôvodov, prečo sa tam neubytovať, je ešte omnoho viac.

Toto je 20 tých najkurióznejších z nich. Varovanie po prečítaní tohto článku môžeš byť v budúcnosti paranoidný, ak pôjde o hotelové izby. Je však potrebné poznamenať, že to takto, našťastie, nefunguje v každom hoteli.

1. Biele návliečky na perinách či vankúšoch majú svoje opodstatnenie. Navodzujú pocit čistoty a novoty aj napriek tomu, že realita je od týchto dvoch javov na míle vzdialená. Ako bonus, väčšina telesných tekutín, ktorá sa s posteľnou bielizňou dostane do kontaktu, je práve bielej farby. Super, však?

2. Jej, na sedačke je letmo pohodená deka, ktorá už na prvý pohľad kričí: „Zababuš sa do mňa!“ Pomaly sa k tebe zakráda predstava chladného večera, horúceho čaju, dobrej knihy… a práve táto deka je jej neodmysliteľnou súčasťou. No, bolo by to tak, aj keby si tušil, že sa neprala už minimálne rok?

Väčšina hotelov totiž po odchode hostí vymení posteľnú bielizeň predtým, než ubytujú ďalších. Na vankúše na sedačke či deku sa to však obvykle nevzťahuje, a preto sa tento mäkučký kúsok látky stáva neresiskom všakovakých baktérií.

Nathan Fertig, Steven Ungermann / Unsplash

3. Je pochopiteľné, že so sebou na dovolenku neťaháš celé kuchynské vybavenie. O to príjemnejšie je zistenie, že sa čo-to nachádza priamo v izbe. Menej príjemné je to, že sa tieto spotrebiče čistia väčšinou veľmi sporadicky.

Je možné, že kanvica, ktorou si si ráno zalial kávu, nevidela prípravok na odstraňovanie vodného kameňa hádam nikdy. Možno si si všimol tie malé „srandy“, čo ti plávali na povrchu, len si sa ich rozhodol v rámci zachovania dobrého duševného rozpoloženia ignorovať.

Profimedia / úprava redakcie

4. Predstav si chyžnú (ale nie takú tú „pornoidnú“, proste normálnu tetu so zmetákom). A teraz si predstav, že táto žena má na starosti desiatky izieb a každá musí aspoň na pohľad vyzerať do pár minút čisto a reprezentatívne. Myslíš, že má šancu stráviť v každej pol hodinu len pucovaním ovládača na televíziu?! Asi ťažko.

To však určite nezastaví pána, ktorý ešte dve minúty dozadu obšťastňoval svoju nežnú polovičku, prepnúť kanál. Chceš mať na ruke niečo z cudzej vagíny? Nie?! Tak radšej ten ovládač polož.

5. Kúpeľňa by mala byť synonymom čistoty a je jedno, či sa bavíme o kúpeľni v hoteli, alebo tej, čo máme doma. Minimálne v tej hotelovej to tak však vždy nie je.

Portál na plánovanie dovolenky Travelmath uverejnil výsledky svojho prieskumu, podľa ktorého je umývadlo a plocha v jeho okolí priam epicentrom baktérií. Nachádza sa ich tam v porovnaní so zvyškom izby najviac. Preventívne si teda zubnú kefku radšej nechaj v kozmetickej taštičke.

Profimedia / úprava redakcie

6. Vírivka je nepriateľ. Ľudia do nej cikajú. Ľudia do nej v niektorých prípadoch vypúšťajú aj iné telesné odpadové látky. Ľudia v nich súložia. Ľudia sa v nich opíjajú. Opití ľudia v nich potom zvracajú. A personál? Ten v nej z času na čas vymení vodu, no o akejsi dezinfekcii či hĺbkovom čistení sa hovorí len veľmi, veľmi málo.

7. Klasická vaňa na tom nie je o nič lepšie. O činnostiach, ktoré v nich hoteloví hostia vykonávajú, platí to isté ako v predošlom bode. Čo sa čistenia týka, toho sa im dostáva o trochu viac. Avšak v niektorých hoteloch na ňu používajú špongie, s ktorými predtým vydrhli celý zvyšok hotela od chodby až po toalety. Takže výsledok aj tak stojí za prd makový.

Profimedia / úprava redakcie

8. Vidíš tú krásnu sedačku, ktorá je súčasťou tvojho apartmánu? Predstav si, koľko prasačiniek sa na nej dá robiť. Už máš v hlave určite minimálne tri polohy, v ktorých by si na nej svoju drahú mohol vyprášiť do bezvedomia. Garantujem ti však, že rozhodne nie si jediný, ktorý takto uvažoval a chúďa sedačku proti jej vôli zneužil na účely erotického charakteru.

Lenže koľkokrát do roka doma tepuješ gauč? Tepuješ ho vlastne? A vôbec – už si niekedy ten gauč čistil aspoň nejakým spôsobom? Nie?! No vidíš. Tak prečo si myslíš, že to robia v hoteloch?

9. Je možné, že v hotelových izbách sú roztoče. A ploštice. A všelijaká iná háveď, ktorú na prvý pohľad nevidno. Niekedy si teda z dovolenky môžeš priniesť aj iný suvenír ako magnetku či pohľadnicu.

Profimedia / úprava redakcie

10. Neminutý šampón, kondicionér či sprcháč ničí planétu. Len v Spojených štátoch končia na skládkach milióny použitých mydiel a sprchových gélov. Denne. A to len z hotelov! Takže tvoje nové motto by malo znieť: Kradnem sprcháče z hotelov, ale robím to pre planétu, nie preto, že som žgrloš.

11. Tabuľka s nápisom nerušiť ti nezaručuje, že ťa naozaj nebudú rušiť. Šokantné, však? V prvom rade, pokiaľ to tam máš vyvesené už dvadsaťštyri hodín, chyžná vojde dovnútra už len preto, aby skontrolovala, či sa ti niečo nestalo. To je ten lepší prípad.

V tom horšom, ktorý však rozhodne nie je ojedinelý, ti tam bez chochmesu vtrhne kedykoľvek, lebo práve ide okolo. A je jej naozaj tri-päť, že si práve vo vreckovom zrkadielku na posteli obzeráš zlatú žilu.

Profimedia / úprava redakcie

12. Niekedy sa v hotelovej izbe vznáša akýsi nepríjemný puch, ktorého sa nemožno zbaviť. Hoci otvoríš okno a hodinu vetráš ako blázon, aj napriek tomu, že je november a už si necítiš prsty, len čo ho zavrieš, smrad je späť.

V takých prípadoch hľadaj príčinu v klimatizácii. Tú totiž akosi zabúdajú čistiť a čo sa nečistí, tak…? Presne tak, tam sa hromadia baktérie. A tie nie sú charakteristické práve vôňou konvaliniek.

13. Koberce sú tmavé. Alebo vzorované. Nie preto, že by to bolo trendy, ale preto, že je to veľmi dobrý strategický ťah. Ťah, ktorý ušetrí upratovačkám hodiny ročne na dôkladnom čistení podlahy. Tmavý alebo vzorovaný koberec totiž špinu ľahko skryje a bežný hosť nemá ako zistiť, že tepovač nevidel už možno aj roky.

14. Ochranka nie vždy ochraňuje. Je to paradoxné, ale, bohužiaľ, je to pravda. Štatistiky dokazujú, že práve ochrankári sú tí, ktorí sa najčastejšie dopúšťajú priestupkov na pracovisku. Koniec koncov majú neobmedzený prístup do tvojej izby a nie každý z nich vie odolať pokušeniu sa v nej trošku pokutrať.

Profimedia / úprava redakcie

15. Upratovanie roznáša baktérie. Malo by síce robiť presný opak, no akosi sa nedarí. Dôvod je prostý – upratovačka nevymieňa handru po uprataní každej izby, nemení nadstavce na mop pred tým, ako zo vstupnej chodby prejde do kúpeľne, nepoužije čistú špongiu, keď po záchode začne pucovať umývadlo. A tak namiesto toho, aby sa baktérie ničili, roznášajú sa z miesta na miesto.

16. Pred tebou tam spalo naozaj veľa ľudí. Je to pochopiteľné, hovoríme predsa o hoteloch. Ale mnoho ľudí nevie, aké číslo si pod týmto pojmom predstaviť. My ho teda trošku konkretizujeme. Priemerný počet ľudí, ktorí sa vyspia v jednej hotelovej posteli, je zhruba 2 100. To je celkom dosť, nie?

Profimedia / úprava redakcie

17. Káva nie je taká skvelá, ako by si si myslel. Aspoň čo sa tej hotelovej týka. Stále je to síce parádny životabudič, no pripravuje sa v kávovare, ktorý sa môže pýšiť rôznymi kvalitami, ale rozhodne nie svojou udržiavanou čistotou. Prieskumy ukazujú, že v bežnom hotelovom kávovare je až 67 rôznych druhov baktérií.

18. Uteráky sa neperú. Väčšinou nie denne. A teda nie tak často, ako ti ich „vymieňajú za čisté“. Takéto dennodenné pranie by si vyžadovalo množstvo pracích prostriedkov a to by bolo finančne náročné. Jednoduchšie a ekonomicky prijateľnejšie je ich len vyžehliť a postriekať osviežovačom, aby voňali ako čistučké, aj keď nie sú.

Profimedia / úprava redakcie

19. Nie vždy môžeme dôverovať pozitívnym recenziám. Žijeme v dobe, kde sa dá sfalšovať už hádam všetko – od rigoróznej práce až po internetové recenzie od „nezaujatých hostí“.

Nebuďte preto prekvapení, keď sa dovalíte do hotela a zistíte, že to, čo písali dôveryhodné recenzie na internete, nemá so skutočnosťou nič spoločné. Väčšinu týchto pozitívnych odoziev si totiž hotel píše sám, najmä ak ide o ich vlastný web.

20. Samovraždy v hoteloch sú akýmsi fenoménom, ktorý sa stal predmetom mnohých výskumov. Podarilo sa zistiť, že ľudia, ktorí sa rozhodnú ukončiť svoj život práve v hoteli, sú väčšinou domáci, žijúci neďaleko.

Množstvo hotelov na jednom mieste dokonca priamoúmerne ovplyvňuje počet hotelových samovrážd. Čím viac hotelov, tým viac samovrahov sa rozhodne so životom skoncovať práve v nich.

Profimedia / úprava redakcie

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.