Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Nedáme tomu ešte jednu šancu? 5 typov mužov po rozchode, ktoré všetci dobre poznáme

Nájdeš medzi nimi aj svojho bývalého?

Rozchod je pomerne drastická zmena scenérie a každý sa s ňou vyrovnáva po svojom. Niekto začne meditovať, iný si kúpi permanentku do fitka, a ďalší? Nuž, robí niečo ako toto. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko typov mužov po rozchode a sme veľmi zvedaví, či medzi nimi nájdeš aj svojho ex. Tak čo, je tam?

1. Ten, čo kydá hnoj

Metaforický, lebo ak všetkých dvesto internetových priateľov nechce kolektívne upáliť jeho bývalú tak veľmi ako on, aké majú sociálne siete vlastne zmysel? Potrebuje, aby to všetci vedeli. Musí vykričať svetu, že to nebola jeho chyba. To ona. Ona mala o koliesko navyše, ona mala prehnané očakávania, ona nevedela vstrebať, že ten zasr*ný tanier bude v dreze dovtedy, kým ho od jedu nehodí o stenu.

Ona, ona, ona. Každý deň po príchode z práce spúšťa paľbu dobre mierených statusov, zdieľa múdre citáty v duchu „kto si ťa neváži, ten si ťa nezaslúži“ a čaká, kto túto modernú obdobu tureckej telenovely podporí svojím lajkom. Doslova sa v tom vyžíva. Ale to ona bola psychopat.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten, čo to chce ešte skúsiť

S odstupom času všetko vyzerá lepšie. Človek zabudne, že sa hádali prakticky od rána do večera a aj prázdna rolka od toaletného papiera bola zárukou explózie, ktorá brala, čo jej prišlo do cesty. Zabudne, že si miestami už nevedeli prísť ani na meno. Že vo finále bol pre nich problém dýchať vzduch v tej istej miestnosti. To všetko je zrazu fuč a ostanú len spomienky na to pekné.

Presne to je fáza, v ktorej sa nachádza tento typ. Cestou z práce prešiel tunelom zabudnutia a zrazu sa nevie ubrániť myšlienke, že mu tá „hysterická fúria“ vlastne chýba. Bombarduje ju správami, volá jej opitý a, čo je ešte horšie, volá jej aj triezvy a prosí. O druhú šancu. Alebo sedemdesiatu piatu. Po tom všetkom, čo si spolu preskákali, si ju predsa zaslúži.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Film, za ktorý sa Leonardo DiCaprio hanbí, je v USA zakázaný. O čom vlastne je?

3. Ten, čo promptne hľadá náhradu

Život je krátky, a kde jednu cestu zasype lavína, tam sa určite ukáže iná, možno ešte lepšia. Zhruba takto, ale trochu menej poeticky, zmýšľa tento chalanisko a rozhodne neplánuje strácať čas. To, že jeho – teraz už – ex nevedela oceniť kvality správneho alfa samca, je jej problém. Na každom rohu stojí ďalších päť, čo rovnakú chybu nespraví.

Ani mu nestihla vrátiť mikinu, čo si po prvom rande sprivatizovala na dobu neurčitú, už blúdi vodami online zoznamiek a motá hlavu iným. Nehľadá vzťah. Jedna emocionálna drenáž do roka mu bohato stačí. Hľadá zábavku na dlhé nudné večery a obdarenú garáž s pekným úsmevom, do ktorej môže zaparkovať, keby sa náhodou dostavili výčitky svedomia. Swipe. Táto bude fajn.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Ten, čo buchol šampanské

Sú sr*čky, ktoré si vyžadujú dlhý rozhovor, a sú sr*čky, ktoré proste treba utopiť v alkohole. Toto je tá druhá. Ako čerstvo nezadaný sa trochu utrhol z reťaze, a keď ho trikrát do týždňa neťahajú kamoši za nohy z baru, akoby ani nežil. A on žije. Žije skvelo.

Po rozchode očividne nabral druhý dych a užíva si všetko to, za čo by naňho kedysi frajerka zazerala z opačnej strany gauča. Pije, akoby cirhóza pečene bola len mýtus a akoby zostatok na bankovom účte bol problém pre jeho budúce ja, ktoré na záhrade náhodne objaví ložisko ropy. Racionálny a zodpovedný bol už dosť. Teraz je čas trochu sa baviť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Ten, čo nebol pripravený

Chudák chalan to vôbec nečakal. Jeden deň jej masíroval nohy pri rodinnom celovečeráku, druhý si balila kufre a splietala niečo o tom, že sa dusí. Srdce sa mu roztrieštilo na milión drobných kúskov, a hoci veľkí chlapi neplačú, slziť z cibule je povolené. A on jej momentálne krája požehnane.

Prezerá si spoločné fotografie, počúva pesničky, ktoré si kedysi spolu pospevovali v aute, a zúbožene pozerá na pohárik v kúpeľni, v ktorom sa ešte týždeň dozadu spokojne vynímala jej zubná kefka. Má pocit, že to neprežije. Všetko, čo spolu budovali, budúcnosť, ktorú si naplánovali, celé je to preč. Neostal po nej ani smrad… len gumička zapadnutá za posteľou, pre ktorú sa už asi nevráti.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť