Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

O tvojom zdravotnom stave a jeho prognóze ti môže dosť veľa povedať aj taká jednoduchá vec ako obliekanie džínsov. Ako uvádza portál LADbible, vedci uverejnili novú štúdiu, ktorá sa zameriava na riziko rozvinutia cukrovky. Podľa výsledkov štúdie sú na toto ochorenie náchylnejší tí ľudia, ktorí si dnes nedokážu zapnúť džínsy, ktoré nosili, keď mali 21 rokov. U nich vzniká vyššia pravdepodobnosť, že neskôr dostanú cukrovku druhého typu.

Shutterstock

Rizikoví môžu byť aj ľudia so zdravou hmotnosťou

Doktorka Lucy Chambers podotkla, že výsledky sú dôležité v ďalšom bádaní tohto ochorenia a bude podstatné ďalej skúmať, ako k nemu prispieva telesný tuk človeka. Profesor Roy Taylor ale zdôraznil, že cukrovka vlastne nevzniká v dôsledku obezity, ale v prípade, keď je človek príliš ťažký pre svoje vlastné telo. Ukazovateľom sú v tomto aj spomínané džínsy, keďže pás človeka by podľa odborníkov mal ostať rovnaký, aký bol v 21. roku ich života.

„Ak sa nedokážete dostať do džínsov rovnakej veľkosti, akú ste nosili, keď ste mali 21 rokov, tak máte v tele príliš veľa tuku a tým pádom aj riziko vzniku diabetu druhého typu. A to ani nemusíte mať nadváhu,“ upozornil Taylor. Ozrejmil, že pri ľuďoch, ktorí nie sú obézni, sa cukrovka rozvíja z odlišných príčin. Na jej liečbu sa potom namiesto inzulínu odporúča skôr upraviť jedálniček a zhodiť 10 až 15 % váhy. Tým dotyčný zvyšuje svoju šancu, že v prípade choroby dôjde k remisii, teda zmierneniu či úplnému vymiznutiu príznakov.

Shutterstock

[poll id=“136″]


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.