Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Nedokončil školu a pracoval vo fast foode. Jeden originálny nápad na biznis mu ale priniesol milióny

Často mal hlboko do vrecka, ale tie časy sú už dávno preč.


Niektorí ľudia majú skrátka šťastie. A často sú to práve tí, o ktorých by si to rozhodne nepovedal, keďže osud im nerozdal bohvieaké karty. Takým bol aj 34-ročný Adam Frisby, ktorý sa narodil v anglickom Great Yarmouth. Jeho rodina sa následne presťahovala do Španielska.

Ako tínedžer nechal školu, vrátil sa domov a pracoval vo fast foode Burger King. Peňazí mal málo a často bol odkázaný na pomoc priateľov či sestry. Okrem toho sa musel postarať aj o brata, ktorý kvôli autonehode prišiel o zrak. Vzhľadom na toto všetko, a tiež na to, že Adam nemal žiadne poriadne vzdelanie ani kvalifikáciu, sa zdalo, že jeho život rozhodne nebude prechádzka ružovou záhradou.

Krátko po nehode svojho brata Adam navyše prišiel o prácu. „Vždy som chcel robiť niečo pre seba, ale netušil som, čo to má byť,“ zveril sa neskôr novinárom. V roku 2013 sa to ale – priam zázračne – zmenilo. Adam si totiž všimol dieru na trhu s dámskym oblečením a rozhodol sa ju zaplniť.

Profimedia

Jeho nápad mu priniesol milióny

Pomyslel si, že by bolo zaujímavé skúsiť predávať šaty, ktoré boli navrhnuté pre rôzne celebrity. Svojich posledných tisíc libier (cca 1 193 eur) vrazil do rodiaceho sa biznisu a založil vlastnú módnu značku In The Style.

Ako neskôr priznal, nemal žiadny podrobný plán, proste to len chcel skúsiť. Pri predaji využíval sociálne siete či Instagram (ktorý bol v tom čase stále skôr novinkou). Značka začala získavať na popularite a počas nasledujúcich rokov stále rástla. Stránku začali vyhľadávať modelky a rôzne celebrity. Odhaduje sa, že In The Style má dnes hodnotu 105 miliónov libier (viac ako 125 miliónov eur), pričom samotný Adam má na účte 35 miliónov libier (viac ako 41 miliónov eur).

Profimedia

„Keď sa na to pozerám spätne, vždy som veril, že dokážem urobiť niečo podobné, ale nikdy by som nečakal, že to bude také úspešné,“ povedal. Ostatným ľuďom odkázal, aby sa nebáli a nasledovali svoje sny. „Mnoho ľudí vypadne zo školy a cítia sa stratení. Ale môj príbeh je dôkazom, že nikdy nie je príliš neskoro na to, aby ste začali v živote robiť to, čo skutočne chcete.“


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť