Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Nefunkčný kávovar alebo 5 vecí, ktoré ti zaručene pokazia ráno

Akoby nestačilo, že sa musíš vykotúľať z postele, ešte aj toto...


Možno patríš k tomu chabému percentu populácie, ktoré považuje ráno za najkrajšiu časť dňa, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nie. Namiesto toho by ti urobilo obrovskú radosť, keby niekto mávol čarovným prútikom a vymazal z ľudského povedomia celú ich existenciu. No nie?

Rána ako také sú ťažké, aj napriek tomu – áno, je to neuveriteľné – existujú veci, ktoré ti ich dokážu znepríjemniť ešte viac. Sused s vŕtačkou či kávovar, ktorý vo svojej jedinej funkcii zlyháva na plnej čiare, toto je päť vecí, kvôli ktorým sa ti ráno otvára nožík vo vrecku. Ktorú z nich nenávidíš najviac?

1. Vŕtajúci sused

No jasné, že vŕta. Idiot. V sobotu ráno, keď sa celý barák snaží dospať predchádzajúci týždeň, sa týpek rovno vedľa teba rozhodne, že je ideálny čas namontovať policu. Slnko svieti, vtáčiky spievajú, nie je na čo čakať.

Vrrr… vrrr… vrrr… V hlave ti rezonuje každý jeden závrt a najradšej by si ho aj s milou vŕtačkou vyšmaril z okna, no túžba po čistom registri trestov napokon aj tak zvíťazí. Tak si len pritlačíš vankúš na uši a v duchu mu želáš, aby mu tá polica jedného pekného dňa kydla rovno na hlavu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Prázdna chladnička

„Zajtra to dokúpim,“ povedal si si, no prázdna chladnička ti je svedkom, že nech už to bolo čokoľvek, očividne si to nekúpil. Miluješ takéto rána. Spuchnutý a ulepený si sa ledva dotackal do kuchyne, len aby si zistil, že ťa tvoje minulé ja zase raz nechalo v štichu. Reálne zvažuješ hladovku, ale prázdny žalúdok kvíli na protest, a tak ti napokon neostáva iné, než si natiahnuť nohavice a vydať sa napospas nemilosrdne chladným uliciam. Nuž, aspoň máš prechádzku.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Vybitý telefón

Wau. Za posledného pol roka tvoja jediná šanca zasunúť a aj tú si posr*l. Len čo ti ranná cigareta pohne črevami, berieš do rúk mobil, zisťuješ, že má tri percentá baterky, a bezmála by si sa najradšej rozplakal. Ak nechceš, aby ti šéf hneď v úvode dňa poriadne vypláchol žalúdok, do pätnástich minút musíš vypadnúť. Nie je šanca, že sa to dovtedy stihne nabiť. Prečo sa takéto veci dejú práve tebe?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

5 dôvodov, prečo sú ľudia neverní, hoci vedia, ako veľmi to druhého bolí

4. Zabudnutý budík

Rozlepíš oči, a hneď ti to je podozrivé. Zobudiť sa čulý v nedeľu poobede je jedna vec, ale kde sa táto energia berie v pondelok ešte pred budíkom? Schmatneš do ruky mobil, a hneď, ako sa ti podarí zaostriť na čas na displeji, ti je jasné, že toto si kardinálne posr*l.

Nevieš, kde si medzi budíkom číslo jedna a štrnásť namiesto odložiť stlačil vypnúť, ale momentálne nemáš čas nad tým ani rozmýšľať. Obliekaš si trenky, rýchlo hľadáš čisté tričko a skôr, ako stihneš v zrkadle skontrolovať, či nevyzeráš ako úplný idiot, sa už za tebou zatvárajú vchodové dvere. Krása. Nič ťa ráno nepreberie lepšie ako šprint na autobus.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nefunkčný kávovar

Pokiaľ nie sú zatvárajúce sa oči a hrozba, že niekomu urveš hlavu, len čo ťa pozdraví, pádny dôvod na platenú PN-ku, tak by ti mal niekto zo zákona každé ráno zabezpečiť kofeín. Smola. Kvôli medzere v slovenskej legislatíve príprava kávy padá na tvoje plecia a ty si odkázaný na prístroj, ktorý ťa spolu s tlačiarňou z duše nenávidí. A je to poznať.

„Ja ten krám asi hodím o stenu,“ šomreš si popod nos, zatiaľ čo sa snažíš samého seba presvedčiť, že tým naozaj nič nevyriešiš. Najprv chcel doliať vodu, potom vyčistiť zbernú nádobku, a keď už sa zdalo, že zo seba predsa vytlačí aspoň pár kvapiek životabudiča, vymyslel si zase niečo nové. Prečo si vlastne prestal piť zalievanú kávu?

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť