Niekedy máme tendenciu cítiť sa kvôli našim nedokonalostiam neistí a hanbiť sa za akékoľvek naše slabosti, či už telesné, alebo duševné. No tie nás mnohokrát, paradoxne, robia jedinečnými a aj atraktívnejšími pre ostatných.
Vedecké štúdie taktiež potvrdzujú, že mať na sebe nejakú tú „vadu“ vôbec nemusí byť, vzhľadom na spoločenské postavenie, na škodu. Práve naopak. Naše nedostatky môžu druhých priťahovať. Toto sú niektoré z nedokonalostí, ktoré na nás ostatní často považujú za atraktívne.
1) Prílišná zanietenosť
Dokážeš sa niečím nadchnúť a byť tým doslova posadnutý. A neprestaneš, až kým nedosiahneš svoj cieľ. Či už je to práca, škola, alebo nejaký koníček. No má to aj svoju odvrátenú stránku. Takýto typ človeka niekedy naozaj nevie, kedy má dosť, a síce je skvelé pre niečo existovať, ale keď ťa to stojí tvoje zdravie a vzťahy, potom to môže byť problém.
No čas strávený s ľuďmi, ktorí pre niečo žijú, je rozhodne obohacujúcejší ako čas s flákačmi, ktorí sa len tak bezcieľne potĺkajú a prežívajú. Elán je totiž nákazlivý. A ctižiadostiví jedinci dokážu svoje okolie často motivovať a nakopnúť správnym smerom.
2) Spomalenosť
V dnešnej uponáhľanej dobe táto vlastnosť mnohým lezie na nervy, hlavne, ak majú toho temperamentu trošku viac a stále sa za niečím naháňajú. No s pomalším tempom prichádza aj uvážlivosť. Zameriavaš sa na robenie práce tým najlepším spôsobom.
Každopádne, uprednostňuješ kvalitu pred kvantitou, a to aj pri ľuďoch. Mať pri sebe takéhoto človeka nie je na škodu, lebo je omnoho rozvážnejší a nenechá sa až tak unášať emóciami.
3) Klebetnosť
Takmer všetci nenávidia klebety, resp. aspoň to tak hovoria. Niektoré druhy klebiet síce môžu byť škodlivé, ale štúdie tvrdia, že to tak nemusí byť zakaždým. Niekedy môžu pomôcť, a to napríklad tak, že nám dajú varovanie pred zlými ľuďmi a situáciami. Nemusíš iba šíriť pletky, no si stále zásobený informáciami, máš prehľad, a to z teba robí naozaj zaujímavého človeka.
4) Máš tendenciu o sebe prezradiť priveľa
Samozrejme, pri nesprávnych ľuďoch je prílišná otvorenosť na škodu. Ale ak si buduješ nejaký nový vzťah alebo prehlbuješ starý, nemusí to byť zlá vec. Zdieľanie osobných informácií podľa odborníkov pomáha rozvíjať blízkosť a intimitu. Mnohí majú problém s úprimnosťou, preto pri sebe ocenia človeka, ktorý sa im nemá problém zdôveriť.
5) Málo komunikatívny
Možno si nedostal „dar podrezaného jazyka“, a proste nerád komunikuješ. Radšej počúvaš. A to z teba automaticky robí, a aj keď to možno sám tak nevidíš, dobrého priateľa. Veľa ľudí doslova vyhľadáva tých, ktorí sú ochotní ich vypočuť. Keď sú naštvaní či prežívajú ťažké chvíle, potrebujú bútľavú vŕbu. Tichší jedinci sú aj pozornejší, majú sklon všímať si veci, ktoré ostatní nestíhajú vnímať.
6) Príliš emotívny
Dotknú sa ťa veci, nad ktorými iní iba mávnu rukou. Citlivky občas lezú všetkým na nervy a komunikácia s nimi je často náročná, no ak je niekto príliš emotívna a citlivá duša, väčšinou je daný človek aj empatickejší k potrebám druhých. Ako potvrdzujú aj vedecké štúdie, intenzívne vnímanie nie je príznakom slabosti, práve naopak, robí to z teba dobrého priateľa.