Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Pozor, tento článok obsahuje spoilery

V každom seriáli či filme musí byť rovnako ako kladný hrdina aj jeho náprotivok, čiže niekto, kto s obzvlášť cnostnými vlastnosťami nevyniká. A to často z toho dôvodu, že postava hlavného hrdinu zvykne byť pomerne nudná a naivná, čo nám mnohým lezie na nervy.

Každopádne je pravda, že tí bezchybní dobráci nemajú v sebe toľko „šťavy“ ako zlosynovia a sú mnohokrát príliš sladkí a predvídaví. Niektoré seriály sú stavané práve na týchto negatívnych charakteroch a občas má aj hlavný hrdina viac zlých vlastností ako dobrých, a to práve preto, že to ľudí proste baví.

Do nasledovného rebríčka sme zaradili nielen záporné postavy, ale i také, ktoré možno neboli charakterizované ako zlé, no rozhodne prekypovali predovšetkým negatívnymi vlastnosťami.

Týchto desať kultových seriálových postáv sme zbožňovali, nech už boli akékoľvek skazené… a možno práve kvôli tomu.

Spongebob Squarepants Popcorn GIF - Find & Share on GIPHY

1. Ramsay Bolton (Game of Thrones)

Nepríčetný psychopat, ktorého skvostne stvárnil Ivan Rheon. Ramsay nepoznal hranice, urobil veľa príšerností a jeho smrť potešila mnohých. Mučil Theona, dokonca mu odsekol penis, znásilnil Sansu a vyžíval sa v krutých praktikách zabíjania – najviac miloval sťahovanie z kože. Napriek tomu mala táto postava šmrnc a neodškriepiteľne patrila k seriálu.

Bol inteligentný, disponoval dôvtipom a navyše sexepílom, ktorým zapôsobil na viaceré diváčky. No síce len na tie, ktoré sa dokázali preniesť nad všetky príšernosti a skazu, čo napáchal. Bol to pekný darebák, ale diváci Game of Thrones ho mali radi. Teda, minimálne ich bavilo ho neznášať.

HBO / moviestillsdb.com

2. Francis John Underwood (House of Cards)

Francis manipuluje s každým a je pomerne nemilosrdný a skazený. No ide si za svojím a darí sa mu v tom. A tým môže získať u diváka obdiv a sympatie. Dokáže udrieť v správny čas a je vždy o niekoľko krokov dopredu, narozdiel od ostatných.

Nie je dobrým spojencom, pretože myslí iba na seba. Prahne po moci, šliape po ľuďoch, klame a intriguje. Je krutý, ale obdivuhodne trpezlivý a charizmatický. Má ostré lakte, a to sa nám páči. Zaujímavá postava, ktorá nás svojím spôsobom uchvátila.

Netflix / moviestillsdb.com

3. Gregory House (Doktor House)

Cynický, nepríjemný a necitlivý zatrpknutý chlap, ktorý si neváži náklonnosť svojich priateľov. Okrem toho je závislý na analgetikách a vysmieva sa z ľudí v tých najnevhodnejších chvíľach, a to aj z ťažko chorých. Súcit je preňho neznámy pojem. No má šmrnc, je vtipný a prináleží mu náš obdiv za jeho promptné riešenia v zdanlivo nevyriešiteľných prípadoch.

Heel & Toe Films / moviestillsdb.com

4. Charlie Harper (Dva a pol chlapa)

Sukničkár, narcis, hazardný hráč a alkoholik, ktorý nenávidí vlastnú mamu a ponižuje svojho utrápeného brata Alana. Presne toto bol osobnostný profil Charlieho Harpera, jednej z hlavných postáv v seriáli Dva a pol chlapa. Zbohatol ani nevedno ako, a to na treťotriednych zvučkách do reklám, no okrem toho nevykonal vo svojom živote skoro nič užitočné.

Navyše, neprechováva lásku k žiadnej žene (až na pár výnimiek) a väčšinu z nich využíva iba na sex a vodí za nos. Charlie Harper je postava predurčená na to, aby sme ju nemali radi, no jeho sarkazmus a ostrovtip prevyšuje Alanovu dobrotu a svojím spôsobom tohto arogantného a sarkastického zbohatlíka všetci zbožňovali.

Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

5. Ivar Bezkostý (Vikings)

Postihnutý syn Ragnara, ktorý trpel poruchou pohybového aparátu, bol veľmi sebecký a bezcitný a z duše nenávidel kresťanov. Podrazil každého, bol neprispôsobivý a neobyčajne krutý. Následkom toho ho nemal rád nikto z rodiny a všetci bratia sa mu otočili chrbtom. Jedného z nich dokonca zabil sekerou. No bol veľmi bystrý, inteligentný, vynaliezavý a divákov skrátka bavil.

MGM / moviestillsdb.com

6. Chuck Bass (Gossip Girl)

Sukničkár, alkoholik, hazardný hráč, feťák, nespoľahlivý chlap, intrigán a klamár, ktorý na konci poslednej série nezachránil ani život vlastnému otcovi. A aj tak sme mu držali stranu a verili, že je v ňom viac dobra ako zla. X-krát zlomil zamilovanej Blair srdce, vyspal sa s Jenny, no a raz sa dokonca útlu blondínku pokúsil znásilniť.

Toľkokrát to celé pokašľal… No ale v konečnom dôsledku si mal aj tak pocit, že práve on to má zo všetkých postáv v seriáli v hlave najviac usporiadané a je najmenej pokrytecký.

Ako jeden z mála každú chvíľu nemenil to, koho miluje. Jediná v jeho srdci bola Blair a skoro celý čas sme mu to aj verili. Ďalšie hlavné mužské postavy zo seriálu, dobrák Dan a presladený Nate, boli považované za „good boys“. Náprotivky Chucka nás však až tak nebavili ako ľstivý zákerák Bass junior.

17th Street Productions / moviestillsdb.com

7. Marrisa Cooper (O.C. California)

„Prepitá“ rozmaznaná dievčina, ktorá si nevážila Ryanovu lásku a vlastne nikoho city. Lámala srdcia hlava-nehlava (mužom i ženám) a my sme sa dookola sami seba pýtali, čo na nej, sakra, všetci vidia. Jej turbulentné zmeny a výkyvy nálad občas vytočili aj nás.

Vyhľadávala problémové situácie a vždy ju niekto musel zachraňovať, a to aj tí, ku ktorým sa správala nepekne. No ale aj tak nám bolo poriadne do plaču, keď ju na konci tretej série pochovali a mnohým z nás aj vyšla nejaká tá slzička.

FOX Broadcasting Company / moviestillsdb.com

8. James Moriarty (Sherlock Holmes)

Moriarty je pomstychtivý, vypočítavý a manipulatívny zločinec. Avšak do prečinov sa sám nikdy nezapája, no necháva za seba pracovať iných ľudí, čím sa udržiava v bezpečí.

Tam, kde iní zločinci videli hranice, tam on zračil výzvy a nezastavil sa pred nikým, ani pred geniálnym detektívom. Moriartyho inteligenciu a odvahu sme obdivovali. A aj keď išiel „sympošovi“ Sherlockovi neustále po krku a chcel ho zabiť, bavil nás miestami viac ako hlavný hrdina.

Hartswood Films / moviestillsdb.com

9. Samantha Jones (Sex v meste)

Zvrhlíčka, neverníčka, prelietavá, prostoreká a nezodpovedná žena s pomerne úchyláckym zmyslom pre humor. Robila milenku nejednému zbohatlíkovi, opustila mladého sympatického krásavca, ktorý ju úprimne ľúbil a stál pri nej počas choroby, a dokonca ho podviedla s Richardom, úplne príšerným človekom.

A to iba preto, že jej chýbalo vzrušenie, sloboda a mala panický strach pred záväzkami. No odpustili sme jej všetko a najviac sme si na nej vážili, že pre kamarátky dokázala obetovať všeličo a nikdy ich nezradila. A taktiež, čo si zaumienila, to väčšinou aj získala.

Väčšina sa zhodneme v tom, že jej postava nás bavila zo všetkých v seriáli asi najviac. Dokázali sme zniesť teatrálnu Carrie, urážlivú Charlote a pesimistickú Mirandu, pokiaľ tu bola pikantná Samantha, ktorej nadhľad a iskra učarovali nejednej fanúšičke tohto seriálu.

Darren Star Productions / moviestillsdb.com

10. Blair Waldorf (Gossip girl)

Ďalšia protivná, rozmaznaná, „upindaná“ zbohatlíčka, ktorá na škole ponižovala všetkých navôkol. Stále musela byť prvá a lepšia ako ostatní a mala nutkanie neustále proti niekomu bojovať a intrigovať. Vedela, čo chce, a bola pre to schopná spraviť čokoľvek. A aj ponížiť svojich priateľov a rodinu.

No s Chuckom tvorila taký čarovný pár, ktorý sa nedalo neobľúbiť. A navyše, Blair toľkokrát zachránila kožu Serene a aj Chuckovi, že tým jej boli všetky hriechy okamžite odpustené. Viacerí z nás sme jej fandili, keď otravnú Jenny vyšikanovala z mesta.

Blair bola rázna a rozhodná, málokedy zbabelá. Narozdiel od Vanessy, ktorá bola síce dobráčka, no keď urobila niečo zlé, nedokázala sa za to postaviť.

17th Street Productions / moviestillsdb.com

11. Homer Simpson (Simpsonovci)

Hlúpy, lenivý alkoholik, ktorého najobľúbenejšou činnosťou bolo „váľanie šuniek“ a sledovanie televízie. Prostoduchý, impulzívny ignorant a príležitostný zlodej (okrádal Flandersa) má často v „péčku“ aj svojich vlastných potomkov. Každou sériou sa nám zdal byť hlúpejší.

Vďaka niektorým jeho neuváženým počinom spôsobil veľa nešťastí, určite si spomínate na scénu v celovečernom filme, keď vyhodil silo do jazera a zapríčinil tým ekologickú katastrofu.

No na druhej strane oduševnene a bezhranične miloval svoju rodinu, dokázal za každých okolností povzbudiť a pobaviť okolie a seriál bol aj vďaka jeho postave takým obľúbeným. Homer Simpson patrí určite k najobľúbenejším seriálovým postavám vôbec.

Gracie Films / moviestillsdb.com

Lebo záľubu v „negatívnych“ charakteroch sme mali už v detstve…

12. Tom (Tom a Jerry)

Tom a Jerry, kultový animák, ktorý sme ako deti zbožňovali a vstávali kvôli nemu v skorých ranných hodinách. Veľa z nás si vďaka tomuto seriálu vypestovala nenávisť k hlodavcom.

Pretože, aj keď bol Tom ten, kto chcel malého „nevinného“ myšiaka Jerryho od začiatku zabiť, a práve on bol iniciátorom ich nepriateľstva, všetci sme mu fandili… a zároveň túžili po tom, aby toho zákeráka Jerryho už konečne nadobro popravil. Tom na nás pôsobil oveľa pozitívnejšie a úprimnejšie ako tá malá protivná ľstivá myš.

Turner Pictures / moviestillsdb.com

Zdroje: postavy.cz, postavy.cz

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť