Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Pozor, tento článok obsahuje spoilery

V každom seriáli či filme musí byť rovnako ako kladný hrdina aj jeho náprotivok, čiže niekto, kto s obzvlášť cnostnými vlastnosťami nevyniká. A to často z toho dôvodu, že postava hlavného hrdinu zvykne byť pomerne nudná a naivná, čo nám mnohým lezie na nervy.

Každopádne je pravda, že tí bezchybní dobráci nemajú v sebe toľko „šťavy“ ako zlosynovia a sú mnohokrát príliš sladkí a predvídaví. Niektoré seriály sú stavané práve na týchto negatívnych charakteroch a občas má aj hlavný hrdina viac zlých vlastností ako dobrých, a to práve preto, že to ľudí proste baví.

Do nasledovného rebríčka sme zaradili nielen záporné postavy, ale i také, ktoré možno neboli charakterizované ako zlé, no rozhodne prekypovali predovšetkým negatívnymi vlastnosťami.

Týchto desať kultových seriálových postáv sme zbožňovali, nech už boli akékoľvek skazené… a možno práve kvôli tomu.

Spongebob Squarepants Popcorn GIF - Find & Share on GIPHY

1. Ramsay Bolton (Game of Thrones)

Nepríčetný psychopat, ktorého skvostne stvárnil Ivan Rheon. Ramsay nepoznal hranice, urobil veľa príšerností a jeho smrť potešila mnohých. Mučil Theona, dokonca mu odsekol penis, znásilnil Sansu a vyžíval sa v krutých praktikách zabíjania – najviac miloval sťahovanie z kože. Napriek tomu mala táto postava šmrnc a neodškriepiteľne patrila k seriálu.

Bol inteligentný, disponoval dôvtipom a navyše sexepílom, ktorým zapôsobil na viaceré diváčky. No síce len na tie, ktoré sa dokázali preniesť nad všetky príšernosti a skazu, čo napáchal. Bol to pekný darebák, ale diváci Game of Thrones ho mali radi. Teda, minimálne ich bavilo ho neznášať.

HBO / moviestillsdb.com

2. Francis John Underwood (House of Cards)

Francis manipuluje s každým a je pomerne nemilosrdný a skazený. No ide si za svojím a darí sa mu v tom. A tým môže získať u diváka obdiv a sympatie. Dokáže udrieť v správny čas a je vždy o niekoľko krokov dopredu, narozdiel od ostatných.

Nie je dobrým spojencom, pretože myslí iba na seba. Prahne po moci, šliape po ľuďoch, klame a intriguje. Je krutý, ale obdivuhodne trpezlivý a charizmatický. Má ostré lakte, a to sa nám páči. Zaujímavá postava, ktorá nás svojím spôsobom uchvátila.

Netflix / moviestillsdb.com

3. Gregory House (Doktor House)

Cynický, nepríjemný a necitlivý zatrpknutý chlap, ktorý si neváži náklonnosť svojich priateľov. Okrem toho je závislý na analgetikách a vysmieva sa z ľudí v tých najnevhodnejších chvíľach, a to aj z ťažko chorých. Súcit je preňho neznámy pojem. No má šmrnc, je vtipný a prináleží mu náš obdiv za jeho promptné riešenia v zdanlivo nevyriešiteľných prípadoch.

Heel & Toe Films / moviestillsdb.com

4. Charlie Harper (Dva a pol chlapa)

Sukničkár, narcis, hazardný hráč a alkoholik, ktorý nenávidí vlastnú mamu a ponižuje svojho utrápeného brata Alana. Presne toto bol osobnostný profil Charlieho Harpera, jednej z hlavných postáv v seriáli Dva a pol chlapa. Zbohatol ani nevedno ako, a to na treťotriednych zvučkách do reklám, no okrem toho nevykonal vo svojom živote skoro nič užitočné.

Navyše, neprechováva lásku k žiadnej žene (až na pár výnimiek) a väčšinu z nich využíva iba na sex a vodí za nos. Charlie Harper je postava predurčená na to, aby sme ju nemali radi, no jeho sarkazmus a ostrovtip prevyšuje Alanovu dobrotu a svojím spôsobom tohto arogantného a sarkastického zbohatlíka všetci zbožňovali.

Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

5. Ivar Bezkostý (Vikings)

Postihnutý syn Ragnara, ktorý trpel poruchou pohybového aparátu, bol veľmi sebecký a bezcitný a z duše nenávidel kresťanov. Podrazil každého, bol neprispôsobivý a neobyčajne krutý. Následkom toho ho nemal rád nikto z rodiny a všetci bratia sa mu otočili chrbtom. Jedného z nich dokonca zabil sekerou. No bol veľmi bystrý, inteligentný, vynaliezavý a divákov skrátka bavil.

MGM / moviestillsdb.com

6. Chuck Bass (Gossip Girl)

Sukničkár, alkoholik, hazardný hráč, feťák, nespoľahlivý chlap, intrigán a klamár, ktorý na konci poslednej série nezachránil ani život vlastnému otcovi. A aj tak sme mu držali stranu a verili, že je v ňom viac dobra ako zla. X-krát zlomil zamilovanej Blair srdce, vyspal sa s Jenny, no a raz sa dokonca útlu blondínku pokúsil znásilniť.

Toľkokrát to celé pokašľal… No ale v konečnom dôsledku si mal aj tak pocit, že práve on to má zo všetkých postáv v seriáli v hlave najviac usporiadané a je najmenej pokrytecký.

Ako jeden z mála každú chvíľu nemenil to, koho miluje. Jediná v jeho srdci bola Blair a skoro celý čas sme mu to aj verili. Ďalšie hlavné mužské postavy zo seriálu, dobrák Dan a presladený Nate, boli považované za „good boys“. Náprotivky Chucka nás však až tak nebavili ako ľstivý zákerák Bass junior.

17th Street Productions / moviestillsdb.com

7. Marrisa Cooper (O.C. California)

„Prepitá“ rozmaznaná dievčina, ktorá si nevážila Ryanovu lásku a vlastne nikoho city. Lámala srdcia hlava-nehlava (mužom i ženám) a my sme sa dookola sami seba pýtali, čo na nej, sakra, všetci vidia. Jej turbulentné zmeny a výkyvy nálad občas vytočili aj nás.

Vyhľadávala problémové situácie a vždy ju niekto musel zachraňovať, a to aj tí, ku ktorým sa správala nepekne. No ale aj tak nám bolo poriadne do plaču, keď ju na konci tretej série pochovali a mnohým z nás aj vyšla nejaká tá slzička.

FOX Broadcasting Company / moviestillsdb.com

8. James Moriarty (Sherlock Holmes)

Moriarty je pomstychtivý, vypočítavý a manipulatívny zločinec. Avšak do prečinov sa sám nikdy nezapája, no necháva za seba pracovať iných ľudí, čím sa udržiava v bezpečí.

Tam, kde iní zločinci videli hranice, tam on zračil výzvy a nezastavil sa pred nikým, ani pred geniálnym detektívom. Moriartyho inteligenciu a odvahu sme obdivovali. A aj keď išiel „sympošovi“ Sherlockovi neustále po krku a chcel ho zabiť, bavil nás miestami viac ako hlavný hrdina.

Hartswood Films / moviestillsdb.com

9. Samantha Jones (Sex v meste)

Zvrhlíčka, neverníčka, prelietavá, prostoreká a nezodpovedná žena s pomerne úchyláckym zmyslom pre humor. Robila milenku nejednému zbohatlíkovi, opustila mladého sympatického krásavca, ktorý ju úprimne ľúbil a stál pri nej počas choroby, a dokonca ho podviedla s Richardom, úplne príšerným človekom.

A to iba preto, že jej chýbalo vzrušenie, sloboda a mala panický strach pred záväzkami. No odpustili sme jej všetko a najviac sme si na nej vážili, že pre kamarátky dokázala obetovať všeličo a nikdy ich nezradila. A taktiež, čo si zaumienila, to väčšinou aj získala.

Väčšina sa zhodneme v tom, že jej postava nás bavila zo všetkých v seriáli asi najviac. Dokázali sme zniesť teatrálnu Carrie, urážlivú Charlote a pesimistickú Mirandu, pokiaľ tu bola pikantná Samantha, ktorej nadhľad a iskra učarovali nejednej fanúšičke tohto seriálu.

Darren Star Productions / moviestillsdb.com

10. Blair Waldorf (Gossip girl)

Ďalšia protivná, rozmaznaná, „upindaná“ zbohatlíčka, ktorá na škole ponižovala všetkých navôkol. Stále musela byť prvá a lepšia ako ostatní a mala nutkanie neustále proti niekomu bojovať a intrigovať. Vedela, čo chce, a bola pre to schopná spraviť čokoľvek. A aj ponížiť svojich priateľov a rodinu.

No s Chuckom tvorila taký čarovný pár, ktorý sa nedalo neobľúbiť. A navyše, Blair toľkokrát zachránila kožu Serene a aj Chuckovi, že tým jej boli všetky hriechy okamžite odpustené. Viacerí z nás sme jej fandili, keď otravnú Jenny vyšikanovala z mesta.

Blair bola rázna a rozhodná, málokedy zbabelá. Narozdiel od Vanessy, ktorá bola síce dobráčka, no keď urobila niečo zlé, nedokázala sa za to postaviť.

17th Street Productions / moviestillsdb.com

11. Homer Simpson (Simpsonovci)

Hlúpy, lenivý alkoholik, ktorého najobľúbenejšou činnosťou bolo „váľanie šuniek“ a sledovanie televízie. Prostoduchý, impulzívny ignorant a príležitostný zlodej (okrádal Flandersa) má často v „péčku“ aj svojich vlastných potomkov. Každou sériou sa nám zdal byť hlúpejší.

Vďaka niektorým jeho neuváženým počinom spôsobil veľa nešťastí, určite si spomínate na scénu v celovečernom filme, keď vyhodil silo do jazera a zapríčinil tým ekologickú katastrofu.

No na druhej strane oduševnene a bezhranične miloval svoju rodinu, dokázal za každých okolností povzbudiť a pobaviť okolie a seriál bol aj vďaka jeho postave takým obľúbeným. Homer Simpson patrí určite k najobľúbenejším seriálovým postavám vôbec.

Gracie Films / moviestillsdb.com

Lebo záľubu v „negatívnych“ charakteroch sme mali už v detstve…

12. Tom (Tom a Jerry)

Tom a Jerry, kultový animák, ktorý sme ako deti zbožňovali a vstávali kvôli nemu v skorých ranných hodinách. Veľa z nás si vďaka tomuto seriálu vypestovala nenávisť k hlodavcom.

Pretože, aj keď bol Tom ten, kto chcel malého „nevinného“ myšiaka Jerryho od začiatku zabiť, a práve on bol iniciátorom ich nepriateľstva, všetci sme mu fandili… a zároveň túžili po tom, aby toho zákeráka Jerryho už konečne nadobro popravil. Tom na nás pôsobil oveľa pozitívnejšie a úprimnejšie ako tá malá protivná ľstivá myš.

Turner Pictures / moviestillsdb.com

Zdroje: postavy.cz, postavy.cz

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.