Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Na fanpage Útrapy Bratislavského cyklistu sa ocitla fotografia auta, ktoré bolo prikryté červeným kobercom s piktorgramom, ktorý označuje cyklistický chodníček.

Prečo sa auto ocitlo pod červeným kobercom uprostred jednej z bratislavských ulíc? Odpoveď je jednoduchá. Jeho majiteľ parkoval, kde nemal – na cyklistickom chodníku.

Facebook Útrapy Bratislavského cyklistu

Tam, kde mala zakročiť ruka zákona, zakročili nahnevaní cyklisti. S neporiadnym vodičom sa jednoducho vysporiadali po svojom. V Bratislave je už aj tak málo cyklotrás, ktoré by cyklistom zaručili bezpečné presúvanie sa po meste. Viacerí majitelia bicyklov sa aj kvôli tomu neodvážia vyjsť na svojom dvojkolesovom tátošovi do ulíc.

Situácia pre cyklistov v Bratislave nie je vôbec priaznivá. Ak už sa nájdu nejaké cyklistické chodníky, tak na nich večne parkujú autá. Kedže polícia týchto vodičov zjavne ignoruje a sama, rovnako ako oni porušuje zákony, cyklisti sa rozhodli problém riešiť vo vlastnej réžii.

Facebook Útrapy Bratislavského cyklistu

Doteraz sa na fanpage väčšinou objavovali len fotografie vodičov, ktorí stoja na cyklochodníku alebo chodníku. Nie je vôbec prekvapujúce, že na fotografiách sa neraz ocitli aj policajné vozidlá.

Fotografia auta s červeným kobercom sa stretla s obrovským úspechom a mnohí ľudia v komentároch vyjadrili súhlas s riešením situácie. Ktovie, čo si povedal vodič auta, keď ho našiel odparkované trochu inak, ako ho tam pôvodne nechal.

Titulná fotka: Facebook Útrapy Bratislavského cyklistu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje