(Ne)konce sveta, ktorými nás strašili v minulosti a ktoré nás ešte čakajú

V sobotu 23. septembra má byť koniec sveta. Ale to sme už počuli veľakrát. Vyjde to konečne tentokrát?

Stôl s teóriami sa pomaly ale isto poláme.

Ešte skôr ako sa stihneme chvastať, že sme prežili koniec sveta, objaví sa opäť niekto múdry, so slabším zmyslom pre humor a predpovedá našu určite blížiacu sa smrť. Tentokrát je to pán konšpiračný teoretik David Meade, ktorý sa nás rozhodol trochu postrašiť s biblickými predpoveďami a astronómiou. No my, už skoro takzvaní superhrdinovia, dychtíme a sme vybavení a pripravení zdokumentovať hocičo, čo by sa mohlo stať. Podobných hrozieb sme zažili v minulosti celkom dosť a napriek tomu sme tu stále živí.

Predpovedí o koncoch sveta bolo za posledné roky skoro toľko ako o počasí.

V decembri 1954 sa Dorothy Martinovej rozhodli napísať mimozemšťania, ktorí ju varovali, že Zem skončí v potope. Milé od nich, až na to, že žiadna potopa neprišla.

Rok 1982 – Pat Robertson varoval pred obrovským tsunami na západnom pobreží USA, taktiež vojnu na Blízkom východe, do ktorej sa zapletie aj ZSSR. Avšak nejako mu to nevyšlo.

11. september 1988 – Edgar Whisenant vo svojej knihe „88 dôvodov, prečo koniec nastane v roku 1988“ zrhnul, že obávaná apokalypsa bude niekedy medzi 11. a 13. septembrom. Namiesto sľubovaného konca sveta mu však vyšlo niečo iné. Predal 4,5 milióna kópií svojej knihy. Fajn biznis, pri ktorom ti určite napadne, že konce sveta ideš s radosťou predpovedať aj ty.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/season-16-the-simpsons-16×19-3orif3VHjBeYBDTGlG)

Prorokyňa Elizabeth Clareová predpovedala nukleárny holokaust, ku ktorému malo dôjsť v apríli 1990. Na to sa ľudia proste rozhodli zaopatriť sa jedlom a zbraňami. Kto vie ako dlho tam pobudli, kým zistili, že žiadny holokaust sa nekoná.

6. september 1994 – Harold Camping vyrátal presný dátum konca sveta. My však už teraz vieme, že sa vo svojom živote mal venovať niečomu zmysluplnejšiemu.

Január roku 2000 je snáď najabsurdnejší, kedy mali počítače priniesť koniec sveta, keďže sa nevedeli vysporiadať s troma nulami v dátume.

Podľa Richarda Nooneho sa v máji 2000 mala Zem a pár ostatných planét stretnúť a poklebetiť, čo sa zjavne nestalo.

V roku 2011 (presnejšie 21. mája) nám Harold Camping (už zasa!) predpovedal, že Boh zabije presne 3% ľudstva. Asi bol sklamaný, ale nič také sa neudialo.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/kiszkiloszki-3oEjHK4bXdXxRaWBz2)

Na rok sme si vydýchli a bolo tu ďalšie proroctvo. Pozor! Nie od Sybily z Harryho Pottera, ale od Ronalda Weinlanda, ktorý si myslel, že koniec sveta začne o rok neskôr teroristickými útokmi.

Medzi nevydarené konce patrí aj asi najznámejší dátum 21.december 2012, ktorý neúspešne predpovedali Mayovia. Ich kalendár mal hopsnúť späť na nulu a prírodné katastrofy si mali prísť na svoje.

Veríme, že s príbehmi ľudí, ktorí našli účel v bájkarstve, sa len tak ľahko nerozlúčime. Po dnešnom dni, ak prežijeme, sa môžeme tešiť na už teraz predurčené ďalšie konce.

Čo nás teda ešte čaká?

Američan Al Jackson tvrdí, že v roku 2020 (presne 17. decembra) sa planéta menom Sedna rozhodne zraziť s tou našou. Zrážka má vyvolať zničujúcu explóziu!

Vyzerá to na krásnych 40 rokov pokoja a nudy, pretože Isaac Newton koniec sveta vypočítal podľa proroka Daniela na rok 2060.

Ako sa zdá Mayský kalendár stále nejak končí a skončiť má aj v roku 2116.

Podľa židovského Talmudu je aj rok 2240 označený ako rok konca sveta.

Podľa Koránu – svätej knihy islamu by mal prísť koniec v roku 2280. Takto to teda vypočítal Rašhad Chlífa, americký biochemik egyptského pôvodu.

V zaujímavom roku 3797, kde budú žiť naše ktovie koľké pravnúčatá je vďaka Nostradamovho listu koniec predpovedaný na tento dátum.

No a nakoniec, určite v neposlednom rade je rok 5079, pri ktorom vnúčatá už nerátame, sa baba Vanga rozhodla poznačiť tento dátum ako dátum, kedy sa ľudstvo rozhodne odísť do vesmíru.

No, ak aj teda prežijeme dnešok, ľudstvo sa má rozhodne na čo tešiť. Z toľkých koncov sveta snáď už niečo konečne vyjde.

Zdroje: sip.denik.czidnes.cz
Titulná fotka: popularmechanics.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
11
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
11
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
206
Uups
Haha Haha
306
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Toto sa stane, keď požiadaš o pomoc grafika s veľkým zmyslom pre humor

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME