Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Protiklady sa najčastejšie priťahujú. Platí to v partnerských vzťahoch, ale aj v kamarátstvach. Pevné priateľstvo skrátka môže vzniknúť aj medzi ľuďmi, ktorí sú už na prvý pohľad úplne odlišní a spočiatku by nikto ani len netušil, že k sebe budú mať blízko.

A deje sa to nielen medzi ľuďmi – podobne sa priateľstvá evidentne nadväzujú aj vo zvieracej ríši. Tento príbeh, o ktorom píše aj portál Brightside, je toho dôkazom.

Nelietavý holub a šteniatko, ktoré nevie chodiť

Organizácii The Mia Foundation, ktorá sa zaoberá ochranou zvierat s rôznymi formami postihnutia, bol v roku 2018 doručený smutne pôsobiaci holub. Toho ľudia našli na parkovisku, kde celé tri dni ležal na jednom mieste a nehýbal sa. Bolo jasné, že nevie lietať, a tak bola na mieste otázka, ako sa oň postarať.

This is Herman. He was brought to me on deaths door a few months ago. To save his life, I tube fed a bird for the first…

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 15. November 2018

Členovia organizácie chvíľu zvažovali, či by nebolo pre holuba, ktorého pomenovali Herman, lepšie, ak by podstúpil eutanáziu. Šéfka spoločnosti Sue Rogers sa však rozhodla, že si ho nechá a bude sa oň starať sama.

S jej pomocou Herman skutočne nabral novú životnú energiu, hoci vzlietnuť už nedokázal. Jeho život sa však rozhodne lepšil. Skutočný prelom ale nastal, keď do útulku dorazil nový prírastok, a síce šteniatko čivavy menom Lundy, ktoré nevedelo chodiť.

Lundy arrived late last night. He is a 6 ounce, 4 week old chihuahua. He’s not doing well and hydro is suspected but not…

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 16. Januar 2020

Vznik nádherného priateľstva

Ako však môžeš vidieť aj na priložených obrázkoch, Herman a Lundy si okamžite padli do oka. Sue Rogers si síce nebola istá, ako na seba budú reagovať, ale akonáhle ich posadila vedľa seba, ukázalo sa, že jej obavy boli neopodstatnené.

Psík a holub sa okamžite začali objímať a na ich tvárach je jasne vidieť, ako si spoločnosť toho druhého užívajú. Podľa pracovníkov The Mia Foundation je táto dvojica nerozlučná a sledovať, ako sa jeden o druhého starajú, je až dojemné.

Niet pochýb o tom, že ich stretnutím vzniklo jedno krásne priateľstvo

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 13. Februar 2020

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 13. Februar 2020

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 13. Februar 2020

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 13. Februar 2020


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje