Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Nemám to v náplni práce. Letuška prezrádza, prečo nikdy nepomáha cestujúcim s touto vecou

Toto letušky fakt za teba robiť nemusia.


Prinesie ti jedlo, kávu, skontroluje, či máš počas vzlietania a pristávania zapnutý pás, no vykladanie kufra do batožinového priestoru? To je len na tebe. Letuška menom Destanie, ktorá na TikToku vystupuje ako @destanieaaa, na sociálnej sieti vysvetlila, prečo pasažierom s touto vecou zákonite nepomáha. A nie je to preto, že by bola lenivá.

Cestujúcim odkazuje, že ak svoj kufor nedokážu zdvihnúť, mal byť putovať do podpalubia. „Letuška nie je komorník. Nie sme tam na to, aby sme dvíhali kufre. V skutočnosti to nemáme v náplni práce, takže ak sa pri tejto činnosti poraníme, letecká spoločnosť nám to nepreplatí,“ objasňuje. Obratom dodáva, že zranenia chrbta sú pomerne časté.

Letuška nemá dvíhať kufre

V niektorých aerolíniách letušky odpracujú až štyri lety denne. „Ak stráviš prakticky celý deň dvíhaním kufrov, je veľká šanca, že sa zraníš,“ hovorí Destanie. Letušky majú podľa nej kvôli nepohodlným sedadlám beztak dolámané chrbty a nadrapovanie sa s ťažkými kuframi tejto skutočnosti nijako nepomáha. Podelila sa aj o relevantnú príhodu zo svojich začiatkov.

„Počas jedného z mojich prvých letov ma žena požiadala, aby som jej zdvihla kufor, tak som to pre ňu spravila. Skúsenejšia letuška ma doslova schmatla, odtiahla ma dozadu a povedala mi: ‚Myslím to smrteľne vážne, musíš si stanoviť hranice. Nikdy nedvíhaj ľuďom batožinu. Ani sa jej nechytaj, lebo sa zraníš,'“ hovorí o dávnej skúsenosti.

@destanieaaa

#greenscreen Checking your bag is always an option if you can’t lift your carryon. This is our career, it is not sustainable for us to be lifting bags all day. #flightattendant

♬ original sound – Destanie | Flight Attendant ✈️

Vo videu tvrdí, že je v poriadku, ak niekomu pri zdvíhaní batožiny pomôže – nebude to však robiť sama. Najčastejšie pomáha starším pasažierom, prípadne tým, ktorí sú telesne znevýhodnení. Tam však jej dobročinnosť v tomto smere končí.

Komentujúci protestujú

Mladá žena mnohých týmto videom pobúrila, čo dali jasne najavo v komentároch. „Som nízka a do batožinového priestoru nad hlavami jednoducho nedočiahnem. Je to nefér a neznášam, keď mi za chrbtom stoja netrpezlivé letušky, ktoré sa mi vyhrážajú tým, že mi kufor zoberú do podpalubia. Na vlastné oči predsa vidia, že sa snažím,“ napísala jedna komentujúca.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.