Nemáš rúško? Takto si ho môže svojpomocne vyrobiť ktokoľvek

Prinášame ti návody na ušitie rúška.

Zdroj: Shutterstock.com

Rúška sú momentálne nedostupný tovar s hodnotou bytu v centre Bratislavy. Šikovné tety a slečny ich nestíhajú šiť a aj samotné nemocnice ich majú málo. Každý, vrátane vedcov a vlády, apeluje na to, aby sme v prípade, že už musíme vyjsť von, nosili rúško.

Aj to je jeden z mnohých spôsobov, ako predísť šíreniu nákazy koronavírusom. Zozbierali sme preto pre teba niekoľko návodov z internetu, ktoré ti pomôžu ušiť si rúško svojpomocne. 

Ak by ešte stále niekomu nebolo jasné, prečo by sme mali nosiť rúška: Momentálne netušíme, kto z nás môže byť infikovaný koronavírusom, keďže sa šíri neskutočne rýchlo a príznaky sa nemusia vôbec prejaviť alebo sa prejavia až po inkubačnej dobe 2 týždne.

Každé rúško je dobré, keď vonku číha koronavírus

Mnohí sme sa ešte pred pár týždňami smiali na tom, ako ľudia vykúpili rúška a zbytočne panikária. Teraz vieme, že boli o pár krokov pred nami. Ak si jedným z tých, ktorým sa rúško neušlo, môžeš si ho vyrobiť doma svojpomocne.

Existuje hneď niekoľko návodov so šitím aj bez šitia. Je jedno, či si skúsený krajčír či krajčírka, toto zvládne naozaj každý. Ak si práve jedným z tých, ktorí môžu zostať doma, môžeš ušiť zopár rúšok.

Zídu sa ti, keď pôjdeš do obchodu, lebo si už zjedol tých 30 kíl cestovín alebo sa ti minie toaleťák. Alebo sa budeš chcieť ísť len tak prejsť do prírody (kde nie je, samozrejme, hŕba ľudí). Alebo môžeš nejaké to rúško podarovať niekomu, kto ho potrebuje. Takéto látkové rúška je potom ideálne oprať, v prípade bavlneného rúška stačí prežehliť na vysokej teplote.

Tento videonávod ti podrobne vysvetlí, ako si môžeš ušiť rúško:

Návod spolu s priloženou šablónou na rúško nájdeš aj na webe usirusko.sk, prípadne na stránke usijemsirusko.sk. Ak si super talentovaný a máš doma nejaký jemný drôtik, môžeš si ho umiestniť do vrchnej časti rúška, aby si si ho mohol prispôsobiť a rúško ti čo najviac priliehalo k tvári.

Dokonca si môžeš vyrobiť rúško aj bez toho, aby si musel vziať do ruky ihlu a niť. Podrobný návod nájdeš vo videu nižšie.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
18
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Situácie, ktoré zažívajú ľudia, ktorí sa odmalička boja baktérií

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME