Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Niektorým ľuďom slovo takt a úcta príliš veľa nehovorí. Je to o to smutnejšie, ak ide o verejného činiteľa, ktorý má k občanov pristupovať láskavo a radiť im rozumne. Šesťdesiatšesťročná Ljubov Koljučová, o ktorej informuje spravodajský portál agentúry TASR, zatelefonovala v piatok večer 31. januára do politickej talkshow, ktorá bola vysielaná naživo.

Posťažovala sa tam na nízky dôchodok, povedala, že zo svojej mesačnej penzie 2000 hrivien (cca 73 eur), si nemôže dovoliť zaplatiť účty za plyn.

Kyjev, Ukrajina, Rieka, Most, Cestovanie
https://pixabay.com/sk/photos/kyjev-ukrajina-rieka-most-2746815/

Radu, ktorú dostala, však určite neočakávala. Iba dvadsaťpäťročný ukrajinský zákonodarca Jevgenij Bragar jej navrhol niečo, vďaka čomu sa stal predmetom kritiky a pobúrenia. Povedal: „Ak má na dvore psa nejakého elitného plemena, môže ho kedykoľvek predať… a ľahko zaplatiť (účty).“ Podľa neho je tým pádom riešenie veľmi jednoduché…

Vďaka tejto perle ale nechtiac spôsobil, že si z neho na sociálnych sieťach ľudia začali uťahovať a tvoriť vtipy a memes. Jeden z nich znázorňoval britskú kráľovnú Alžbetu II. s jej psami a popisom „Kráľovná Alžbeta II. ide zaplatiť účty za svoj Buckinghamský palác“ alebo „Máte hotovosť alebo kartu? – Mám elitného psa.“ Nuž, internet netoleruje podobné hlášky bez odozvy.

Dôchodkyňa, ktorej poslanec odporúčal, aby predala svojho domáceho miláčika, sa však naňho nehnevá. „Odpúšťam mu. Je mladý, musí sa stať živiteľom rodiny,“ reagovala. Uviedla tiež, že už chce mať ona a aj jej pes od médií a pozornosti svätý pokoj.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt grandma with dog
https://www.flickr.com/photos/rlwilsonphotography/13160696993

Bragar ospravedlnil svoje konanie vo facebookovom statuse s tým, že je „v politike nováčik“ a ešte sa nenaučil, ako je potrebné pristupovať k citlivým otázkam. Prezidentova hovorkyňa Julija Mendelová oznámila, že Zelenskyj nariadil vláde, aby situáciu po zákonodarcových slovách vyriešila.

Pre AFP hovorkyňa dodala, že dôchodkyňa dostáva aj štátnu podporu a je povinná za zemný plyn platiť mesačne približne 300 – 350 hrivien (cca 11 – 12,80 eur).

Zdroj: Teraz


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.