Nemáte na účty? Predajte psa. Takto znela rada ukrajinského poslanca, ktorá pobavila internet

Vďaka tomu sa stal terčom vtipov.

Zdroj: Ricky wilson / Flickr

Niektorým ľuďom slovo takt a úcta príliš veľa nehovorí. Je to o to smutnejšie, ak ide o verejného činiteľa, ktorý má k občanov pristupovať láskavo a radiť im rozumne. Šesťdesiatšesťročná Ljubov Koljučová, o ktorej informuje spravodajský portál agentúry TASR, zatelefonovala v piatok večer 31. januára do politickej talkshow, ktorá bola vysielaná naživo.

Posťažovala sa tam na nízky dôchodok, povedala, že zo svojej mesačnej penzie 2000 hrivien (cca 73 eur), si nemôže dovoliť zaplatiť účty za plyn.

Kyjev, Ukrajina, Rieka, Most, Cestovanie
https://pixabay.com/sk/photos/kyjev-ukrajina-rieka-most-2746815/

Radu, ktorú dostala, však určite neočakávala. Iba dvadsaťpäťročný ukrajinský zákonodarca Jevgenij Bragar jej navrhol niečo, vďaka čomu sa stal predmetom kritiky a pobúrenia. Povedal: „Ak má na dvore psa nejakého elitného plemena, môže ho kedykoľvek predať… a ľahko zaplatiť (účty).“ Podľa neho je tým pádom riešenie veľmi jednoduché…

Vďaka tejto perle ale nechtiac spôsobil, že si z neho na sociálnych sieťach ľudia začali uťahovať a tvoriť vtipy a memes. Jeden z nich znázorňoval britskú kráľovnú Alžbetu II. s jej psami a popisom „Kráľovná Alžbeta II. ide zaplatiť účty za svoj Buckinghamský palác“ alebo „Máte hotovosť alebo kartu? – Mám elitného psa.“ Nuž, internet netoleruje podobné hlášky bez odozvy.

Dôchodkyňa, ktorej poslanec odporúčal, aby predala svojho domáceho miláčika, sa však naňho nehnevá. „Odpúšťam mu. Je mladý, musí sa stať živiteľom rodiny,“ reagovala. Uviedla tiež, že už chce mať ona a aj jej pes od médií a pozornosti svätý pokoj.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt grandma with dog
https://www.flickr.com/photos/rlwilsonphotography/13160696993

Bragar ospravedlnil svoje konanie vo facebookovom statuse s tým, že je „v politike nováčik“ a ešte sa nenaučil, ako je potrebné pristupovať k citlivým otázkam. Prezidentova hovorkyňa Julija Mendelová oznámila, že Zelenskyj nariadil vláde, aby situáciu po zákonodarcových slovách vyriešila.

Pre AFP hovorkyňa dodala, že dôchodkyňa dostáva aj štátnu podporu a je povinná za zemný plyn platiť mesačne približne 300 – 350 hrivien (cca 11 – 12,80 eur).

Zdroj: Teraz

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Animácia dáždnika privedie do rozpakov každého, kto nemá rád pavúky

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME