Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Nemecká televízia odvysielala prvé epizódy návštevy Geissenovcov na Slovensku. Čo v nich bolo?

Kontroverzné zábery z bratislavského hradu nemecká televízia neodvysielala.


Návšteva Geissenovcov (ktorí sú v skutočnosti Geissovci, ale na Slovensku sa zaužíval chybný preklad) v našej krajine vyvolala obrovský rozruch. Rodinka nemeckých televíznych milionárov pricestovala na pozvanie Richarda Sulíka, vtedajšieho ministra hospodárstva, a strávila tu sedem dní. Sulík s týmto projektom prišiel po stretnutí s celebritnou rodinou na výstave v Dubaji v roku 2020.

Naozaj išlo o šikovný spôsob, ako Slovensko zviditeľniť v zahraničí, alebo išlo o mrhanie zdrojmi na gýčovú zábavu? K odpovedi sme o niečo bližšie, keďže na nemeckej televízii RTL 2 mali svoju premiéru prvé dve epizódy z geissenovského tripu na Slovensku.

Superhviezdy

Robert, Carmen, Davina a Shania pricestovali súkromným lietadlom, ktoré pristálo na letisku M. R. Štefánika. Čakalo ich veľkolepé privítanie. Na mieste bolo množstvo kamier, ďalších členov štábu a, samozrejme, aj predstaviteľov Slovenska (vrátane Sulíka), personálu letiska a novinárov.

Sulík, ktorý bol v programe uvedený ako „Richard – minister hospodárstva“, svojich hostí úctivo privítal pri pohári vína. S Geissenovcami komunikoval v plynulej nemčine, avšak so silným slovenským prízvukom. Predseda SaS sa v programe objavil viackrát, nebol však prítomný celý čas.

Už krátko po príchode na Slovensko Geissenovci stretávali kopu zvedavcov aj dojatých fanúšikov, ktorí zahraničné hviezdy žiadali o spoločnú fotografiu. Nadšené davy sprevádzali rodinu všade, kde sa zastavila, na čo Geissenovci vôbec neboli zvyknutí.

„Máme tu viac fanúšikov ako v Nemecku,“ Robert a Carmen zostali úprimne zaskočení. Priznali, že toľko nadšených fanúšikov stretli v minulosti len raz – bolo to v slovenskom pavilóne v Dubaji. Slováci Geissenovcov jednoducho milujú!

Väčšina Slovákov sa úplne zbytočne oberá o veľkú časť dôchodku: Patríš medzi nich aj ty?

Odporúčame prečítať:

Tretina Slovákov sa úplne zbytočne oberá o nemalú časť dôchodku: Patríš medzi nich aj ty?

Bohatý program

Milionárska rodinka sa u nás rozhodne nenudila. Prvou zastávkou veľkej cesty po Slovensku bol hrad Devín. Návštevníkom sa historická lokalita páčila a Robertovi nepokazil náladu ani kontakt jeho saka s vtáčím výkalom. Nasledovala návšteva Bratislavského hradu a budovy Národnej rady, čo patrilo k najkontroverznejším momentom návštevy Geissenovcov na Slovensku.

Už pred odvysielaním prvého dielu sa v slovenských médiách objavili správy o tom, že Davina a Shania sa v priestoroch Zrkadlovej siene na hrade nesprávali práve najslušnejšie. Na záberoch, ktoré RTL zverejnila na sociálnych sieťach, sa dievčatá rozhodli preskúmať zloženie zrkadiel invazívnym spôsobom.

Po ich vzájomnom rozhovore o tom, či sú pozlátené zrkadlá naozaj zo zlata, jedna z nich odlúpla kúsok náteru z rámu, za čo sa okamžite dočkala kritiky zo strany tej druhej a takisto aj komentujúcich na Instagrame. Mladej Geissenke na internete poriadne naložili nemeckí aj slovenskí používatelia.

Táto scéna však v odvysielanej epizóde nebola prítomná. Klip na Instagrame RTL bol takisto odstránený.

Geissenovci na Slovensku: Prvé televízne zábery vyvolali vlnu kritiky

Mohlo by ťa zaujímať:

Prvé televízne zábery Geissenovcov z návštevy Slovenska vyvolali vlnu kritiky

Národná rada a ďalšie atrakcie

Hneď po návšteve hradu sa Geissenovci objavili v priestoroch Národnej rady. Zábery, na ktorých rodinka nemeckých zbohatlíkov pózuje pri rečníckom pulte, určite vyvolali vlnu nevôle medzi mnohými Slovákmi. Takýto priestor by predsa mal mať svoju dôstojnosť!

Ak však máme byť fér, treba spomenúť, že za normálnych okolností sa v parlamente dejú omnoho horšie veci a sami poslanci usilovne pracujú na tom, aby z areálu Národnej rady vyhnali posledné zvyšky slušnosti a dôstojnosti. Robert dokonca prejavil istú reflexiu, keď podotkol, že na návštevu takéhoto miesta nie je vhodne oblečený. Na sebe mal extravagantné tričko s lebkou z jeho vlastnej kolekcie.

Neskôr sa Geissenovci plavili po Dunaji do Čunova, kde sa zoznámili s Divokou vodou. Príjemným prekvapením bolo stretnutie s tanečníkom Jorgem Gonzálezom, ktorého poznáme ako porotcu súťaže Let’s Dance. Jorge učil Carmen tancovať a s Geissenovcami sa stretol aj pri ich návšteve Kuby.

Na Slovakia Ringu si nemeckí hostia užili jazdu s najlepšími slovenskými driftermi a dostali možnosť sami si sadnúť za volant. Geissenovci sa povozili vodíkovým autobusom a Shania a Robert si aj vyskúšali jeho šoférovanie. Sulík počas toho spustil prednášku o výhodách takéhoto stroja, avšak nezdá sa, že by tým Roberta ponoreného do šoférovania veľmi zaujal.

V závere druhej epizódy nemeckí milionári zavítali do Šamorína, kde na nich spravili skvelý dojem koníky. Tiež si vyskúšali sabráž – otváranie fľaše šampanského šabľou (išlo im to veľmi dobre!) a poriadne sa vybláznili v gymnastickej sále.

Tu si môžeš pozrieť úryvok z akciou nabitej návštevy Slovakia Ringu:

Nasledujúce dve epizódy slovenského tripu Geissenovcov odvysiela nemecká RTL II v pondelok o 20:15.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.