Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Peniaze za ničnerobenie. Tak toto je (občas) snom mnohých z nás. No pre troch dostatočne lenivých študentov sa to môže stať realitou. Nemecká univerzita chce totiž rozdať vybraným študentom štipendiá za lenivosť. Informuje o tom portál The Guardian.

Štedrá odmena

Vedci na Univerzite výtvarných umení v Hamburgu hľadajú ľudí, ktorí by sa chceli zúčastniť projektu, ktorý skúma lenivosť a nedostatok ambícií. Vybraní lenivci za ničnerobenie dostanú odmenu vo výške 1600 eur. „Chceme sa zamerať na aktívnu nečinnosť,“ uvádzajú vo vyhlásení.

Svoje schopnosti v ničnerobení si uchádzači odprezentujú v nimi vypracovanom projekte. Odmenení budú tí, ktorí vymyslia, ako toho čo najviac nespraviť a podajú to zaujímavým a inovátorským spôsobom.

Shutterstock

Ničnerobenie nie je jednoduché

Profesor Friedrich von Borries, ktorý projekt navrhol, je presvedčený, že lenivosť by sa mala študovať podrobnejšie. „Cieľom je opustenie nekonečnej špirály výkonu, treba sa dostať von z pomyselného kolieska, v ktorom ako škrečky beháme,“ uviedol profesor.

Projekt je súčasťou výstavy „Škola následkov“. Okrem iného sa točí okolo otázky: Čo môžem vynechať, aby môj život nemal negatívne následky na životy ostatných? Podľa Borriesa je však ničnerobenie oveľa ťažšie, ako si myslíme.

Súčasť výstavy

Žiadatelia z celého Nemecka boli vyzvaní, aby vyplnili žiadosti do 15. septembra. Formulár sa skladá iba zo štyroch otázok: „Čo nechcete robiť? Ako dlho to nechcete robiť? Prečo je dôležité nerobiť to? Prečo ste tou správnou osobou, aby ste to neurobili?“ Vybraní kandidáti sa však budú musieť chystanej výstavy zúčastniť budúci rok osobne. Čiže, len tak za nič to tak či tak nebude…


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.