Nemecké mesto ponúka milión eur tomu, kto prinesie dôkaz o tom, že neexistuje

Každé mesto má nejaké svoje problémy

Bielefeld je pomerne veľké mesto v západnom Nemecku. Obýva ho 341 730 ľudí, má univerzitu a sídlia v ňom viaceré medzinárodné firmy, napríklad Dr. Oetker. Bielefeld je tiež známy tým, že podľa mnohých neexistuje a je len umelo vytvorenou ilúziou.

Každý si to môže skúsiť sám – stačí vyhľadať fotky z danej lokality na Instagrame, kde bije do očí jedna vec – väčšina fotiek sú tuctové selfíčka alebo generické fotky poľa, prírody či ulice. Je takmer nemožné nájsť tam nejakú konkrétnu pamiatku či akúkoľvek ikonickú stavbu, či miesto, z ktorého by bolo jasné, že táto fotka vznikla v Bielefelde a nikde inde.

Všetky zábery z daného geotagu pôsobia dojmom, že mohli byť zhotovené kdekoľvek vo svete

Hoci bizarná teória môže pre niekoho pôsobiť hodnoverne, ide len o žart, ktorý sa zrodil na nemeckom internete v roku 1993. Achim Held, študent informatiky, stretol ďalšieho študenta, ktorý o sebe tvrdil, že pochádza z Bielefeldu.

Achim tomu z nejakého dôvodu nechcel veriť a vyznelo to tak, akoby spochybňoval samotnú existenciu mesta. Story niekto publikoval na nete, kde sa stala virálom (v tom čase to znamenalo, že o nej vedeli desiati ľudia).

[email protected]

Príbeh o neexistujúcom Bielefelde sa rozšíril podobne ako dnešné memes a uchytil sa ako vďačná paródia na konšpiračné teórie. V novembri 2012 sa k populárnemu vtipu pridala aj sama Angela Merkelová. Po zasadaní v Bielefelde vyhlásila: „Asi predsa existuje. Aspoň som mala pocit, že som tam.“ Teória je často používaná v reklamných sloganoch, ktoré majú mesto zatraktívniť a prilákať turistov.

Ďalším krokom z podobnej kategórie môže predstavovať výzva, s ktorou predstavitelia mesta prišli najnovšie. Každý, kto dokáže, že Bielefeld neexistuje, dostane od mesta milión eur. Fantázii sa medze nekladú, je ale dôležité, aby bol dôkaz naozaj nespochybniteľný. Ťažko povedať, či sa niekomu podarí uspieť. Jedno je ale isté – obyvatelia „neexistujúceho“ mesta budú mať o zábavu určite postarané.

Zdroj: wikipedia.orgapnews.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 typov študentov, ktorí sa nájdu na každej vysokej škole

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME