Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

V Nemecku sa polícii podarilo vyriešiť prípad krádeže po takmer 10 rokoch! A ako píše aj portál LADbible, pomohli im v tom dve veci: párok a fakt, že zlodej mal zrejme hlad.

K uvedenému zločinu došlo v roku 2012, keď sa neznámy muž vlámal do domu v nemeckom meste Gevelsberg. Okrem toho, že si so sebou vzal rôzne cennosti, si však aj zahryzol do chutného párku. Následne sa mu podarilo uniknúť. Polícia spomínaný párok zaistila a podarilo sa jej z nej získať zlodejovu DNA.

Shutterstock

Vypátrali ho po takmer dekáde

Problém však bol, že DNA sa nezhodovala so žiadnymi zločincami v databáze. Prípad tak uviazol na mŕtvom bode. Uzavrieť sa ho podarilo až v týchto dňoch. Hľadaného muža totiž zatkli za iný zločin. Vzorku jeho DNA porovnali so vzorkou z párku a výsledok bol jasný. Zhodovali sa. Páchateľom bol 30-ročný muž z Albánska.

Úrady momentálne pracujú na tom, aby bol dotyčný vydaný späť do Nemecka. Svoj druhý zločin totiž spáchal vo Francúzsku. Na základe tohto odhalenia bol prípad z roku 2012 znovu otvorený a muž tak bude s najväčšou pravdepodobnosťou obvinený aj z krádeže.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť