Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Nemocnica poslala deň pred Vianocami pacientom SMS, že zomierajú. Išlo o omyl

"Užite si sviatky, pretože sú vaše posledné."


Predvianočná pohoda, darčeky máš nakúpené, zajtra sa všetci zídete pod plastovým stromčekom, keď ti zrazu cinkne esemeska. Žiadne x-té prianie od operátora, či z e-shopu. Je od tvojho lekára, že čoskoro zomrieš.

Už samotná správa s takouto informáciou môže spôsobiť infarkt, minimálne záchvat paniky. Chybné odoslanie jednej osobe by sa považovalo za vyriešiteľný prešľap, ale poslať ju tisíckam pacientov je obrovské fiasko.

Shutterstock

Poliklinika Askern Medical Practice v britskom Doncasteri má okolo 8 000 klientov. 23. decembra náhodne poslala väčšine, ak nie všetkým, oznámenie o rakovine. Text informoval, že majú agresívnu rakovinu pľúc s metastázami a odporučil im vyplniť formulár pre ľudí s terminálnymi chorobami a nárokovať si určité výhody.

Mnohí z adresátov sa nedávno podrobili rôznym testom a očakávali výsledky, takže zistenie, že majú agresívnu rakovinu, bolo hrozivo realistické.

„Práve som si nechala odstrániť materské znamienko a čakala som na výsledok biopsie. Takže áno, mala som veľké obavy,“ povedala jedna pacientka pre BBC.

Shutterstock

Pacienti v panike začali volať na polikliniku, boli však presmerovaní na čakaciu linku, čo ešte viac prehĺbilo ich úzkosť. Našťastie táto nočná mora trvala krátko. Približne hodinu po prvej správe im prišla ďalšia s informáciou, že tá prvá bola omyl.

Zdravotnícke centrum malo v pláne rozoslať svojim klientom automatizovanú správu priania Veselých Vianoc, no admin, ktorý to mal na starosti, zrejme už predčasne oslavoval.  


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť