Nenávidíš tú svoju, no do tejto školy by si určite chodiť nechcel!

Škola je miesto, kde sa prácne učíme niečo, čo potom už nikdy v živote nebudeme potrebovať…

Zdroj: flickr.com(https://www.flickr.com/photos/primejunta/140956981)

Neexistuje človek, ktorý by aspoň raz nesníval o podpálenej škole, či nahlásenej bombe (ako udáva najnovší trend). Keď sneží, tak už nech je to na poriadnu kalamitu a keď sa už začne ochladzovať a v kuse len leje, tak sa vie zmobilizovať celá škola, len aby vyhlásili chrípkové. Škola ťa naučí aspoň kooperácií, okrem iného si za tie roky nacvičíš aj podpis vlastných rodičov a kto vie utiecť z poslednej hodiny bez povšimnutia, ten už je level master. Čo si budeme hovoriť, školský systém je jednoznačne zastaralý a chcelo by to poriadne zmeny. Nie však na tejto škole, ktorá úspešne existuje už šiesty rok a akýmsi zázrakom mení drzých a lenivých spratkov na žiakov s vysokou úrovňou vzdelania.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/boy-child-sad-alone-sit-1666611/)

Vitajte vo West London Free School

Štátna škola v Londýne patrí medzi najprísnejšie školy na svete, kde sa striktne zameriavajú aj na šport, hudbu a povinnú latinčinu. Túto školu navštevujú detí vo veku 11 až 18 rokov z rôznych etník. Sú hrdí na svoju disciplínu a že si ju vedia presadiť za akýchkoľvek podmienok. Čuduj sa svete, študenti sú šťastní a aj tí z najproblémovejších rodín sa naučili rešpektu a pravidlám. Záujem o prijatie je každoročne obrovský. Dokonca, škola vydala odporúčanie, aby rodičia nevozili deti často autom, pretože nechcú zbytočne zvyšovať automobilový ruch v lokalite.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/middle-school-movie-middle-school-movie-the-worst-years-of-my-life-l41YjVRilla5rbE2I)

Žiaci nosia klasicky, ako to vo väčšine zahraničných škôl býva uniformy. Tie rozdeľujú ľudí na dva tábory. Jedným z plusov však je, že žiaci nie sú diskriminovaní na základe oblečenia. Žiadne značkové veci, ani vyšmatlané boty. Neviem na čo sa ty vlastne sťažuješ. Možno tak na lavicu, ktorá je zospodu tak oblepená žuvačkami (ktoré ešte pamätajú tvojich rodičov), že už na tú tvoju nie je miesto. Tu sú žuvačky zakázané, rovnako aj telefóny a iné obdobné zariadenia.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reactionseditor-cher-flirt-26xBPncFx3h3MQd8s)

Študenti sú povinní tráviť aspoň 4 dni v týždni v školských kluboch, kde sa napríklad učia arabčinu, mandarínčinu, diskutujú alebo hrajú divadelné hry. Nie, nepestujú mandarínky a nediskutujú s nimi. Mandarínčina je najviac hovorený čínsky dialekt, kde dokonca aj zmena tónu, či výšky hlasu ovplyvňujú význam. Už bez tak náročné štúdium teda pokračuje aj mimo vyučovacích hodín. Však prečo neprísť zo školy o šiestej večer.

freepik.com(http://www.freepik.com/free-photo/girl-with-glasses-in-class_851783.htm#term=exam&page=1&position=38)

Takisto majú pravidlá, aj čo sa týka účesov. Nič veľmi krátke a ani nič veľmi dlhé. Jedného žiaka poslali domov po tom, čo prišiel do školy so strihom vlasov kratším o 3 mm, než to dovoľujú pravidlá. (Zaujímalo by nás, kto a ako to meral). Takže zabudni na vlasy modré, ružové alebo na vyholenú hlavu.  A už vôbec ani nepomysli na piercing či tetovanie. Samozrejme za každé hrubé správanie, odvrávanie, hádky či iné nevhodné správanie môžete byť vylúčení. Je to síce ťažká frajerina, ale mamka sa určite nepoteší a v konečnom dôsledku by ste uškodili jedine tak sami sebe.

Pred začiatkom hodiny musia stáť v rade a potichu čakať na učiteľa, ktorý má pri špeciálnych príležitostiach na sebe čierny, nazvime to plášť. Učitelia si dávajú záležať na tom, aby sa žiaci správali s rešpektom a ohľaduplnosťou nie len k nim, ale aj k ostatným a k samým sebe. Väčšina hraje na hudobné nástroje a niektorí študenti sa len vďaka tomuto talentu na túto školu dostali. Takisto kladú dôraz na šport- hokej, futbal, basketbal či veslovanie sú najobľúbenejšie športy. Jednoducho parádny študentský život!

pixabay.com(https://pixabay.com/en/library-study-alone-reading-male-2414380/)

Zdroj: dailymail.co.ukwlfs.org
Titulná fotka: flickr.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
36
Fuuj
Fňuk Fňuk
12
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
26
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
70
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Výstižné ilustrácie o tom, aké úžasné je byť single ženou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME