Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Či už patríš k pravidelným návštevníkom posilňovne, alebo len ku tým sviatočným, určite si sa už stretol s istými typmi ľudí, ktorí ti veľmi nevoňali. A to teraz nehovoríme o pote, aj keď o tom by sa dalo tiež čo-to popísať. Nadišiel však čas skoncovať s protivnými ignorantmi, a preto sme sa rozhodli povedať nahlas, čo si o ľuďoch, ktorí ostatným znepríjemňujú pobyt vo fitku, myslíme.

Ak robíš vo fitku tieto veci, musíme ti oznámiť, že nepatríš k tým obľúbeným.

8. Po docvičení si zo strojov neutrieš svoj pot

Na potení počas makania v posilke nie je vôbec nič zlé. Treba však so sebou nosiť uterák, ktorý perieš častejšie ako raz za mesiac a ktorý si počas cvičenia pod seba podložíš. To však, samozrejme, nerieši celý problém.

Po docvičení si musíš svoj pot utrieť aj z miest, ktorých si sa držal rukami. Aj keď je nám jasné, že v takých old school posilkách, do ktorých by sa nehanbil vojsť ani začínajúci Arnold, asi nebudú mať na stojanoch servítky a dezinfekciu v rozprašovači…

Shutterstock

7. Ak zariadenie nepoužívaš, neobsadzuj ho!

Áno. V každom fitku sa nájdu takí, ktorí prístroje využívajú viac na sedenie ako na cvičenie. Veselo si ťukajú do mobilov alebo sa snažia prespať tú hodinku, čo ich žena vyhnala z domu, aby so sebou už konečne niečo spravili. Preto by sme všetkým takým radi pripomenuli, že do fitka sa chodí cvičiť.

Shutterstock

6. Telefonáty a hlasná hudba zo slúchadiel

Aj tebe sa už vo vrecku otvára nožík, keď počuješ tie preafektované telefonické rozhovory pipiek a búchačov vo fitku? Obsah ich súkromných rozhovorov ťa vôbec nezaujíma, no aj tak si ho vypočuje celá posilka, pretože títo ľudia milujú, keď na seba môžu strhnúť pozornosť.

Čo na tom, že to ostatným lezie na nervy. Všetci by sme boli tiež radi, keby sa o čosi utíšili aj posilkoví búchači, ktorí pri dvíhaní ťažkých závaží na celú posilku revú ako jelene v ruji.

Shutterstock

5. Stroje sú pre všetkých

Keď zalovíš v pamäti, asi si spomenieš, ako nám vo škôlke prízvukovali, že preliezky sú pre všetkých. No, to isté platí aj o strojoch v posilke. Nebehaj na páse naschvál dve hodiny, len aby si naň nepustil nikoho iného.

Shutterstock

4. Činky po celej posilke, len nie na stojanoch

Aj taká jednoduchá a samozrejmá vec, aby každý vrátil použité činky na svoje miesto, vie niektorým jedincom narobiť problém.

Shutterstock

3. Nátlak na ostatných spolucvičiacich

Obsadzovať jeden stroj v preplnenom fitku 60 minút je síce drzé, no to je rovnako aj nervózne prestupovanie s prekríženými rukami pred touto osobou a jej naháňanie, nech už konečne skončí.

Shutterstock

2. Meškanie

Nezáleží na tom, či meškáš na skupinový tréning, alebo k osobnému trénerovi. Pre inštruktora a ostatných cvičiacich to však môže byť dosť rušivé. Ak sa ti však už táto nepríjemnosť stane, snaž sa k ostatným pripojiť čo najnenápadnejšie.

pxhere.com (https://pxhere.com/en/photo/1199720)

1. Šatňa nie je tvoja vlastná kúpeľňa

Vždy sa nájde niekto, kto sa tu rád pretŕča nahý a tým to ostatným pekne znepríjemňuje. Potom sú tiež takí, ktorí po sebe v sprche bez hanby nechajú penu a chlpy. Ak máš pocit, že by sa mohlo jednať o teba, skús pri najbližšej návšteva fitka brať ohľad aj na ostatných a po osprchovaní sa pozri, či tam po tebe náhodou niečo nezostalo.

Shutterstock

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.