Podozrivo manipulovať s lososom
Tento zákon má dokonca svoj vlastný zákon o lososoch z roku 1986 , ktorý sa vzťahuje na podozrivé zaobchádzanie s rybami. Potmehúdske znenie zákazu bolo zamerané predovšetkým na ľudí, ktorí predávajú ryby nelegálnym spôsobom, než na tých, ktorí sa zvierajúc lososa potulujú tmavými uličkami.
Šmýkať sa na ľade alebo snehu
Podľa zákona z roku 1989 je zámerné šmyknutie sa po ľade či snehu na akejkoľvek ulici alebo priechode v Londýne zakázané. Každá osoba, ktorá sa dopustí tohto zločinu, môže dostať pokutu až do výšky 500 libier.
Dovoz poľských zemiakov
Nariadenie o poľských zemiakoch z roku 2004 zakazuje len tak dovážať zemiaky do Anglicka. Teda hlavne tie, o ktorých je dôvodné podozrenie, že sa urodili v Poľsku. Výnimkou je, ak napíšeš inšpektorovi aspoň dva dni predtým. Možno ti zopár dovolí.
V knižnici žiadny hazard
Podľa zákona o priestupkoch v knižniciach z roku 1988 je neprípustné stávkovanie a hazardné hry v budovách, kde spia knihy. Rovnako ako nevhodné správanie alebo aplikovanie urážlivého jazyka.
Nemať pri sebe viacero vreciek na psie kakanky
V Northamptonshire zaviedli pre psičkárov pravidlo, v rámci ktorého môžu dostať pokutu až 100 libier, ak venčia psa bez vrecka na likvidáciu exkrementov. To dáva zmysel. Každý zodpovedný majiteľ si po psovi uprace. Háčik je v tom, že ak ťa zastavia po tom, čo vrecko s odpadom vyhodíš a ďalšie už nemáš, aj keď nikto nekakal, stále ti hrozí pokuta. Preto ak máš pri sebe len jedno, vyhoď ho radšej až doma.
Nalepiť britskú poštovú známku hore nohami
Je to vnímané ako pokus zlikvidovať panovníka. Pretože sa to stále považuje za akt zrady, technicky by si za to mal koštovať múry temnice. Našťastie bola zrušená časť zákona, ktorá stanovovala, že budeš prepravený za more počas obdobia, ktoré tráviš svojím žitím. Tento zákon testuj na vlastné riziko.
Zatrúbiť na klaksón v návale agresie
Ak budeš trúbiť, pretože si nahnevaný alebo frustrovaný, môžeš prísť o 50 libier s možnosťou, že sa to zvýši na 1 000. To v prípade, ak sa obrátiš na súd, napadneš dôvod pokutovania a súd prehráš. V rozpore so zákonom je aj trúbenie, keď vozidlo stojí alebo sa nachádza v zastavanej oblasti medzi 23:30 a 7:00. Pumpovanie do klaksónu má slúžiť len na ohlásenie tvojej prítomnosti, nie na vyjadrenie nesúhlasu a hnevu voči ostatným idiotom.
Kúpiť alkohol po 22. hodine
V Škótsku tak prídeš o 100 libier. Na rozdiel od Anglicka ho tam môžu predávať len medzi 10:00 a 22:00 hodinou, a to aj v nonstop supermarketoch a nelicencovaných predajniach. Tesne pred 22:00 tak pri pokladniach nastáva šialenstvo, aby ho všetci stihli zaplatiť.
Ak ti niekto zaklope na dvere, musíš mu dovoliť použiť toaletu
Mnohí Škóti považujú za slušné umožniť pocestnému použiť svoje WC. Ak o to požiada. Pokiaľ ho po zdvorilom zaklopaní na prácne vyleštený hajzlík nepustíš, môže sa na teba sťažovať a vyhrať.
Rozprávanie sa o počasí, deťoch či dovolenke
Pravidlo zavedené v roku 2011 zakazovalo zamestnancom mestskej rady Carlisle hovoriť o čomkoľvek, čo nesúvisí s prácou. Ak chceli diskutovať o počasí, sviatkoch alebo bábätkách, museli sa odpípnuť, aby nedostávali zaplatené za čas strávený small talkom. Ak napríklad čakáš, kým sa uvoľní kopírka, boh ťa ochraňuj dať sa s niekým do reči. Iba ak si to započítaš ako voľno. Po vzbure personálu a zaangažovaní odborov sa od pravidla upustilo.