Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Nepozorná diváčka z Tour de France dostala pokutu 1200 €

Fanúšička držala v rukách tabuľku s nápisom a keďže bola otočená chrbtom k prichádzajúcim cyklistom, nevšimla si ich a spôsobila pád.


Nepozorná diváčka, ktorá spôsobila hromadný pád v 1. etape na tohtoročnej Tour de France, dostala od súdu vo francúzskom Breste pokutu vo výške 1200 eur. Okrem toho musí Národnej únii profesionálnych cyklistov (UNCP) zaplatiť ešte 500 eur ako náhradu škody.

Žena z incidentu napokon vyviazla relatívne dobre, keďže jej hrozil až rok za mrežami či pokuta 15-tisíc eur. Organizátori Tour de France 31-ročnú ženu síce nežalovali, ale občiansky súdny proces ju napokon neminul. Informácie priniesol francúzsky denník L’Équipe na svojom webe.

Profimedia

Ženu stíhali za všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti a spôsobenie zranení, ktorých následkom bola pracovná neschopnosť nepresahujúca tri mesiace. Súdny proces sa začal ešte v októbri, diváčka vinu uznala ospravedlnila sa.

Incident počas úvodnej etapy na tohtoročnej Tour de France bol vskutku zbytočný. Nepozorná fanúšička držala v rukách tabuľku s pozdravným nápisom starým rodičom „Allez Opi-Omi“ a keďže bola otočená chrbtom k prichádzajúcim cyklistom, nevšimla si ich. Prvý z nich Tony Martin do nej vo veľkej rýchlosti vrazil a vzápätí spadol. Potom to isté postihlo aj väčšinu pretekárov, ktorí jazdili za ním.

Viacerí z nich si odniesli z nehody zranenia rôzneho druhu. Diváčka hneď po nečakanej udalosti zmizla z miesta činu, ale neskôr sa sama prihlásila na polícii. Firma Amaury Sport Organisation (ASO) ako organizátor Tour de France stiahla žalobu z dôvodu zachovania všeobecného mieru, ale upozornila na negatívne dôsledky takýchto skutkov. Združenie cyklistických profesionálov sa však svojej iniciatívy posunúť prípad na súd nevzdalo.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje