Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Počas pandémie sme sa presvedčili, že v priebehu videohovorov sa môžu udiať kadejaké nehody. Kanadského poslanca Williama Amosa zasiahla „klasika“: na videokonferencii s desiatkami ďalších politikov sa objavil v Adamovom rúchu, informuje portál AP News.

Šťastím v nešťastí bolo, že Amos práve nebol hlavný rečník, a tak ho na verejnom prenose nebolo vidieť. Účastníci konferencie ale vidia všetkých ostatných členov v malom okienku. Pozorným očiam niektorých z nich neunikol nezvyčajný jav a minimálne jeden z nich zhotovil screenshot.

https://www.instagram.com/p/CNquRWVs8j4/

Ako za mnohé ďalšie nešťastné situácie, aj za túto je zodpovedný šport. Poslanec si bol zabehať, zrejme sa troška zdržal a zo športového úboru sa vyzliekal práve počas toho, ako sa mal plne sústrediť na dianie vo videohovore. Väčšina kolegov chápe, že nešlo o žiadny úmysel.

Posted by William Amos on Sunday, March 24, 2019

Na prvý pohľad to vyzerá ako hlúpa komická nehoda, ktorá sa môže stať každému, v prostredí vrcholovej politiky sú však veci zložitejšie. Prípad prerástol na hotový škandál a dostal sa dokonca na pretras na pôde Snemovne reprezentantov.

Claude DeBellefeuilleová z opozičnej strany Bloc Quebecois upozornila na to, že Amos porušil predpísaný parlamentný dresscode tým, že sa počas oficiálneho online zasadania objavil nahý. Pričom mu očividne chýbala predpísaná kravata a sako. Predseda Snemovne reprezentantov Pablo Rodriguez považuje za podstatné niečo úplne iné.

profimedia

„Zhotovenie fotografie niekoho, kto sa prezlieka a je vyzlečený, a zdieľanie bez jeho súhlasu môže byť považované aj za trestný čin,“ pripomenul kolegom Rodriguez. To, že bol Amos nahý, je naozaj minimálny problém oproti tomu, že niekto z poslancov sa opovážil túto snímku zverejniť.

K vyhotoveniu screenshotu sa priznal opozičný poslanec Sébastien Lemire. Lemire sa ospravedlnil Amosovi, jeho rodine aj všetkým ostatným osobám, ktorých sa svojím činom mohol dotknúť. Zároveň ale poprel, že by fotografiu zverejnil a vedome ďalej šíril. Pre kanadských poslancov sa teda kauza „nahý Amos“ nekončí a bude sa naďalej vyšetrovať.

Poškodený situáciu okomentoval slovami, že zverejnenie jeho chúlostivej fotografie vysiela ľuďom veľmi zlý signál – v politike sa v mene straníckeho zisku smie všetko. Žiaľ, na Slovensku je politická kultúra na úrovni prasacieho chlieva a skôr či neskôr sa podobný incident určite odohrá aj u nás.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.