Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Marvel Studios / MovieStillsDB

Nepremožiteľný záporák, alebo ďalší hrdina z MCU? Toto je Adam Warlock!

Pripravte sa, Adam Warlock prichádza do MCU! Dokážu mu vzdorovať naši hrdinovia?

Článok môže obsahovať SPOILER k filmu Guardians of the Galaxy Vol. 3!

Snímka Guardians of the Galaxy Vol. 3 od MCU konečne dorazila do našich kín, a okrem obľúbených vesmírnych hrdinov a nového záporáka menom High Evolutionary sa v tejto tímovke zoznámime s ďalším antihrdinom zo stránok komiksov od Marvelu. Jeho meno je Adam Warlock a už nejedenkrát sa postaral o zábavu pre tých najmocnejších hrdinov z celého univerza.

Úplne prvá zmienka o Adamovi padla už v potitulkovej scéne filmu Thor: The Dark World z roku 2013, kde sme sa dozvedeli, že kokón, v ktorom sa nachádza zárodok tejto takmer neporaziteľnej vesmírnej bytosti, vlastní vo svojej zbierke sám Collector, ktorý je v MCU stvárňovaný hercom Beniciom del Torom.

YouTube video

Konkrétna zmienka o Warlockovi prišla až s filmom Guardians of the Galaxy Vol. 2

Ďalším, tentokrát už priamym odkazom na postavu Adama Warlocka je potitulková scéna filmu Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017), kde sme sa dozvedeli, že kokón s Adamom sa nachádza na mieste v ďalekej galaxii zvanej Sovereign pod dohľadom vysoko pokročilej, geneticky upravenej galaktickej rasy.

V tejto scéne sledujeme Ayeshu, zlatú veľkňažku rasy Sovereign, ktorá sa chystá využiť Adama po jeho vyliahnutí z kokónu na porážku Guardians. Tento moment je zároveň posledným, po ktorom sa už s Adamom Warlockom stretávame až v snímke Guardians of the Galaxy Vol. 3.

Adam Warlock, MCU, Marvel, filmový hrdina, záporák
Marvel Studios / moviestillsdb.com

Kto je Adam Warlock z komiksov od Marvelu?

O vznik postavy Adama Warlocka sa postarala legendárna dvojica – spisovateľ Stan Lee a ilustrátor Jack Kirby. Prvýkrát sa objavil na stránkach komiksov Fantastic Four #66-67 už v roku 1967. Podľa komiksovej predlohy ide o umelo vytvoreného humanoida, ktorý má predstavovať dokonalého ľudského jedinca. V komiksoch bol stvorený skupinou vedcov, ktorí sa nechali prezývať aj ako Enclave.

Po tom, čo sa Adamovi podarilo jeho stvoriteľom utiecť, začal preskúmavať vesmír, pričom v jednom z prvých príbehov zablúdil na tzv. Counter-Earth (ďalšia planéta, vytvorená z kúska planéty Zem, umiestnená na obežnej dráhe na opačnej strane Slnka), v ktorej čele stál práve hlavný záporák snímky Guardians of the Galaxy Vol. 3 Herbert Edgar Wyndham, známy tiež ako High Evolutionary.

V tomto príbehu vzniklo medzi Adamom a Herbertom skutočné priateľstvo, na čo ho High Evolutionary požiadal o pomoc pri obrane planéty Counter-Earth pred nepriateľom menom Man-Beast. Práve v tomto príbehu Herbert pomenoval Adama prezývkou Warlock a daroval mu jeden z Kameňov nekonečna – Soul Gem, z ktorého čerpá svoje sily.

Obidve tieto bytosti predstavujú v rámci Marvel Univerza obrovský pokrok v evolúcii, čo viedlo aj samotného režiséra snímky Jamesa Gunna k sfilmovaniu prvého stretnutia týchto dvoch dôležitých charakterov. V komiksových príbehoch sa Adam často dostáva do konfliktu s inými hrdinami a vlastným diabolským alter egom menom Magus.

Adam Warlock, MCU, Marvel, filmový hrdina, záporák
Marvel Studios / moviestillsdb.com

Môže zapríčiniť Magus smrť všetkých superhrdinov?

Magus predstavuje temnú stránku Adama Warlocka. Ide o dokonalú bytosť s rovnakými nadprirodzenými schopnosťami. Za jeho stvorením stojí práve Adamova manipulácia s časom, v dôsledku ktorej vznikla alternatívna časová os spolu so zlým variantom Magusom.

Od jeho vzniku sa stáva úhlavným nepriateľom Adama Warlocka, ktorý hrozí celému vesmíru vyhubením, v čom mu tiež pomáha jeho zlovestná organizácia Universal Church of Truth.

Magus je samostatná bytosť, ktorá sa vyvíja podobne ako Adam Warlock. Má tiež vlastné schopnosti, históriu, nepriateľov, ciele a ambície, čo ho robí dokonalou hrozbou pre celý vesmír.

V komiksovom príbehu The Infinity War sa pre seba pokúsil získať všetky Kamene nekonečna, čím zapríčinil jeden z najväčších konfliktov v celom Marvel Univerze!

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie

Mohlo by ťa zaujímať:

5 problémov, ktoré musíš denne riešiť kvôli moderným technológiám 

Prečo sú Adam Warlock a Magus takí mocní?

Za strachom, ktorý tieto dve bytosti šíria, sa skrýva celý rad nadprirodzených schopností, vďaka ktorým sú ako Adam, tak aj Magus extrémne mocní. Obaja vládnu nadľudskou silou, rýchlosťou, zlepšenými reflexmi, odolnosťou a vytrvalosťou.

Okrem iného ovládajú aj liečebný regeneračný faktor, vďaka ktorému nepotrebujú dlhší čas na zotavenie. Avšak tou najdôležitejšou schopnosťou, ktorou vládnu, je ich prepojenie so Soul Gemom. Tento artefakt umocňuje ich schopnosti, vďaka čomu môžu nielen manipulovať s energiou, ale aj využívať teleportáciu na obrovské vzdialenosti, telekinézu a telepatiu, čím tiež môžu čítať myšlienky a komunikovať na diaľku.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 ponúkne vlastný pohľad na Adama Warlocka!

V snímke Guardians of the Galaxy Vol. 3 stvárňuje zlatého antihrdinu Adama Warlocka herec Will Poulter, a už od druhého pokračovania trilógie vieme, že jeho pôvod je oproti komiksovej verzii značne pozmenený. Ako sme už videli v spomínanej potitulkovej scéne, veľkňažka Ayesha ho oslovuje ešte pred narodením menom, kdežto v komiksovej predlohe je po vytvorení oslovovaný anglickým zámenom Him.

Snímka sa začína premietať vo všetkých slovenských a českých kinách už tento týždeň, pričom sa môžeme tešiť na návrat všetkých hrdinov vo filme, kde bude dozaista zaujímavé sledovať chémiu medzi dvomi odlišnými stranami zainteresovaných charakterov.

Okrem spomínanej réžie sa James Gunn postaral aj o scenár k filmu, ktorého celková dĺžka je 150 min., a podľa prvých reakcií ide o jeden z najlepších filmov od Avengers: Endgame. Po závere snímky očakávajte až dve potitulkové scény.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje