Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila
Zdroj: ©Columbia Pictures / MovieStillsDB

Nepresné a pritiahnuté za vlasy? 5 osobností, ktoré skritizovali vlastné filmové biografie

Nie každý je nadšený z toho, že sa jeho život dostane na filmové plátna.

Vzťahovačnosť? Detská panovačnosť? Ako to, že kritizujú takú jedinečnú udalosť? Niekto celý život sníva o tom, že jeho strasti a útrapy budú raz sfilmované na veľkom plátne. Musíš si však priznať, že ani ty by si nebol nadšený, ak by režiséri zbytočne preháňali a z tvojho života spravili nemysliteľnú drámu. Prípadne z teba toho najväčšieho záporáka.

Ani týchto 5 ľudí nebolo spokojných s filmovým/seriálovým stvárnením ich života. A dôvod? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

1. Mark Zuckerberg

Film o zakladateľovi jednej z najpopulárnejších sociálnych sietí na svete je asi každému známy – Sociálna sieť. Vo filme ho stvárnil herec Jesse Eisenberg a celkovo sa tešil značnej popularite medzi divákmi. Ak si ho už videl, tak určite vieš, že Zuckerberg nebol práve postavou, ktorú by si každý zamiloval. Práve naopak.

Podľa skutočného Zuckerberga bol film vo viacerých oblastiach nepresný a pritiahnutý za vlasy. Údajne len preto, aby zaujal oko diváka. Niektoré skutočnosti dokonca zakladateľa Facebooku celkom zaboleli. Jednou z nich je napríklad dôvod vzniku tejto sociálnej siete, ako bol vyobrazený vo filme – vynašiel ju preto, aby zaujal ženy krátko po rozchode. V skutočnosti nebol vôbec single. Čo však autori skutočne vystihli, bol Zuckerbergov šatník.

Shutterstock

2. Britská kráľovská rodina

Dobre, toto nie je len jeden nespokojný človek, ale rovno celá rodina. Už asi tušíš, s čím bola kráľovská rodina nespokojná. Asi nie je prekvapením, že nepatria medzi skalných fanúšikov netflixovského seriálu Koruna. To potvrdilo aj mediálne oddelenie pre styk s verejnosťou, ktoré sa vyjadrilo, že rodina neschvaľuje produkciu tohto seriálu a už vôbec sa do nej nebude zapájať.

Osobitne sa pozrime na detaily, s ktorými rodinní príslušníci nesúhlasia. Princ William nebol úplne spokojný s prezentáciou vzťahu jeho rodičov v 4. sérii. Kráľovná Alžbeta II. bola zase pobúrená stvárnením princa Phillipa ako necitlivého otca pri výchove princa Charlesa.

S celkom veľkou presnosťou tak môžeme tvrdiť, že kráľovská rodina sa tomuto titulu vyhýba a aj sa naďalej bude.

Shutterstock
vojnový film, klišé

Odporúčame prečítať:

Nerealistické klišé, s ktorými sa pravidelne stretávame vo vojnových filmoch

3. Susanna Kaysen

Neznáme meno, ktoré nič nehovorí? Stvárnenie jej biografie však určite poznáš, nesie rovnaké meno ako známy film z konca 90. rokov – Girl, Interrupted. Vo filme stvárnila Susannu Kaysen prvotriedna herečka Winona Ryder po boku ešte ikonickejšej Angeliny Jolie. Podľa slov skutočnej Kaysen, ktorá prežila tento zážitok, sa Ryder ani len nepriblížila k skutočnému vyobrazeniu. Produkcia zmenila vo filme veľa vecí, aby zaujala oko diváka. Množstvo postáv prešlo razantnou zmenou charakteru.

Čo sa Kaysen ale naozaj páčilo, bolo stvárnenie sociopatickej Lisy v podaní Angeliny Jolie, ktorá za túto úlohu získala Oscara. Herečka sa údajne vynikajúco priblížila tejto nezvyčajnej postave, ktorá zostala najviac zachovaná z celých memoárov.

Columbia Pictures / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť