Nepríjemné situácie, ktoré veľmi dobre poznajú všetci vysokí ľudia

Tiež odmalička počúvaš, že dobrého veľa nebýva?

Zdroj: Joel Muniz / unsplash.com

Začalo sa to už v detstve. V autobuse sa šofér vždy musel presvedčiť o dátume narodenia, na detských ihriskách sa tvoja jazda na šmykľavke každým rokom drasticky skracovala a pani pri okienku v zoo ti nechcela predať detský lístok. To si ešte nevedel, že zoo sa ti stane natívnym prostredím. Špeciálne pavilón so žirafami.

Už vtedy si si myslel, že to v živote nebudeš mať tak celkom jednoduché. Keď si si však párkrát otrieskal hlavu pri vchádzaní do miestnosti, začal si uvažovať o tom, že sa dáš poistiť proti čelným nárazom.

Too Tall Guy GIF by Tall Guys Free - Find & Share on GIPHY

Keď si nastúpil do školy, začal si chodiť s odretými kolenami. Nie že by bola tvoja škola 100 rokov za opicami, ale jednoducho, priestor medzi tvojimi nohami a lavicou bol príliš tesný. Navyše, niektoré inštitúcie sa pýšia takými architektonickými skvostmi, ako sú liliputie toalety, kde muži vyššieho vzrastu musia vykonávať aj veľkú potrebu verejne. Totiž, ak by sa dvere na kabínke rozhodli zatvoriť, ostali by v nich diery po kolenách.

Výhody, ktoré máš vďaka svojej výške:

Lifehack na fotenie

Časom sa ti podarilo nájsť si lifehack na fotenie sa s o hlavu nižšími kamošmi. Nie vždy sú nablízku schody, čo mimochodom predstavuje ideálnu pomôcku, a preto si väčšinou ten, ktorý svojou dlhočiznou rukou fotí selfie. Má to však minimálne dve výhody: netreba selfie tyč a najväčšie právo pridať si fotku do svojho profilu máš ty.

DreamWorks Animation GIF - Find & Share on GIPHY

Keď ti náhodou niečo spadne na zem, nemusíš sa hrabať pod stôl, stačí si nôžkou predmet elegantne pritiahnuť tak, že ho budeš mať na dosah. Tento lifehack ti náramne ušetrí čas.

Máš istotu, že vždy uvidíš

Je ti jedno, aké miesto sa ti ujde na koncertoch, na zápasoch, v kine, a vôbec skoro všade, pretože ty problém sledovať prenos nemáš. Horšie sú väčšinou na tom tí, ktorí sedia za tebou a celú akciu dúfajú, že sa poberieš niekam dočerta za horizont.

Predispozícia

Čo sa výhod týka, tvoja výška ťa predurčila byť basketbalistom, plavcom alebo bežcom, a ak si podedil trošku športového talentu, máš v tomto smere potenciál. Mega, nie?

Oblasti vážnych nedostatkov:

Fail Hardly Art GIF by Tacocat - Find & Share on GIPHY

Doprava

Toto je oblasť, v ktorej sa treba mať rozhodne na pozore. Tí, ktorých výška jemne prekračuje 1,70 m, tomu rozumieť nebudú, ale ty vieš o tom svoje. V kútiku srdca dúfaš, že raz budú existovať aj také prostriedky hromadnej prepravy, ktoré nebudú mať tak stupídne tesne za sebou či tesne oproti zoradené sedadlá.

Zatiaľ ale žiješ v tejto neľahkej realite, v ktorej sa priebeh tvojej cesty autobusom môže veľmi ľahko zvrhnúť, ak nie si sústredený. Preto, keď nastupuješ, vždy to rob dôsledne, aby si nezabudol ukloniť hlavu a vyhľadávaj štvorky s maximálnou obsadenosťou 1 osoba krížmo. Ak treba ísť náhodou vlakom, vždy, vždy, vždy sa uisti, že budeš sedieť pri uličke.

Inak ti hrozí predčasné odumretie dolných končatín. S výberom aeroliniek treba byť určite taktiež opatrný. Pokiaľ situácia inak nedovoľuje a si odkázaný na finančne prípustné triedy, pred odletom si dopraj 2 hodiny intenzívneho strečingu.

German Workout GIF by Tall Guys Free - Find & Share on GIPHY

Nakupovanie

Druhým veľkým obmedzením sú topánky. Vzťah výšky a veľkosti býva v prípade chodidiel priamoúmerný a tvoje klepetá majú od univerzálnych 38 ďaleko. Tak sa neraz stalo, že si si z obchodu namiesto vysnívaných topánočiek odniesol nejaký exemplárny druh, ktorý bol jediný v tvojom čísle.

Nehovoriac o topánkových obmedzeniach vysokých žien. Tá keď si kúpi tie pätnásť centimetrové lásky, môže si v nich akurát tak spraviť novú profilovku, a ak si náhodou vyhliadla k nim aj decentné šatičky, môže sa spoľahnúť, že jej ledva zakryjú pozadie.

Niektorí priatelia ťa zvyknú brávať na nákupy. Robia to preto, že majú istotu, že svoju nákupnú horúčku nestrávia hodinovým hľadaním poradcu medzi regálmi. Navyše si vďaka tebe môžu dovoliť vyskúšať aj veci z tých najvrchnejších regálov. Pokiaľ ide o teba, ty nakupovanie neznášaš, pretože nájsť ideálne nohavice, ktorých dĺžka aj šírka budú vyhovovať tvojej postave, si vyžaduje veľmi veľa energie a veľmi veľmi veľa trpezlivosti.

Angry Homer Simpson GIF - Find & Share on GIPHY

Obzvlášť obľúbený si v potravinách. Keď si nablízku, čuduj sa svetu, vždy je tu niekto, kto potrebuje podať aviváž, darčekový kôš, minerálnu vodu alebo nejaký iný predmet z vysokohorskej oblasti. Ak sa ti toto deje často, mal by si porozmýšľať nad pohovorom s majiteľom prevádzky, možno sa dohodnete na prémiách.

Ostatné bonusy:

To, že to máš k stolu ďaleko a k stropu nebezpečne blízko, si okrem kolien odnáša aj tvoja chrbtica. Keď jedlo pripravuješ (a nedá mi nezmieniť, prečo sú tie kuchynské linky vždy tak pripečene nízko), aj keď jedlo konzumuješ. To sa musíš vždy skloniť tak neprirodzene, že uhol medzi tebou a tanierom je minimálny.

Ďalšie položky, ktoré sa vyrábajú len v univerzálnych rozmeroch, sú posteľ alebo vaňa. Už si ani nepamätáš, aký to bol pocit, keď si sa bez problémov do nich zmestil bez toho, aby si zohýbal kolená. Boli časy, boli.

Keby si pri lúčení s priateľmi nižšieho vzrastu nepokrčil kolená, vyzeralo by to… no, vieš si predstaviť. Zvlášť, keď si ty vysoké dievča, ktoré sa priateľsky lúči s nízkym chalanom. Ak je medzi tebou a tvojou polovičkou výškový rozdiel o veľkosti jednej hlavy, zožeň si kvalitného maséra – tvoja krčná chrbtica ho bude potrebovať.

Chick Depiction GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ak si bol raz prvákom na výške, je veľmi pravdepodobné, že si sa cítil takto

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME