Nepríjemné veci, ktoré pozná každý psičkár

Mať psíka je super, ale oblizovanie tvojej ruky po tom, čo oblizoval zadky iných psov si môže naozaj odpustiť

Mať psíka je nádherné, to vám potvrdí každý, kto aspoň jedného doma má. Nie nadarmo sa vraví, že pes je najlepším priateľom človeka. Hoci psy ľudskou rečou nehovoria, stačí sa pozrieť do tých ich veľkých kukadiel a hneď je jasné, čo vám chcú povedať a často vám povedia viac ako ľudia. Psíky nedokážu klamať, na rozdiel od väčšiny ľudí, ktorí to robia dennodenne. A nikdy vás nikto nebude tak milovať, ako váš pes. V očiach vášho psa ste tým najväčším hrdinom na svete, dávate mu tie najlepšie delikatesy (hoci je to len najlacnejšia konzerva z drogérie), beriete ho na dobrodružné výpravy (môžete ďakovať, že psy nemajú zmysel pre čas a aj tá ranná 5-minútová prechádzka sa im zdá oveľa dlhšia), škrabkáte ho na brušku a bezmedzne ho milujete. On vám za tieto maličkosti dá na oplátku všetku svoju lásku. Nikto vás doma tak radostne neprivíta, ako váš pes po tom, ako ste si skočili na 2 minúty do večierky pod panelákom po pivo. Vďaka tomu, že s ním chodíte pravidelne na prechádzky budete mať viac fyzického pohybu a budete aj oveľa zdravší ako ľudia bez domáceho miláčika.

https://unsplash.com/photos/_bN4LHx-ogo

Pes je ale pes a navždy ním aj bude. O psíka sa treba starať nielen v šteniatkovskom veku, ale aj keď z neho vyrastie dospelý pes. Je to ako mať malé dieťa, ktoré nikdy nevyrastie. Treba sa o neho neustále starať. Hoci každý pánko svojho psíka miluje, v niektorých situáciách by sa najradšej pod zem prepadol.

1.) Poplatky za psa

Ročný poplatok je v niektorých mestách nehorázne drahý. Predovšetkým, ak si to porovnáte s poplatkami za psov na dedinách, kde sú niekedy desaťnásobne nižšie. Pred každým venčením po sídlisku sa pozeráte z balkóna, či sa náhodou po okolí nepremáva mestský policajt. Ak je tam, Dunčo si bude musieť ešte chvíľku počkať, lebo dostať 10 eurovú pokutu nie je zrovna dvakrát príjemné. Ak sa práve venčíte a niekde v diaľke sa črtá tmavomodrá uniforma, začínate takticky rozmýšľať nad najkratšou cestou do domu. Kto má to šťastie, že má blízkych príbuzných niekde na dedine, väčšinou svojho psa prihlási tam. A potom sa pokojne prechádza pred policajtmi, veď ten pes je u vás len kým sa babka nevráti z dovolenky, všakže?

https://unsplash.com/photos/gxyfJQg7Lno

2.) Zbieranie hovienok

Nech svojho psíka akokoľvek milujete a záleží vám na čistote mestskej zelene, zbieranie exkrementov je aj u vlastného psa na grc. Keď sa už ten naj človek odváži k takémuto významnému kroku, ten teplý pocit, ktorý sálá cez čierny igelitový sáčok vás prinúti prehodnotiť životné priority (veď to je príroda, to sa pri prvom daždi aj tak rozpustí, ľudia špinia okolie oveľa viac ako psy). Po úspešnom manévri je „čokoládka“ v sáčku a smer špeciálne smetné koše na psie exkrementy. Tam na vás čaká druhý podlý útok – ten smrad z koša, ktorý sa tam už týždeň pri tridsať stupňových horúčavách krásne hromadí. Niekedy však na sáčky akosi pozabudneš a tvoj psík ani len nedokončil svoju potrebu a už ti všetky staré škatule z okolia pindajú, že nezbieraš po psovi, že si feťák a že v izbe nelegálne prišívaš krokodílov na čínske polokošele.

https://unsplash.com/photos/4ZVjRStJ828

3.) Počasie – nepočasie, psíka treba vyvenčiť

A to aj trikrát denne. Práve si došiel po náročnom dni domov a si rád, že si rád, no Ťapka už súrne potrebuje ísť von. Nemôžeš ju nechať trpieť, vodítko do ruky a ideme von. Po chvíľke vonku vlastne zistíš, že taký unavený vlastne ani nie si a že prechádzka na čerstvom vzduchu ti po ôsmych hodinách pod neónom v kancli vlastne len prospeje. Z piatich minút sa stane pekná polhodinka a ty si rád, že si bol dnes aj trochu vonku. Menší problém však nastáva, keď počasie nie je presne také, aké Iľko sľuboval. Prší, sneží, poľadovica, hurikán za rohom, no psa na mačací piesoček nenaučíš. Avšak každý správny psičkár vie aj z takejto situácie vyťažiť. Nikto nie je vonku, jedine ďalší majitelia psov, takže nikto vám nebude kecať do (ne)zbierania hovienok. A hlavne, keď prší je to takmer nemožné, lebo sa to rozpadá na kúsky a čerstvým snehom sa dá každá kôpka perfektne zakryť.

https://unsplash.com/photos/gZJ9Q04h5mc

4.) Papanica

Asi väčšina psov dostáva od majiteľov zvyšky z kuchyne. Tá ryža je už trochu „chytená“, ale vyhodiť ju je škoda, dáme ju psovi. Aspoň sa neplytvá jedlom a aj Rexo je najedený. Niekedy však nič v chladničke neostane a treba ísť kúpiť granule. V supermarkete majú super akciu na novú značku 20 kilového balenia granúl a bol by si hlúpy, keby si to tam nechal. Tak radšej tých balení zoberieš tri, aspoň chvíľu nebudeš musieť myslieť, čo dať Rexovi do misky. No vyberavému Rexovi, ktorý ešte pred chvíľkou vonku oblizoval ocikaný chodník, práve táto značka nechutí. A ty máš zrazu 60 kg problémov. A začínaš rozumieť, prečo na tie granule dali 75% zľavu. Nielenže Rexovi nechutia, ale aj neuveriteľne zapáchajú. Nepomáha ani zaliatie granúl kuracím vývarom od mamky, ty aj Rexo ešte stále cítite ten smrad a vlastne začínaš chápať, prečo ich nechce žrať. Treba silnejší kaliber, zaliať ich výpekom z bravčovej panenky, ktorý by si najradšej zjedol ty sám.

https://unsplash.com/photos/X8HDA0aLKnM

5.) Hárajúce fenky

Aj psy sú len „ľudia“ a tak aj fenky majú svoje dni. Hoci len dvakrát do roka, ale trvajú dobrých dvadsať dní. A to je ten čas, keď si majitelia musia držať fenku neustále na vôdzke pretože psia láska je silnejšia ako nejaké „Lejdinka, k nohe!“. A ak Amorov šíp nezasiahne Lejdinku, Lejdinkine feromóny zasiahnu aj Dunčove nozdry z vedľajšej dediny. Takže, kto nechce mať šteniatka, musí si na fenky v tomto období dávať sakramentský pozor. Navyše, mať doma v byte hárajúcu fenku a biely pelíšek nie je zrovna dobrá kombinácia. Niektorí to neriešia a trochu zaschnutej krvi na sedačke ich nerozhodí, iní dávajú fenkám počas ich dní detské nohavičky a dámsku hygienickú intímku.

https://unsplash.com/photos/f7-aL0xQd6A

6.) Hárajúce fenky, vol. 2

A teraz sa na to pozrieme z tej druhej strany. Ak máte doma psa, určite dobre viete, že aj z flegmatickej čivavy sa stane hormónmi zmätený Don Juan. Aj majitelia psov v tomto období venčia svojich miláčikov len na vodítku, nikdy nie na voľno, lebo Džeky by sa vrátil až o tri dni s veľmi dobrou náladou a potomstvom na ceste. Radšej mať ruky vyťahané od toho ako Džeky šialene ťahá za fenkami, než riešiť čo s desiatimi šteniatkami.

https://unsplash.com/photos/iLMBhGenerg

7.) Psie choroby

Aj keď sa tebe zdá, že Ňufo je dnes ráno nejaký divný, nič mu nie je, len ťa nechce pustiť do práce/školy, lebo mu budeš strašne chýbať. Psíky sú odolné stvorenia, no niekedy aj ich postihne nejaký ten neduh. Ostaneš spať na sedačke, aby si ho mohol rukou celú noc chlácholiť. Ráno budeš mať síce ruku úplne odkrvenú, ale Ňufkovi bude určite lepšie. Ďalšou srandou je podávanie liekov psom. Tekutý sirup treba nabrať do striekačky a nasilu otvoriť papuľu. S tabletkami je to ešte komplikovanejšie. Najprv ju treba rozdrviť na jemný prášok dvoma lyžičkami a potom tabletku zakomponovať do toho najlepšieho mäsa, čo máte v chladničke a tak mu ju dať zožrať. Niekedy ani to nepomôže a pes prehltne všetko, okrem kúskov tabletky.

https://unsplash.com/photos/PcwXW8GAxho

Titulná fotka: unsplash.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
33
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

  1. Autor, nepoznám ťa, ale tento článok…
    5 minútová prechádzka na polhodinovú?
    A čo takto hodinová na štvorhodinovú každý deň?
    Granule zo supermarketu? No wow, chudák pes. Lacnejšie ťa vyjde vrece pšenice a kukurice. Pretože „krmivo“ z bežného obchodu je jednoducho sra*ka. Nič iné. Skús si prečítať zloženie.
    A k tým ho*nám len toľko, ak psa krmis naozaj kvalitné, odpad, ktorý z neho vylezie je naozaj minimálny

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nadnárodné značky, ktoré sa volajú vo svete inak ako u nás

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME